DieRoten.pl

Dzisiejszego wieczoru uwaga niemalże całego piłkarskiego świata skieruje swój wzrok na Allianz Arenę, gdzie miejscowy Bayern podejmie w szlagierowym hicie Borussię Dortmund.

Dokładnie o 18:30 na Allianz Arenie rozpocznie się wielki bój pomiędzy Bayernem Monachium a Borussią Dortmund. Warto nadmienić, iż dla wielu kibiców ważny jest nie tylko pojedynek FCB z BVB, ale i również starcie dwóch najlepszych strzelców obu ekip, czyli Roberta Lewandowskiego oraz Erlinga Haalanda.

Wszyscy w klubie ze stolicy Bawarii zdają sobie doskonale sprawę, że Norweg jest największym zagrożeniem dla obrony „Gwiazdy Południa”, dlatego też Hansi Flick razem ze swoim sztabem szkoleniowym i piłkarzami przygotował plan na zatrzymanie napastnika „Die Borussen”.

Pressing ważną bronią FCB

W ostatnich treningach mistrzowie Niemiec w dużej mierze skupiali się na pressingu. Podczas finalnego meczu testowego, Joshua Kimmich był bardzo energiczny i krzyczał do kolegów: „Pressing! Pressing! Pressing!” Chwilę później Jerome Boateng odpowiedział mu: „Josh, gdyby coś się działo, to zawsze jestem za Tobą”.

Szczelna obrona

Nie jest żadną tajemnicą, że obrona FCB jest w tym sezonie wyjątkowo chaotyczna i pełna dziur. Dla Alaby i Boatenga będzie to ważne, aby utrzymać linię i sprawić, aby luki na boisku były jak najmniejsze, ponieważ to właśnie nich poszukuje Haaland, któremu koledzy często zagrywają długie piłki za plecy obrońców.

W tym tygodniu Hansi Flick dużo pracował ze swoimi podopiecznymi w obszarze taktycznym i nieustannie korygował swoją obronę. Jedno jest pewne − defensywa bawarskiego klubu musi trzymać się razem, jeśli chce zatrzymać Norwega.

Nie tylko jeden zawodnik, a cały zespół. Cała defensywa! − podkreślił Flick.

Ważne zadanie dla Daviesa i Suele

Przed meczem z BVB Hansi Flick zwrócił również uwagę na zabezpieczanie miejsca. Jeśli luki są zbyt duże i linie źle rozłożone, szybcy piłkarze jak Alphonso Davies i Niklas Suele muszą szybko zabezpieczyć piłkę w bezpośrednim pojedynku z Haalandem. Trener podkreśla również, że boczni defensorzy FCB nie mogą zapędzać się zbyt daleko w ataku. W przeciwnym wypadku ostatnim ratunkiem jest znajdujący się w genialnej formie Manuel Neuer.

− Musimy starać się zamykać przestrzenie na boisku, zwłaszcza te, w których Haaland lubi się znaleźć − dodał Hansi Flick.

Uwaga na Hummelsa

Bardzo ważnym piłkarzem dla Haalanda jest Mats Hummels, którego długie piłki za plecy obrońców są groźną bronią BVB. W takim wypadku na barkach Thomasa Muellera spoczywa ważne zadanie − wywieranie nieustannego pressingu na stoperze Borussii, aby ten nie mógł posyłać piłek do Norwega.

− Musimy stosować pressing, aby nie można było jej rozegrać. To rzeczy, które musimy robić bezbłędnie i dobrze − kontynuował trener FCB.

Thomas podczas ostatniej piątkowej sesji treningowej wziął sobie polecenia trenera do serca. Mueller wielokrotnie instruował swoich kolegów, zwłaszcza tych z pomocy. Z drugiej strony całkowicie wyłączenie Haalanda z gry jest prawie niemożliwe i Flick zdaje sobie z tego sprawę.

− Pojedynki! Bierzcie udział w pojedynkach! Zawsze doskakuj do zawodnika, który jest najdalej od piłki, inaczej zawsze będą mogli odegrać − krzyczał Mueller.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama07.03.2021 12:33
Sposób mieć to raz a zrealizować go to dwa;-)
06.03.2021 19:26
Hahaha hahaha. Piszę to po 8 minutach meczu
06.03.2021 16:02
Fajnie by było zakończyć ten mecz na zero z tyłu ale będzie szalenie trudno!!
06.03.2021 15:22
Coś może pacnąć, bo to świetny napadzior, ale mam nadzieję, że my pacniemy więcej ;)
06.03.2021 15:06
Myślę że jeżeli Davies będzie w formie to Haland nie poskaka.
06.03.2021 14:03
06.03.2021 13:38
To, że będzie pressing to nic nowego. Jedyną niewiadomą jest to czy będzie to taki pressing jak w meczu z Lazio (zalążek tego z poprzedniego sezonu) czy taki jak do tej pory w sezonie czyli nie na 100% i przez to każda piłka za plecy to sam na sam. A za tymi plecami dzisiaj będzie czaił się...Haaland