Z Eintrachtem w finale Pucharu Niemiec!

Znamy już finalistów nadchodzącego wielkimi krokami finału Pucharu Niemiec. Wczorajszego wieczoru miał miejsce ostatni półfinał. Schalke 04 podejmowało na własnym podwórku Eintracht Frankfurt.

Jak dobrze wiemy w ubiegły wtorek Bayern Monachium rozbił na wyjeździe ekipę Bayeru 04 Leverkusen aż 6:2 po trzech bramkach Thomasa Muellera, dwóch trafieniach Roberta Lewandowskiego oraz bramce Thiago Alcantary.

Mistrzowie Niemiec tym samym jako pierwsi wywalczyli sobie miejsce w finale Pucharu Niemiec na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Wczorajszego wieczoru o awans walczyły także pozostałe dwie drużyny, czyli Eintracht Frankfurt oraz Schalke 04 Gelsenkirchen.

Półfinałowe starcie na Veltins Arenie nie należało jednak do najciekawszych zdaniem wielu obserwatorów. Zarówno Schalke jak i Eintracht nie kwapili się do ataku, dlatego też pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Obrazy gry w drugiej połowie nie wiele uległ zmianie, jednakże to podopieczni Niko Kovaca potrafili odnaleźć drogę do bramki – w 74. minucie pojedynku ekipa "Orłów" zdobyła bramkę po rzucie rożnym, zaś idealnie dośrodkowanie De Guzmana wykorzystał Luka Jovic.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, choć w końcówce spotkania powinno być 1:1, lecz sędzie nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Franco di Santo. Tym samym Frankfurt wywalczył sobie awans do finału Pucharu Niemiec w Berlinie.

Warto nadmienić, iż dla przyszłego trenera Bayernu Monachium – Niko Kovaca – będzie to dokładnie drugi finał Pucharu Niemiec z rzędu! Obie drużyny powalczą o triumf na Stadionie Olimpijskim dokładnie 19 maja na Stadionie Olimpijskim w Berlinie o 20:00.