Reakcje: W meczach na szczycie zawsze dominowaliśmy

W ostatnim meczu w ramach 17. kolejki Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje dwudzieste szóste oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z VfL Wolfsburg.

Zawodnicy Bayernu pokazali się z dobrej strony i zasłużenie pokonali Wolfsburg 4:0. Bramki dla FCB strzelili kolejno Thomas MuellerDayot UpamecanoLeroy Sane oraz Robert Lewandowski. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i VfL.

Julian Nagelsmann:

− To bardzo dobre uczucie. Pierwsza połowa sezonu była bardzo satysfakcjonująca. Tym razem musieliśmy strzelać bramki przeciwko zwarcie grającym przeciwnikom, którzy bardzo dobrze utrzymywali swoją pozycje. Po bramce mieliśmy trochę szczęścia w dwóch przypadkach. Ale zawsze mieliśmy bardzo dobrą kontrolę nad meczem. Zwłaszcza w drugiej połowie bardzo dobrze naciskaliśmy i nie pozwoliliśmy przeciwnikom się wyrwać, to było imponujące. W końcu zasłużyliśmy na zwycięstwo i strzeliliśmy też po drodze kilka ładnych bramek.

Manuel Neuer:

To było idealne zakończenie roku. Postawiliśmy sobie za cel, by znów zachować czyste konto i zdominować grę i właśnie to nam się udało. Dlatego możemy być z siebie dumni. W pierwszej połowie nie było to takie łatwe. Ale w drugiej części mieliśmy kilka szans na zdobycie bramki, choć kilka z nich zmarnowaliśmy. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze dobrze radziliśmy sobie z czołowymi drużynami w pierwszej połowie kampanii, np. przeciwko Benfice, BVB i Barcelonie zawsze byliśmy stroną dominującą, a to się liczy.

Leroy Sane:

− Uczucie jest bardzo dobre, ponieważ wchodzimy w przerwę zimową z wygraną. Możemy być zadowoleni z naszego występu i z całej pierwszej połowy. Fajnie jest grać z chłopakami. Każdy lubi grać w piłkę. W pierwszej połowie było nam stosunkowo ciężko. Wolfsburg dobrze się bronił, ale my staraliśmy się wywierać presję i utrzymywać się przy piłce. Dobrze, że udało nam się wcześnie zdobyć pierwszą bramkę. W drugiej połowie mieliśmy więcej kontroli. Wiemy, że w takich meczach jak ten musimy być cierpliwi i grać mądrze.

Florian Kohfeldt:

− Porażka rzeczywiście boli. Szczególnie w pierwszej połowie graliśmy dobrze, nie oddaliśmy zbyt wiele i mieliśmy dwie świetne szanse. Mogliśmy strzelić przynajmniej jedną bramkę. Potem miały miejsce wydarzenia, które nie powinny mieć miejsca, kiedy grasz z Bayernem. Oczywiście, to była zasłużona porażka.