Berlin zdobyty: Bayern zwycięża 4:1

23.01.2022, 19:26:58
Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

Bayern Monachium ma już za sobą dwudziesty dziewiąty oficjalny mecz o stawkę w sezonie 2021/22. Podobnie jak ostatnio, drużynie prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna przyszło mierzyć się w Bundeslidze.

Nie tak dawno temu dobiegło końca kolejne spotkanie z udziałem zawodników „Gwiazdy Południa”, gdzie trenerem jest Julian Nagelsmann. Tym razem w ramach 20. kolejki Bundesligi, monachijczycy mierzyli się na wyjeździe z Herthą BSC. Dla monachijczyków było to zarazem 29. starcie w kampanii 2021/22.

Ostatecznie pojedynek na Stadionie Olimpijskim w Berlinie zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść FCB. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisywali się kolejno Corentin TolissoThomas MuellerLeroy Sane oraz Serge Gnabry.

Dzięki dzisiejszej wygranej, klub ze stolicy Bawarii umocnił się na pozycji lidera i w dalszym ciągu prowadzi w tabeli ligowej z przewagą 6 oczek nad wiceliderem z Dortmundu. Warto przy okazji wspomnieć, że „Bawarczycy” przekroczyli dziś barierę 100 goli strzelonych w tym sezonie (102).

Dla monachijczyków był to zarazem ostatni mecz o stawkę przed nadchodzącą dwutygodniową przerwą od rozgrywek. Do akcji zespół prowadzony przez Nagelsmanna wraca dopiero 5 lutego, kiedy to w szlagierowym starciu 21. kolejki zmierzy się z RB Lipsk na Allianz Arenie w Monachium. Początek boju zaplanowano o 18:30.

Lepsza sytuacja kadrowa

Mając na uwadze pojedynek ligowy sprzed ponad tygodnia, kiedy to mistrzowie Niemiec rozbili na wyjeździe Kolonię 4:0 w ramach 19. kolejki Bundesligi (trzy bramki zdobył Robert Lewandowski oraz jedno trafienie dołożył Corentin Tolisso), trener Nagelsmann zdecydował się dokonać łącznie trzech zmian.

Poza szeroką kadrą na dzisiejsze zawody w stolicy Niemiec znalazło się łącznie pięciu zawodników pierwszego składu FCB. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim Josipa Stanisica (uraz uda) oraz Leona Goretzkę (problemy z rzepką). Na całe szczęście niebawem Chorwat ma wznowić treningi z kolegami.

Ponadto nieobecni byli także Eric Maxim Choupo-Moting & Bouna Sarr (Puchar Narodów Afryki) oraz Alphonso Davies (zapalenie mięśnia sercowego). Warto wspomnieć, że zgodnie z zapowiedziami prasy, do wyjściowej jedenastki bawarskiego klubu powrócił dziś Lucas Hernandez.

W związku z taką, a nie inną sytuacją kadrową, mistrzowie Niemiec dzisiejsze zawody na Olympiastadion rozpoczęli w następującym ustawieniu: Manuel Neuer w bramce, Benjamin PavardNiklas Suele oraz Lucas Hernandezw obronie.

Jeśli mowa o linii pomocy, to trener postawił na takich graczy jak Joshua KimmichCorentin Tolisso, Serge Gnabry, Thomas Mueller, Leroy Sane oraz Kingsley Coman. Funkcję napastnika pełnił tradycyjnie Robert Lewandowski. Na ławce znaleźli się: Sven Ulreich, Paul Wanner, Dayot UpamecanoOmar RichardsTanguy NianzouMalik Tillman, Marcel Sabitzer, Marc Roca oraz Jamal Musiala.

Tolisso i Mueller z bramkami

Jak można było się spodziewać, podopieczni Juliana Nagelsmanna zaczęli bardzo odważnie i już od samego początku starali się zagrozić bramce berlińczyków. Na pierwszą dogodną okazję nie przyszło nam czekać zbyt długo, albowiem już w drugiej minucie spotkania na Olympiastadion, piłkę w siatce umieścił Corentin Tolisso.

Niestety, ale chwilę później interweniował VAR i gol nie został uznany, albowiem Francuz znajdował się na minimalnym spalonym. Goście z Monachium nie zrazili się jednak tym faktem i w dalszym ciągu nacierali na pole karne swoich przeciwników. W kolejnych minutach „Bawarczycy” kilkukrotnie byli bliscy strzelenia bramki.

W 9. minucie bliski szczęścia był Mueller, ale wychowanek bawarskiego klubu pogubił się i zmarnował okazję. Z kolei w dwudziestej minucie na 1:0 mógł strzelić Lewandowski, ale Schwolow popisał się genialną interwencją i zbił uderzenie Polaka na rzut rożny.

Koniec końców cierpliwość FCB została nagrodzona – w 25. minucie Coman idealnym podaniem obsłużył Tolisso, który pewnie uderzył z główki i dał prowadzenie kolegom. Hertha co prawda próbowała odpowiedzieć, ale monachijczycy po chwili ponownie przejęli inicjatywę i budowali kolejne groźne ataki.

Na dwanaście minut przed końcem pierwszej połowy „Coco” mógł skompletować dublet, ale niestety uderzył obok bramki. Nieco później kolejne uderzenie „Lewego” w świetnym stylu wybronił bramkarz Herthy. Mimo kilku dobrych interwencji, w 45. minucie Schwolow musiał skapitulować, po tym jak na 2:0 podwyższył Mueller (po zagraniu Sane z rzutu wolnego).

Kolejne trzy bramki

Na drugą część spotkania zarówno Nagelsmann, jak i Korkut nie zdecydowali się na żadne zmiany i obie drużyny rozpoczęły drugie 45 minut w tym samym składzie. Na pierwszą groźną akcję nie przyszło nam czekać zbyt długo – w 47. minucie bliski szczęścia był Sane, ale Schwolow popisał się kolejną świetną interwencją.

Chwilę później powinno być 3:0, ale tym razem Gnabry poślizgnął się i Hertha mogła odetchnąć z ulgą. W 52. minucie gospodarze znaleźli się w najlepszej swojej okazji w tym spotkaniu – na 2:1 mógł trafić Darida, ale Czech uderzył nad poprzeczką z kilku metrów. Bayern odpowiedział groźną kontrą, lecz Coman koncertowo zmarnował sytuację i kibice FCB musieli „obejść się smakiem”.

W 61. minucie na 3:0 mógł strzelić Gnabry, ale golkiper gospodarzy ponownie był górą. Kilka minut później dublet mógł skompletować Mueller, ale po raz kolejny Schwolow uratował kolegów… W 68. minucie na boisku zameldowali się Richards i Sabitzer, którzy zmienili Comana i Tolisso. Na kwadrans przed końcem meczu, Schwolow popełnił fatalny błąd podając zbyt lekko, co wykorzystał Sane i wpakował piłkę do pustej bramki.

Mimo prowadzenia 3:0, monachijczycy nie odpuszczali – w 79. minucie golem na 4:0 popisał się Gnabry. Następnie kilkadziesiąt sekund później fatalny błąd defensywy FCB wykorzystał Ekkelenkamp. W 88. minucie na 5:1 strzelił Sane, ale po interwencji VAR bramka nie została uznana, ponieważ Leroy zagrał sobie ręką… Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Bayern zwyciężył 4:1.

Mistrzowie Niemiec na regenerację i przygotowania do kolejnego spotkania będą mieli bardzo dużo czasu, albowiem podopieczni Juliana Nagelsmanna do akcji wracają dopiero 5 lutego, kiedy to w ramach 21. kolejki niemieckiej Bundesligi podejmą na własnym podwórku w Monachium ekipę RB Lipsk.

KONKURS TYPERA

Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (57)

29.01.2022 15:21
25.01.2022 15:08
Zastanawia mnie fakt, dlaczego Lewandowski nie zszedł razem z Comanem, Gnabrym czy Mullerem w 75-80 minucie meczu jak już było wiadomo, że mecz jest rozstrzygnięty. Zapowiada się długi i intensywny sezon, zamiast szukać minut na odpoczynek to niepotrzebnie dogrywa każdy mecz do 90 minuty. Potem będzie "płacz" że zmęczenie daje się we znaki i będzie odpuszczał kadrę albo nie będzie w formie na ważne mecze w BL lub LM.
25.01.2022 10:24
nyy32
var swoją kreską zawsze udowodni że czubek buta albo kawałek kolana było na pozycji spalonej .
A ja w moich komentarzach chcę zwrócić uwagę na beznadziejny system sędziowania który wprowadziła fifa
gdzie sędziowie mają możliwość na kilkanaście sposobów "" kreowania " wyników meczu nie stosując przepisów lub stosując je wybiórczo lub interpretując je na swój sposób
25.01.2022 09:04
@MINGA1
Masz jakąś gonitwę myśli w swoich komentarzach, trudno Cię zrozumieć. Nie ma czegoś takiego jak "definicja spalonego według mnie". Spalone w zasadzie przestały być kontrowersją od wprowadzenia VAR-u. Zatrzymuje się materiał video z akcji w momencie podania i komputerowo rysuje linie wyznaczane przez ostatniego obrońcę i zawodnika otrzymującego piłkę. Sytuacja całkowicie klarowna. Przy drugiej nieuznanej bramce Sane pomógł sobie ręką w opanowaniu piłki. Żaden z graczy Bayernu nawet nie protestował.
24.01.2022 17:52
to MY kibice - główni sponsorzy tego cyrku powinniśmy protestować, piętnować i nagłaśniać wszystkie przekręty fifaMAFII.
Przepisy powinny być proste klarowne i stosowane ZAWSZE.
Gol nieuznany bo gdzieś tam przypadkowo piłka otarła się o rękę, OK, ale za chwilę goście łapią się w pół, popychają od tyłu w plecy dwoma łapami wykręcają barki i ręce, rozrywają koszulki itp i co ? najczęściej jest to nie faul a '' twarda walka o piłkę " a sędziowie mogą sobie stosować tzw. interpretację przepisów od nic nie było do rzutu wolnego czy karnego i czerwonej kartki.
Takiej żenady jak w kopanej nie ma w żadnym sporcie
24.01.2022 17:36
Myślę że bramka Sane powinna zostać uznana. Wiem że było delikatne dotknięcie piłki ręką ale nie było to celowe i takie sytuacje sędziowie powinni puszczać. Żeby ktoś nie zrozumiał mnie źle, sędzia podjął słuszną decyzję, ale jednak władze powinni pochylić się nad zmianą przepisów.
24.01.2022 17:03
Piłka nożna to podobno bardzo prosta gra - i takie też powinny być przepisy - ale wtedy fifaMAFIA miałaby małą kontrolę nad sterowaniem całym tym biznesem dlatego tworzy zagmatwane przepisy które w dodatku można dowolnie interpretować - często na kilka sposobów.

""Zawodnik przebywający na pozycji spalonej, który otrzymuje piłkę po rozmyślnym zagraniu
przeciwnika, także po rozmyślnym zagraniu piłki ręką, nie odnosi korzyści z przebywania na pozycji
spalonej, o ile nie była to rozmyślna parada obronna wykonana przez zawodnika drużyny przeciwnej.""

Takich podobnych zapisów w przepisach gry w piłkę nożną jest kilkadziesiąt i nic nikomu nie ujmując ale jak one mają się np. do prostego niewykształconego kibica z Afryki czy Ameryku Płd. ?
24.01.2022 16:38
do makaay
Ból tyłka to mam najbardziej jak czytam wypowiedzi naiwniaków którzy łykają wszystko jak leci co im podsuwa mafia fifa-uefa i sędziowie którzy w każdym meczu zamiast normalnych klarownych przepisów stosuję ich zagmatwaną "" INTERPRETACJĘ"" i wychodzą z tego "" KONTROWERSJE SĘDZIOWSKIE "" - które oczywiście są "" CZĘŚCIĄ GRY ""
24.01.2022 16:10
@Kimas no to właśnie o to chodzi że zbyt często łapał urazy, no co Ty? Gdyby to był kluczowy piłkarz jak Robbery to można by to jakoś przełknąć i czekać na zdrowego gwiazdora ale dla mnie Coco to wtopa generalnie jako transfer. Kosztował niemało a w sumie wkładu za dużego w sukcesy Bayernu nie miał.
Pamiętam miał dobre mecze np z Realem no ale to trochę za mało, w tej kasie można było lepiej zainwestować ale i gorzej.
24.01.2022 15:14
Wg Bildu i Falka Süle odejdzie po sezonie z Bayernu. Zostaje więc pytanie kto za niego. Rudiger, Christensen, Schlotterbeck, Ginter?

Antonio pewnie najlepsza opcja, ale niby mało prawdopodobna. Pewnie Duńczyk albo Zakaria będzie przerzucony do obrony
24.01.2022 14:38
do nyy32
A jaka wg ciebie jest definicja spalonego i na jakie przepisy sądzie zastosował w przypadku nie uznania bramki Sane ?
24.01.2022 13:47
Zapomniałeś dodać ,, w skali Bayernu " to były wielkie pieniądze w Europejskim futbolu w tamtym czasie to była normalna kwota za perspektywicznego grajka. I takie są fakty. Znamy politykę transferową Bayernu ja to bardzo szanuję i doceniam jak zarządzany finansowo Bayern, ale nie miejmy klapek na oczach 40 mln za piłkarzy potrafią wydawać zespoły z Anglii z miejsc 10 w dół.
24.01.2022 13:40
@Kimas Nie ma co porównywać co było wtedy a co jest teraz na rynku transferowym , inne realia . W tamtych czasach to były ogromne pieniądze , o ile mnie pamięć nie myli to był chyba nasz rekord transferowy . Przychodził do nas z nadziejami , a na 4 sezony u nas ponad 2 przesiedział kontuzjowany . I dlatego mamy przedłużyć kontrakt ?Kilka dobrych meczy nie powinno zamydlić nam oczu , Tolisso jest szklany i zaraz złapie pewnie kolejną kontuzję
24.01.2022 13:27
rafaal wydaliśmy na Tolisso jak mnie pamięć nie myli 40 mln euro czy uważasz, że w ( Tantum świecie bez pandemii ) to są ogromne pieniądze? Ogromne pieniądze dla mnie zaczynają się od 100 mln w zwyż.

Ja nie jestem fanem Tolisso, Comana. Natomiast jeśli chodzi o Tolisso dałbym mu szansę na przedłużenie kontraktu. Z tego co widać nie chodzi do prasy, nie skarży się że mało gra. Do rotacji Kimmich/ Goretzka jest idealny. Byle by nie łapał urazów.

Do Roci nic nie mam, ale Bayern to za wysoka pilka dla niego. By grać w takim klubie nie można tylko podawać do najbliższego. Kimmich wrócił po 2 miesiącach przerwy i jego wpływ na grę jest widoczny od pierwszego spotkania. Moim zdaniem Roca nawet do rotacji jest za słaby i wyżej sobie cenię Tolisso.
24.01.2022 13:12
nyy32 no jak o co ma pretensje... Ból tyłka o to ,że z tak słabą Herthą strzelamy tylko 4 gole i nie potrafimy zagrać na zero z tyłu(ale podobno to najlepszy trener i obrona miała juz byc TOP nie jak za Flicka).Graja bez szału i tyle (jakby to było w druga stronę z rywalem np w LM to bedzie pisane ,że dzieki Bogu jest Var?!).Szczescie ,że BvB za plecami to moze się ogarną i chociaż Mistrz na koniec będzie...
24.01.2022 13:02
@MINGA1
Nie mam pojęcia o co masz pretensje. Oba gole słusznie niezaliczone, co potwierdziły powtórki z VAR.
24.01.2022 12:37
pewna wygrana, 3 punkty i kolejny krok do mistrzostwa ale jestem ... zawiedziony gdyż powinny być jeszcze co najmniej 4 gole i oczywiście bez straty.
Czy barany z fifa i ueufa mają jakąś jasną i klarowną definicje spalonego czy jak zwykle wszystko w ich piłce polega na interpretacji.
Jak dla mnie pierwszy gol Tolisso powinien być zaliczony i pokazali nawet dowód że na spalonym był kawałek jego kolana, ale gdyby kadr był 0,1 sekundy wcześniej lub później to noga mgła być wyprostowana.
Podobnie z golem Sane gdzie piłka przypadkowo zsunęła się po wyprostowanej ręce
24.01.2022 12:35
@Kimas słowo klucz w Twojej wypowiedzi - "jak grał " . Zobacz statystyki , gość opuścił w ciagu 4 sezonów większą połowę meczy i to tylko w samej lidze , do tego puchary i wychodzi że wiecej siedzi na dupie niż gra . Ciekawe jakbyś swojego pracownika postrzegał jakby Ci w ciagu 4 lat więcej przebywał na chorobowym niż pracując . Nam potrzeba zawodnika który będzie rozgrywał chociaż te 80 % meczy, bo marnujemy pieniądze . To że strzeli raz do roku ładna bramkę nic nie znaczy , bo wtedy kiedy go potrzebujemy to jest zawsze kontuzjowany . I to nie chodzi o zarobki . Wywaliliśmy na niego masę pieniędzy i okazuje się że to był ten kot w worku o którym wspominasz . A co do Kingsleya , Ty na pewno patrzyłeś na statystyki Comana ? Nie wydaje mi sie że te 28 bramek i 28 asyst na 166 meczy ligowych u nas , w Juve i PSG powalają
24.01.2022 12:04
DonnJupp Twoja opinia o Tolisso jest trochę niesprawiedliwa. Bierz pod uwagę jak często łapał urazy. Każdy uraz i w związku z tym dłuższa absencja wpływa na rozwój piłkarza. Z Comanem było to samo sam byłem za sprzedażą go a potem facet strzelił gola w finale LM a statystyki ma na prawdę dobre. Gdyby Ci piłkarze tak często nie łapali urazów było by jeszcze lepsi.

Ale ok sprzedajemy Tolisso i za niego kupujemy znowu kota w worku jak Roca bez liczb, asyst piłkarza który potrafi celnie podać do najbliższego. Bayern to nie Freiburg, Koln. Tu od pomocników wymaga się czegoś więcej. Tolisso zawsze jak grał jakoś nigdy mocno nie zawodzi. Z Dortmundem zagrał bardzo dobre zawody w środku.

To, że mu płacą nie mało nie powinno Cię obchodzić to nie są Twoje pieniądze. W ogóle dyskusja / spory na temat zarobków piłkarzy mnie bawią to nie idzie z Twoich pieniędzy to w czym masz problem. ?

Ja też mogę powiedzieć, że Lewandowski zarabia zlstanowczo za dużo jak na kopanie piłki do prostokąta a jakiś lekarz na świecie, który przeprowadza poważne operacje, ratuje ludziom życie nie zarabia 10% z tego co Lewy.
24.01.2022 11:51
@Panczo a co ma Teodorczyk do Zirkzee ? W jakim wieku grał Teo ? Przychodził z Dynamo już jako ukształtowany snajper a to jak poprowadził swoja karierę to już jego problem . I nie gadaj głupot że strzelał w kazdym meczu bo miał na 93 mecze 45 bramek . Zirkzee ma 20 lat , już u nas miał wejscie smoka i pokazał że potrafi strzelać . Może za szybko okrzyknięto go gwiazdą , ale teraz prowadzimy go bardzo dobrze . Udowadnia ze ma talent i nie możemy tego przekreślić , bo za zawodnika w tym wieku , który strzela w lidze belgijskiej bramki trzeba płacić grube miliony . Trzeba oszlifować ten diament bo może być naprawdę bardzo dobrym snajperem , do tego ma warunki idealne pod nasz styl gry z typową 9
24.01.2022 11:41
Najlepiej to oddać Tolisso i sprzedać Roce po sezonie, Coco na tyle długo gra w Bayernie więc można o nim opinie sobie wyrobić. Piszecie że ma liczby, to ja się pytam jakie to liczby? Niech każdy sobie sprawdzi ile lat gra w Monachium i ile kosztował jego transfer i ile kosztuje jego utrzymanie a potem niech odpowie czy warto takiego zawodnika dalej opłacać...
24.01.2022 11:39
Upa będzie popełniał błędy, sam Julek powiedział, że jest jeszcze młody i musi się dużo nauczyć, nie kupiliśmy gotowego stopera :) on będzie przyszłością Bayernu i murem w przyszłości, taka mam nadzieję, Sule dla mnie nigdy nie był szefem obrony, a teraz marudzi coś o kontrakcie, jak dla mnie obojętnie czy zostanie czy nie.
24.01.2022 10:51
Bayern oddał wczoraj w meczu z Herthą 19 celnych strzałów co jest rekordem Bundesligi od sezonu 2004/2005.
24.01.2022 10:22
@DonJupp4ever
A czy z mojej wypowiedzi jakkolwiek wynika, że skreślam Upamecano lub uważam go za transferową wtopę? Wyraźnie zaznaczyłem, gdybyśmy ZA TYDZIEŃ grali ważny mecz z rywalem z najwyższej półki to obecnie w lepszej dyspozycji są Sule i Hernandez. Dayot ze wszystkich naszych stoperów popełnił najwięcej błędów i jest najmniej pewnym z całej trójki. Oczywiście do marca wszystko się może odwrócić
24.01.2022 10:15
Ja też bym przedłużył z Tolisso do rotacji jest to dobra opcja.mowicie, że teraz gra lepiej, bo gra o kontrakt trochę to na wyrost. Sam Julian go chwalił, że jest bardzo dobry na treningach. W przeciwieństwie do Roca, który potrafi podać do najbliższego Tolisso ma liczby.

Jak nie będzie łapał urazów będzie bardzo pomocny naszemu zespołowi.
24.01.2022 10:04
GAZETA,, Sueddeutsche Zeitung"

- Dwukrotnie został nagrodzony statuetką dla najlepszego piłkarza roku FIFA i pobił niemal wszystkie rekordy w Bayernie. Pozostaje tylko 365 goli Gerda Muellera w Bundeslidze, ale tylko kataklizm mógłby zatrzymać Lewandowskiego w drodze po ten rekord. Absorbował uwagę berlińczyków samą obecnością. Mogło się wydawać, że George Clooney (albo ktoś jeszcze fajniejszy) pojawił się na stadionie w Berlinie i wszyscy chcieli być obok niego. Tworzył sytuacje, ale nie trafił tym razem do bramki. HEHEHEHE CLOONEY
24.01.2022 09:59
Tolisso przed kontuzją śmigał naprawdę dobrze, jak będzie powoli grał i nie będą go bez sensu forsować, to może wzmocni się wkoncu i nie będzie taki szklany... ja bym mu dał kontrakt, bo pewnie nikogo lepszego nie sprowadzimy, Goretzka też szklanka w tym sezonie, a jak już jest na boisku, to wygląda blado, bez niego tak czy siak środek pola funkcjonuję dobrze.
24.01.2022 09:56
@DonJupp4ever to prawda, gosc gra teraz dobrze bo o nowy kontrakt - nagle po tylu latach sie obudzil, a jak dostanie umowe to znowu bedzie wyrabane i leczenie. Ta dobra forma teraz pokazuje ze gosc jest zwyklym naciagaczem i trzeba przelknac te zabe.
24.01.2022 09:24
Jak niewiele trzeba żeby dawać nowy kontrakt szklanemu piłkarzowi...
Tolisso strzeli jeszcze gola i będzie pauzować 1,5 miesiąca, niech odda część tygodniówki innemu piłkarzowi który będzie do dyspozycji trenera.
Co do Sule...jak nie chce dla nas grać to nie ma co go prosić.
24.01.2022 07:30
Cieszy wysokie zwycięstwo. Mecz pod pełną kontrolą a przy odrobinie szczęścia wynik mógłby być wyższy. Szkoda, że Lewy nic nie dołożył, ale czasem takie mecze się zdarzają. Tolisso mnie zaskakuje im plus, jak ma tak grać to powinni mu przedłużyć kontrakt.

Szkoda, że nie utrzymaliśmy czystego konta tu ewidentny błąd Upa przy tej bramce.

Teraz 2 tygodnie przerwy oby bez urazów i Covidowych spraw.
24.01.2022 01:50
W zeszłym sezonie mało kto chciał nowego kontraktu dla Sule.
Z Sane się śmiano i mówiono że City zrobiło świetny interes naciągając nas na 50 mln.
A teraz Upa jest transferową wtopą.

Nie ma się co gorączkować tak jak Sule i Sane pokazują na co ich naprawdę stać tak i Upa będzie grał dobrze i bez głupich błędów.
24.01.2022 00:25
@Panczo a ilez to trzeba sztabowi specjalistow zeby sie przygotowac na 1 mecz?
24.01.2022 00:10
PZPN to ma łeb na karku, niedługo baraże a My dalej nic o trenerze, Rosjanie już tam głupieją^^
24.01.2022 00:08
A w czym Ci się Upa nie podoba? Dla mnie to materiał na topowego stopera.
23.01.2022 23:31
Nie pisałem jedynie o dzisiejszym meczu tylko o całym dotychczasowym sezonie.
23.01.2022 23:21
@nyy32 nie ma to jak oceniać Upamecano który miał przerwę spowodowaną koronawirusem i popełnił błąd po którym padła bramka. Sule też popełnia błędy w ustawiania się w polu karnym. Upamecano powinien być 1 wyborem Julka, do tej pory tak było i raczej się nie zmieni.
23.01.2022 22:57
W Anderlechcie to i Teodorczyk był gwiazdą, z golem co kolejkę, poszedł do Udine i chyba nawet gola nie strzelił.

Edytowano : 2022-01-23 22:58:56

P.S Ramos ma tyle goli co Messi
23.01.2022 22:31
@tapczan Zirkzee to trzeba dać szansę a nie ma coś za niego wpadać , bo znowu ściągniemy w jego miejsce jakiś szrot . Fajnie się rozwija w Anderlechcie i powinniśmy przedłużyć to wypożyczenie o kolejny sezon . Za jakiegoś przeciętnego Czecha co tu się przewijał już krzyczą miliony . Lepiej te pieniądze zaoszczędzić na pilniejsze transfery . Teraz jest Robert i Chupo , później powinniśmy dać szansę Zirkzee . Ogrywa sie w dobrym klubie i jest na dobrej drodze żeby stać się bardzo dobrym napastnikiem
23.01.2022 22:18
23.01.2022 21:20
@nyy32 ale jak mozesz tak napisac, co za histeryczny atak na klub! przeciez Upamecano to nasz wielki transferowy* sukces wiec jak to w ogole mozliwe ze umieszczasz go za Sule ktory jest przecietny a pisze sie o nim ze odbry tylko zeby zrobic na zlosc Hasanowi!

*- ogloszony przed rozpoczaciem sezonu, wg tej samej osoby ktora w przypadku legendarnych "4 ciamajd Hasana" z ocena kazala czekac do konca sezonu
23.01.2022 21:11
Zirkzee z kolejnym trafieniem, może coś za Niego jednak wpadnie jeśli dalej będzie tak grał.
23.01.2022 21:04
Jeśli za tydzień gramy z Manchesterem City w półfinale Ligi Mistrzów to środek obrony tworzą Sule i Hernandez. Moim zdaniem Upamecano jest obecnie półkę niżej i musi trochę popracować, by ponownie nawiązać rywalizację. Niestety, jemu głupie błędy przydarzają się zdecydowanie najczęściej. Oczywiście rozważam sytuację, w której Davies może grać na lewej obronie, bo jeśli nie to wstawiamy tam Lucasa, a Dayot wskakuje do centrum jako partner Sule.
23.01.2022 20:53
Wracając jeszcze do meczu to kolejny fajny babol Upamecano :) FCBM!
23.01.2022 20:49
3 pkt cieszą oczywiście ;) trochę do poprawy pozostaje też jeszcze w grze ;)
23.01.2022 20:40
@Reeken89

WOŚP jest i nikt nie gra ;) hehe nie no żartuje ... jak niżej napisał @WayeThe eliminacje w Ameryce są.
Bardzo słaba Hertha, spokojna gra z naszej strony i 3 punkty dla nas.
Szkoda że Lewy nic nie strzelił no ale zdarza się.
Upa co on k... zrobił. (no cóż Sane też był już uważany za wielki niewypał a teraz jeden z najlepszych, więc spokojnie).
23.01.2022 20:30
A ja się zastanawiałem czego w najbliższy weekend tak pusto z klubowymi meczami, dzięki za info :) FCBM!
23.01.2022 20:25
Mecz rozegrany na spokojnie, trochę na stojąco a i tak raczej "łatwo" wygrany. Hmm gra Pana RL i gra w przodzie ... trochę tak jakby Polak nie mógł sobie miejsca znaleźć, za dużo ludzi momentami się "pchało" w pole karne a On schodził gdzieś do boku wtedy ... Sabi też wszedł to chyba pierwszy kontakt z piłką miał chyba w 80 min i ciągle gdzieś dublował albo Kimmicha albo Musiale. Upa zaliczył "wejście smoka" i sprezentował gola ... szkoda tej bramki. Teraz przerwa, więc jest trochę czasu na potrenowanie w spokoju bo powoli zbliża się LM i zacznie się granie ;] Mam nadzieję że jak najmniej gry trójką w tyle będzie.
23.01.2022 20:13
Praktyczni nikt nie gra, są mecze miedzy państwowe El MŚ w Ameryce

Edytowano : 2022-01-23 20:16:52

A co do lewego... znowu grał wszystko tylko nie to co gra klasyczna 9. Z rywałem któy głównie się broni trudno jest coś strzelić takiemu graczowi musi uciekać z światła bramki, korzystają na tym inni. Ale lewy miał dzis udział przy 2 golach. Raz odebrał piłkę któa potem zagrał na asystę, a przy golu Sane wywierał nacisk na bramkarzu. Jeśli zobaczymy na bramki jak padły to praktycznie żadna po akcji środkiem (gra kombinacyjna) czy dośrodkowaniu ze skrzydła. Wszystkie bramki po przechwytach ogromnych błędach obrony lub stały fragment,
23.01.2022 20:12