Fakty po meczu: Jubileusz Neuera

Mistrzowie Niemiec w swoim ostatnim pojedynku pokonali przed własną publicznością RSC Anderlecht 3:0, zaś bramki dla monachijczyków zdobywali kolejno Lewandowski, Thiago oraz Kimmich.

Podopieczni Carlo Ancelottiego nie mogli raczej wyobrazić sobie lepszego początku w Lidze Mistrzów. Grający od 12. minuty w dziesiątkę, mistrz Belgii nie był w stanie oprzeć się naporom "Bawarczyków" i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem FCB 3:0.

Podczas wczorajszego pojedynku na Allianz Arenie kilku zawodników "Dumy Bawarii" miało szczególne powody do świętowania jak na przykład Manuel Neuer, który rozegrał dokładnie swój 100. występ w europejskich rozgrywkach.

Oficjalny serwis Bayernu Monachium opracował i przygotował fakty i ciekawostki pomeczowe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi:

1 − Zaledwie dziewięć dni po swoich 22. urodzinach, kolejne powody do świętowania miał Niklas Suele, który zaliczył wczorajszego wieczoru debiut w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Rosły stoper mógł uczcić swój debiut bramką, lecz sędzia ostatecznie nie uznał trafienia Niemca.

10 − Dla Thomasa Muellera jest to już 10 sezon z rzędu w Lidze Mistrzów, w którym zakłada koszulkę Bayernu Monachium. Tylko Mehmet Scholl oraz Oliver Kahn osiągnęli to wcześniej.

12 − Bayern Monachium 12 z 14 ostatnich bramek w Lidze Mistrzów zdobył w drugiej połowie.

16 − Robert Lewandowski strzelił jak na razie wszystkie z 16 ostatnio wykonywanych rzutów karnych.

100 − Manuel Neuer zaliczył wczorajszego wieczoru swój 100. występ w europejskich rozgrywkach. Wielki jubileusz!

115 − W drugiej części spotkania Carlo Ancelotti wpuścił na boisko Jerome'a Boatenga, który na swój powrót na boisko czekał dokładnie 115 dni. Swój powrót Niemiec uczcił przepiękną asystą przy bramce Kimmicha na 3:0.

540 − Joshua Kimmich jest jedynym zawodnikiem Bayernu, który nie opuścił ani minuty w spotkaniu w tym sezonie. Młody Niemiec rozegrał 6 ostatnich spotkań w pełnym wymiarze czasowym.