DieRoten.pl

Roca: Chcemy, aby Alaba został z nami

fot.
Reklama

Wiele wskazuje na to, że wraz z końcem bieżącego sezonu 2020/21, z klubu ze stolicy Bawarii na zasadzie wolnego transferu odejdzie David Alaba (najpewniej do Realu).

Nie wszyscy jednak potrafią pogodzić się z odejściem Austriaka – podczas niedawnego wywiadu dla „Radio Marca”, na temat Davida Alaby i jego możliwego pożegnania z Bayernem wypowiedział się Marc Roca.

Hiszpan odniósł się także do innych kwestii związanych z FCB. Jak się dowiadujemy pomocnik został bardzo dobrze przyjęty w Monachium, zaś Joshua Kimmich i Leon Goretzka pomogli mu zaraz na początku jego przygody z „Gwiazdą Południa”. 24-latek nie ma też wątpliwości, że Robert Lewandowski jest obecnie numerem jeden na świecie.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia hiszpański zawodnik, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Marc Roca na temat:

…kolegów z zespołu:

„…Goretzka i Kimmich są po prostu wyjątkowi. Wyciągnęli do mnie pomocną dłoń i pomogli mi we wszystkim, w czym potrzebowałem pomocy. To liderzy, co też widać na boisku. Nie mogę doczekać się, aby grać u ich boku.”

 

…przyjęcia w Bayernie:

„…Zostałem bardzo ciepło przyjęty w Bayernie. Tworzymy tutaj jedną wielką rodzinę (...) Co do Klubowych Mistrzostw Świata, to bardzo chcemy triumfować, ale nie odczuwamy żadnej presji. Szczerze powiedziawszy myślimy teraz o meczu w Berlinie.”

…Davida Alaby:

„…Chcemy, aby David Alaba został z nami. Mam nadzieję, że Real go nie pozyska i David zostanie z nami jeszcze bardzo długo. To świetny obrońca. Bardzo nam pomaga w tym sezonie i mam nadzieję, że będzie to kontynuował w przyszłości.”

…powołania do kadry narodowej Hiszpanii:

„…Z mojej strony nie mam co powiedzieć Luisowi Enrique, ponieważ to, co muszę zrobić, to pracować ciężko każdego dnia, aby zapracować na wszystko i jak Bóg pozwoli – otrzymać powołanie.”

…kibiców Niemczech:

„…Pomimo tego, że koronawirus uniemożliwia nam prowadzenie życia towarzyskiego, to byłem już w stanie dostrzec oddanie fanów”

…najlepszego piłkarza na świecie:

„…Najlepszy piłkarz na świecie? Dla mnie numerem jeden jest obecnie Robert Lewandowski. On zdobyłby Złotą Piłkę, rozegrał spektakularny wręcz sezon. Robert nawet na treningach nie odpuszcza.”

Źródło: Marca
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...