Musiala magic w Gelsenkirchen: Bayern zwycięża 2:0

Bayern Monachium ma już za sobą dwudziesty czwarty oficjalny mecz o stawkę w sezonie 2022/23. Podobnie jak miało to miejsce ostatnio, tak i tym razem drużynie prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna przyszło mierzyć się w Bundeslidze.

Dosłownie przed chwilą dobiegło końca kolejne spotkanie z udziałem zawodników rekordowego mistrza Niemiec, gdzie obowiązki trenera pełni Julian Nagelsmann. Tym razem monachijczykom przyszło rywalizować w ramach 15. kolejki Bundesligi z Schalke 04. Dla FCB był to zarazem 24. oficjalny mecz o stawkę w sezonie 2022/23.

Ostatecznie pojedynek na Veltins Arenie w Gelsenkirchen zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść klubu ze stolicy Bawarii. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisali się kolejno tacy gracze jak Serge Gnabry oraz Eric Maxim Choupo-Moting.

Warto podkreślić, że świetne zawody rozegrał Jamal Musiala, dla którego był to dokładnie setny mecz w karierze dla FCB! Utalentowany 19-latek uczcił swój jubileuszowy występ dwoma świetnymi asystami przy golach kolegów.

Dla ekipy mistrzów Niemiec był to zarazem ostatni mecz w tym roku kalendarzowym. Podopieczni Juliana Nagelsmanna do akcji powrócą dopiero 20 stycznia 2023 roku, kiedy to w ramach szesnastej kolejki Bundesligi zmierzą się na Red Bull Arenie z miejscowym RB Lipsk (początek boju o 20:30).

Sane wraca do XI

Mając na uwadze pojedynek sprzed kilku dni, kiedy to zespół rekordowego mistrza Niemiec pokonał na własnym podwórku w ramach 14. kolejki Bundesligi ekipę Werderu Brema po bramkach takich graczy jak Jamal MusialaSerge Gnabry (hat-trick), Leon Goretzka oraz Mathys Tel, trener Nagelsmann dokonał 2 zmian w XI.

Poza kadrą na dzisiejsze zawody w Gelsenkirchen znalazło się z kolei czterech graczy pierwszego zespołu. Nieobecny jest przede wszystkim Bouna Sarr, który pauzuje już od początku sezonu (Senegalczyk przeszedł operację kolana i czeka go jeszcze około 3 miesięcy przerwy od gry).

Ponadto nieobecni są jeszcze tacy zawodnicy jak Thomas Mueller (kontuzja biodra), Sadio Mane (kontuzja kości strzałkowej) oraz Alphonso Davies (kontuzja uda). Warto podkreślić przy okazji, że po 27 dniach przerwy do wyjściowej XI bawarskiego klubu powrócił Leroy Sane.

Mając na uwadze taką, a nie inną sytuację kadrową, monachijczycy dzisiejsze zawody na Veltins Arenie w Gelsenkirchen zaczęli w następującym ustawieniu: Manuel Neuer w bramce, Benjamin PavardDayot Upamecano oraz Lucas Hernandez w obronie. W środku pomocy wystąpili Joshua Kimmich oraz Leon Goretzka.

Jeśli natomiast mowa o ofensywie, to trener postawił na takich graczy jak Eric Maxim Choupo-MotingJamal MusialaSerge Gnabry, Kingsley Coman oraz Leroy Sane. W przypadku ławki rezerwowych, to zasiedli na niej: Sven UlreichNoussair MazraouiMatthijs de LigtJosip StanisicMarcel SabitzerRyan GravenberchPaul Wanner oraz Mathys Tel.

Bayern nie porywa, ale strzela

Choć monachijczycy zgodnie z oczekiwaniami zaczęli odważnie i starali się szybko napocząć swoich rywali, to w decydujących momentach monachijczykom brakowało dokładności, zwłaszcza w rozegraniu. Na domiar wszystkiego goście wielokrotnie popełniali błędy i tracili niepotrzebnie piłki.

Z drugiej strony gospodarze kiedy tylko nadarzała się okazja, próbowali przedrzeć się w pole karne bawarskiego klubu, ale Upamecano i spółka kontrowali sytuację. Po dziesięciu minutach gry, podopieczni Nagelsmanna przejęli w pełni kontrolę nad spotkaniem, lecz w kontekście zagrożenia bramkowego, mistrzowie Niemiec robili niewiele.

W 18. minucie szczęścia z dystansu spróbował Leroy Sane, ale Schwolow nie dał się pokonać. Kilka minut później Schalke odpowiedziało groźnym atakiem, ale Manuel Neuer zachował zimną krew i uratował kolegów, broniąc niebezpieczne uderzenie Bueltera.

Następnie w doskonałej sytuacji znalazł się Gnabry, jednakże główka Niemca w ostatniej chwili została wybita przez defensora S04… Monachijczycy z minuty na minutę podkręcali tempo i próbowali przedrzeć się w pole karne, ale niechlujstwo „Bawarczyków” było aż nadto widoczne.

Koniec końców cierpliwość FCB została nagrodzona. W 38. minucie Jamal Musiala zaliczył piękna asystę piętką, zaś golem na 1:0 popisał się Serge Gnabry. Mimo kilku dalszych ataków gości, wynik nie uległ zmianie i obie strony udały się na przerwę do swoich szatni.

Musiala magic

Po zmianie stron, ani Nagelsmann, ani Reis nie zdecydowali się na żadne zmiany i obie ekipy rozpoczęły drugą połowę w niezmienionym ustawieniu. Na pierwszą groźną akcję nie przyszło nam czekać zbyt długo, albowiem w 46. minucie kolejną asystę mógł zaliczyć Musiala, lecz Goretzka został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę S04.

Mimo wszystko w 52. minucie „Bawarczycy” przeprowadzili zabójczą kontrę po nieudanym rzucie wolnym gospodarzy. Gnabry wypuścił Musialę, który po dłuższym rajdzie dograł idealnie do Choupo-Goatinga. Kameruńczyk nie pomylił się i pewnie podwyższył prowadzenie bawarskiego klubu na 2:0.

Około 63. minuty zapachniało golem Kimmicha, ale uderzenie Niemca zostało zbite na rzut rożny. Kilka minut później genialną akcją popisał się Musiala, który umieścił piłkę w siatce, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. W 77. minucie Jamal ponownie mógł wpisać się na listę strzelców, ale tym razem Schwolow genialnie wybronił strzał 19-latka.

W końcówce starcia w Gelsenkirchen, goście kilkukrotnie próbowali jeszcze strzelić bramkę − najbliżej był Gravenberch, ale golkiper Schalke obronił uderzenie Holendra. Ostatecznie „Bawarczycy” zasłużenie pokonali S04 2:0 i dopisali do swojego dorobku kolejne 3 punkty.

Dzisiejszy pojedynek na Veltins Arenie był ostatnim w wykonaniu Bayernu w tym roku kalendarzowym. Podopieczni Juliana Nagelsmanna kolejne spotkanie rozegrają dopiero 20 stycznia przyszłego roku − mistrzowie Niemiec w meczu wyjazdowym 16. kolejki zmierzą się z RB Lipsk.

Specjalna oferta od naszego partnera PodStadionem.pl!

Piękne zwycięstwo przed przerwą na Mundial!

Z tej okazji, TYLKO przez najbliższe 24h, w sklepie naszego partnera, wszystkie koszulki meczowe DieRoten, z kodem BAYERN30 aż TRZYDZIEŚCI PROCENT taniej!