DieRoten.pl

Zahavi: Nadejdzie czas, kiedy Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę

08.12.2021, 10:06:33
FotoOlimpik

Blisko półtora tygodnia temu miała miejsca uroczysta gala „France Football”, podczas której wyłoniono zwycięzcę Złotej Piłki za 2021 rok.

Choć wielu ekspertów i legend piłkarskich wskazywało Roberta Lewandowskiego jako zwycięzcę, to ostatecznie Złotą Piłkę po raz siódmy w swojej karierze zdobył Leo Messi, który latem został piłkarzem Paris Saint-Germain (Argentyńczyk wygrał z Polakiem o 33 głosy).

W niedawnym wywiadzie dla tygodnika „Sport Bild”, na temat swojego klienta i braku zdobycia przez niego „Ballon d’Or” wypowiedział się Pini Zahavi, który jest przekonany, że 33-latek zdobędzie jeszcze trofeum od „France Football” w przyszłości.

− Wierzę, że Robert Lewandowski może grać jeszcze bardzo długo na najwyższym poziomie. To najwspanialszy piłkarz, jakiego w życiu widziałem! Dlatego nadejdzie ten czas, kiedy Robert zdobędzie Złotą Piłkę – powiedział Zahavi.

Agent Roberta Lewandowskiego podkreślił również w dalszej części rozmowy dla „Sport Bild”, że pozytywnie podchodzi do pomysłu o wręczeniu Polakowi Złotej Piłki za miniony 2020 rok. Ponadto Zahavi zasugerował, aby „France Football” zdecydował się na zmianę systemu głosowania.

− Jeśli wręczona zostanie Złota Piłka za 2020 rok, to oczywiście nasza odpowiedź zabrzmi: „Bardzo dziękujemy!” Robert zasługuje na to, aby znaleźć się na liście największych piłkarzy wszech czasów – mówił dalej.

− Robert Lewandowski to jeden z dwóch czy trzech najlepszych napastników w historii piłki – dodał.

− Po ostatnich wyborach, France Football powinno się zastanowić, jaki system jest najrozsądniejszy, aby podjąć właściwą decyzję. Może nie wszyscy głosujący dziennikarze wiedzą, co się dzieje w świecie futbolu – podsumował Pini Zahavi.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)08.12.2021 17:54
Niestety chyba tylko w alternatywnym świecie.
08.12.2021 11:54
Mimo, iż bym tego bardzo chciał, to szczerze wątpię. Za rok mundial (nawet ewentualne zwycięstwo w LM może nie pomóc), a za dwa lata Robertowi stuknie 35 (a nie on jeden będzie przecież pretendował). Obawiam się, że taka okazja jak w ostatnich dwóch latach może się nie powtórzyć.
08.12.2021 11:27
Ale do 2070 Messi ma zaklepana piłeczkę
08.12.2021 11:20
Nie wierzę w to że nagroda zostanie przyznana za zaległy rok.
08.12.2021 11:13
Oby wystarczyło mu do tego kariery. Może w przyszłym roku, ale Bayern powinien wygrać Ligę Mistrzów, by zapewnić to Robertowi.
08.12.2021 11:06
A co Zahavi załatwił, że Lewy będzie twarzą nowej fify albo twarzą laysów ?