Reakcje: Zademonstrowaliśmy naszą mentalność

W ostatnim meczu 30. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka rozegrała swoje czterdzieste drugie oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą Bayeru 04 Leverkusen.

Zawodnicy Bayernu Monachium nie zawiedli oczekiwań swoich fanów i pokonali Bayer 04 aż 4:2 Bramki dla FCB zdobywali kolejno Kingsley ComanLeon GoretzkaSerge Gnabry oraz Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Hansi Flick, ale i również kilka innych osób związanych z Bayernem i Leverkusen.

Hansi Flick:

‒ W piłce chodzi o wygrywanie. W imponujący sposób demonstrujemy to w 2020 roku. Po kilku początkowych problemach, które słusznie doprowadziły do 1:0, wróciliśmy do gry. Zademonstrowaliśmy naszą postawę i mentalność. Dobrze, że straciliśmy bramkę jako pierwsi, ponieważ zespół szybko się po tym pozbierał.

Manuel Neuer:

‒ Nasza mentalność odegrała kluczową rolę. Straciliśmy bramkę po 9 minutach, ale przyszło nam grać z mocnymi rywalami. Wolfsburg był w stanie wygrać tutaj, więc i my mogliśmy tego dokonać. Pokazaliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną. Potrzebowaliśmy trochę czasu, aby nawiązać walkę, ale potem uderzyliśmy bezwzględnie.

Peter Bosz:

Przegraliśmy z topowym zespołem. W pierwszych 30 minutach wyglądało to tak, że byliśmy w stanie dotrzymać im kroku, ale nawet wtedy nie byłem przekonany, że zagramy dobre zawody. To oczywiście głównie z powodu Bayernu. Wywierali coraz większą presję, przez krótki czas byliśmy w posiadaniu. Jeśli chcemy pokonać Bayern, to potrzebujemy 11 zawodników i każdy z nich musi zagrać swój najlepszy mecz. Niestety popełniliśmy dziś zbyt dużo błędów.

Aleksandar Dragovic:

‒ Dobrze weszliśmy w mecz i objęliśmy prowadzenie. Potem zagraliśmy bojaźliwie i nie operowaliśmy już piłką tak dobrze, co jest ważne dla naszej gry. Jeśli tracisz bramki w taki sposób, to musisz przyznać, że zasłużyłeś na porażkę.