DieRoten.pl

Roca: Bayern to jeden z największych klubów na świecie

19.05.2021, 07:05:09

Od lata zeszłego roku, zawodnikiem rekordowego mistrza Niemiec jest Marc Roca, który 5 października 2020 roku przeszedł z Espanyolu do Bayernu za sumę 9 milionów euro.

Nie tak dawno temu Hiszpan udzielił obszernego wywiadu dla klubowej telewizji, w której odpowiadał tylko i wyłącznie po niemiecku i jak na kilka miesięcy nauki − trzeba przyznać, że poradził sobie bardzo dobrze.

Marc Roca poruszył między innymi kwestię gry w Bundeslidze oraz La Lidze. Nie zabrakło też pytań o porównanie jego osoby do Thiago oraz samego Bayernu. Jak sam przyznał nauka niemieckiego nie jest wcale łatwa, ale jest dla niego bardzo ważna z kilku różnych powodów.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia hiszpański pomocnik, to zapraszamy do zapoznania się z jego pozostałymi wypowiedziami.

Marc Roca na temat:

...gry w La Lidze:

„...Rozegrałem więcej niż 100 spotkań w La Lidze, więc mam już doświadczenie jak prowadzić i wspierać zespół. Oczywiście jest to teraz dla mnie pomocne tutaj w Bayernie.”

...Thiago i porównania do samego siebie:

„...Thiago to świetny zawodnik, to wzór piłkarza, którego możesz i chcesz naśladować. Ale Thiago to Thiago, zaś ja jestem Marc Roca. Trafiłem do Bayernu, aby się uczyć, stawać się lepszym i nieustannie pracować, aby starać się być ważnym graczem dla dobra zespołu.”

...Bayernu:

„...Dla mnie Bayern to jeden z największych klubów na świecie, ale struktura klubu jest mimo wszystko bardzo rodzinna. Wszystko jest tutaj na najwyższym poziomie i nie mogę się doczekać, kiedy już będę mógł zagrać przed obliczem kibiców na stadionie.”

...Bundesligi:

„...Dla mnie Bundesliga to jedna z trzech najlepszych lig. Niemieckie zespoły zawsze radzą sobie bardzo dobrze w Europie. La Liga jest bardziej techniczna, jednakże w Bundeslidze intensywność gry jest wyższa i grasz tydzień po tygodniu.”

...najlepszego momentu w dotychczasowej karierze:

„...W 2019 roku razem z Espanyolem zakwalifikowaliśmy się do Ligi Europy - po raz pierwszy w historii klubu od 20 lat. Z reprezentacją narodową Hiszpanii U-21 zdobyliśmy złoto na EURO, pokonując Niemcy - przepraszam (uśmiecha się).”

...aklimatyzacji w Niemczech i Bayernie:

„...Jestem tutaj bardzo szczęśliwy. Bardzo podoba mi się styl życia tutaj. Lubię też niemiecką mentalność. Ludzie tutaj w Niemczech są bardzo otwarci, pomocni i śmieszni. ”

...wolnego czasu:

„...Rodzina jest dla mnie bardzo ważna. Przed pandemią udawaliśmy się na liczne wycieczki, odwiedziliśmy wiele pięknych miejsc. Teraz zaś przebywamy w domu, oglądamy filmy i gawędzimy.”

...nauki niemieckiego:

„...Możliwość rozmawiania po niemiecku jest dla mnie bardzo ważna. Pragnę porozumiewać się i rozumieć wszystko jak najszybciej. Komunikacja jest ważna dla dobrej jakości życia i posiadania osobistych relacji z innymi. Niemiecki jest trudny, ale jestem zmotywowany i mam dobrego nauczyciela.”

...motta "Mia san Mia":

„...Dla mnie Mia san Mia oznacza rodzinę, mentalność, pełne oddanie klubowi i jego fanom i oczywiście nieustanne dążenie do zwycięstw, zwycięstw i raz jeszcze zwycięstw.”

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)22.05.2021 10:59
Dokładnie, nie odkrył Ameryki.
19.05.2021 20:54