DieRoten.pl

Zahavi: Nadejdzie czas, kiedy Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę

fot.
Reklama

Blisko półtora tygodnia temu miała miejsca uroczysta gala „France Football”, podczas której wyłoniono zwycięzcę Złotej Piłki za 2021 rok.

Choć wielu ekspertów i legend piłkarskich wskazywało Roberta Lewandowskiego jako zwycięzcę, to ostatecznie Złotą Piłkę po raz siódmy w swojej karierze zdobył Leo Messi, który latem został piłkarzem Paris Saint-Germain (Argentyńczyk wygrał z Polakiem o 33 głosy).

W niedawnym wywiadzie dla tygodnika „Sport Bild”, na temat swojego klienta i braku zdobycia przez niego „Ballon d’Or” wypowiedział się Pini Zahavi, który jest przekonany, że 33-latek zdobędzie jeszcze trofeum od „France Football” w przyszłości.

− Wierzę, że Robert Lewandowski może grać jeszcze bardzo długo na najwyższym poziomie. To najwspanialszy piłkarz, jakiego w życiu widziałem! Dlatego nadejdzie ten czas, kiedy Robert zdobędzie Złotą Piłkę – powiedział Zahavi.

Agent Roberta Lewandowskiego podkreślił również w dalszej części rozmowy dla „Sport Bild”, że pozytywnie podchodzi do pomysłu o wręczeniu Polakowi Złotej Piłki za miniony 2020 rok. Ponadto Zahavi zasugerował, aby „France Football” zdecydował się na zmianę systemu głosowania.

− Jeśli wręczona zostanie Złota Piłka za 2020 rok, to oczywiście nasza odpowiedź zabrzmi: „Bardzo dziękujemy!” Robert zasługuje na to, aby znaleźć się na liście największych piłkarzy wszech czasów – mówił dalej.

− Robert Lewandowski to jeden z dwóch czy trzech najlepszych napastników w historii piłki – dodał.

− Po ostatnich wyborach, France Football powinno się zastanowić, jaki system jest najrozsądniejszy, aby podjąć właściwą decyzję. Może nie wszyscy głosujący dziennikarze wiedzą, co się dzieje w świecie futbolu – podsumował Pini Zahavi.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...