DieRoten.pl

Latem 2017 roku Bayern Monachium dokonał najdroższego transferu w swojej historii. Do klubu ze stolicy Bawarii za rekordowe 41,5 miliona euro trafił Corentin Tolisso z Olympique Lyon.

reklama

Przebywający obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej Francji – Corentin Tolisso – udzielił przed południem wywiadu dla francuskiego „L'Equipe” w którym poruszył kilka kwestii związanych z jego grą w monachijskim Bayernie.

Daje z siebie wszystko w każdym meczu. Trener Ancelotti był zadowolony. Mam inną rolę, ale staram się robić to  co robiłem w Lyonie: gram do przodu, aby asystować i strzelać bramki – powiedział Corentin Tolisso.

Od momentu przyjścia nowego trenera gram mniej. Wystąpiłem w 3 na 7 możliwych spotkaniach. Teraz rywalizacja w pomocy jest jeszcze cięższa niż przedtem – mówił dalej „Coco”.

Rywalizacja jest również dobra. Mogę przyznać, że nie wywalczyłem sobie jeszcze miejsca i nie jestem jeszcze ważnym zawodnikiem w tak wielkim klubie jak Bayern – kontynuował francuski pomocnik.

Mimo wszystko młody pomocnik „Dumy Bawarii” nie traci nadziei i zapowiada walkę. Jak mogliśmy się jeszcze dowiedzieć Tolisso w żadnym wypadku nie żałuje swojego transferu do Bayernu Monachium.

Wierzę w siebie i zdaje sobie sprawę, że ciężką pracą mogę wywalczyć sobie zaufanie u trenera. Jestem przekonany, że postąpiłem właściwie wybierając Bayern – podsumował Francuz.

Corentina i Kingsley’a Comana czeka jeszcze jeden sparing przed powrotem do Monachium. Już dziś Francuzi zmierzą się z Niemcami, gdzie w kadrze znalazło się jeszcze czterech innych „Bawarczyków”.

 

źródło: L'Equipe

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama15.11.2017 13:53
Niech pracuje konsekwentnie i systematycznie, a na pewno będzie jeszcze lepszym zawodnikiem.
15.11.2017 11:30
Oby tylko nie okazał się transferowym niewypałem.
15.11.2017 08:22
Cieżko mu o skład juz teraz. Jak Bayern przejdzie do systemu z 2 napastnikami to juz w ogole ten transfer straci sens. Szkoda ze wydano 40 baniek na wzmocnienie dobrze obsadzonej pozycji zamiast tych pozycji ktore prosily sie o wzmocnienie
14.11.2017 23:57
Nie tylko cierpliwy ale i pewny siebie!! To dobrze, by wywalczyć pierwszy skład w takim klubie jak Bayern trzeba mieć taki charakter!!
14.11.2017 17:36
Podoba mi się postawa Coco, jest cierpliwy i zna swoje miejsce w szeregu. Jeśli nie stanie się gwiazdą to na pewno będzie to dobra ławka gdzie by nie poszedł

reklama