DieRoten.pl

Rummenigge: Alaba przypomina mi czarnoskórego Beckenbauera

31.07.2020, 09:26:47
FotoOlimpik

David Alaba to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników Bayernu Monachium w trwającym nadal sezonie 2019/20 (klub niebawem rozpocznie walkę w Lidze Mistrzów).

Na początku sezonu w wyniku kontuzji David Alaba był zmuszony przejść na środek obrony z racji problemów kadrowych Bayernu na tej pozycji. Przesunięcie Austriaka okazało się idealnym rozwiązaniem, albowiem wychowanek FCB bardzo szybko odnalazł się w nowej roli.

Ostatnio w wywiadzie dla niemieckiego „Sky” wielką laurkę 28-latkowi wystawił prezes monachijczyków, czyli Karl-Heinz Rummenigge, który porównał go nawet do legendarnego Franza Beckenbauera. Niemiec odniósł się jeszcze nie tylko do kwestii przyszłości Davida, ale i również Złotej Piłki.

Jeśli jesteście ciekawi co jeszcze miał do powiedzenia prezes bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich do lektury!

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

...Davida Alaby:

„...Muszę przyznać, że David rozgrywa póki co świetny sezon. Z konieczności musiał zagrać na środku, ponieważ borykaliśmy się z licznymi kontuzjami. Poradził sobie bardzo dobrze. Bierze sprawy w swoje ręce i zwyczajnie zachowuje się niczym boss obrony. To oczywiste, że jest dla nas bardzo ważnym piłkarzem. Pod względem personalnym również świetnie się rozwija. Bierze udział w różnych kampaniach mających na celu walkę z rasizmem. Moim zdaniem Davidem wie co posiada w Bayernie i co my posiadamy mając go w składzie.”

...przedłużenia umowy z Alabą:

„...Jestem przekonany, że koniec końców znajdziemy porozumienie i przedłużymy umowę z Davidem. Mam nadzieję, że David zakończy u nas swoją karierę.”

...porównań Alaby do Beckenbauera:

„...Zawsze to powtarzałem, że David przypomina mi czarnoskórego Franza Beckenbauera. To pierwszy zawodnik, który od czasów Cesarza znowu zaczął grać na jego poziomie.”

...braku Złotej Piłki dla Lewego:

„...Niedawno rozmawiałem z Infantino i powiedziałem mu wprost, że byłem bardzo zaskoczony faktem, że Złota Piłka nie zostanie przyznana w tym roku. Powiedziałem także, że należy coś zmienić z tą tradycją i że sama FIFA powinna pomyśleć o tym, aby w tym roku ponownie się to wszystko odbyło. Nawet w czasach pandemii uroczystość może mieć miejsce na mniejszą skalę. Oczywiście nie chodzi głównie o Roberta, ale o całokształt tej nagrody i fakt, że w piłkę grało się przecież normalnie, choć bez widzów. Wszystkie ligi oprócz francuskiej zostały rozegrane. Nie widzę powodów, dla których ZP nie miałaby zostać przyznana. Oczywiście jako prezes Bayernu życzyłbym zwycięstwa Robertowi, który rozgrywa fantastyczny wręcz sezon, najpewniej najlepszy w karierze. Być może teraz będzie jeszcze bardziej zmotywowany, kiedy miejmy nadzieję awansujemy do turnieju w Lizbonie.”

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (13)

reklama01.08.2020 11:12
Ładne wejście bez smarowania...
31.07.2020 22:09
31.07.2020 17:37
Cała ta FIFA to jedna wielka mafia i tyle w temacie!!
31.07.2020 16:50
31.07.2020 15:22
Z całokształtu wypowiedzi wynika że o złotą piłkę walczyć powinien Alaba a nie Lewandowski, skoro jako jedyny prezentuje poziom Beckenbauera "To pierwszy zawodnik, który od czasów Cesarza znowu zaczął grać na jego poziomie" , a Cesarz zdobył złota piłkę w 72i76. Suma sumarum czyli uważa tak jak Hainer który mówi że w sezonie najlepszy był..... Davies czytaj Lewemu nie należy się złota piłka może gdyby nie było Daviesa i Alaby to tak.
Dziwne to trochę Perez ciągnie Benzemę na kandydata na złotą piłkę mimo ze sam wie że za mało zrobił w tym sezonie francuz , a u nas na odwrót trochę. Dobrze że odwołali plebiscyt bo później by było że zarząd nie wspierał Lewego a przegrał by może minimalnie.
31.07.2020 12:53
Mi też. Ma dwie dwoje rąk, dwie nogi i głowę. Ale widzę też sporo różnic.
31.07.2020 12:32
31.07.2020 11:51
31.07.2020 11:18
Łechtanie ego Alaby trwa w najlepsze. Jak przed dogadaniem się z Manu.
31.07.2020 11:06
@TomiiiFCB jakie sugestie? o sytuacji wypowiedzial sie wprost Karl
31.07.2020 10:55
Alaba ma tyle wspólnego z poziomem Beckenbauera co Sandro Wagner z poziomem Gerda Mullera. Oczywiście wypowiedź można by było uznać za idiotyczną, gdyby nie fakt, iż jest to oczywiście celowe dołożenie cegiełki do negocjacji w sprawie nowego kontraktu.
31.07.2020 09:57
Hehe, te komplementy brzmią "bardzo szczerze". Ale nie mam nic przeciwko, jeśli David ma zostać.
31.07.2020 09:38
Zostanie. Jestem przekonany. A w sugestie mediów za bardzo nie wierzę.