Reakcje: To było zasłużone zwycięstwo

W ostatnim meczu w ramach Bundesligi, drużyna prowadzona przez Dino Toppmoellera (tymczasowo) rozegrała swoje czternaste oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z TSG Hoffenheim.

Zawodnicy Bayernu ponownie zaprezentowali się bardzo dobrze i odnieśli wysokie zwycięstwo 4:0 w pojedynku z Hoffenheim. Bramki dla bawarskiego klubu zdobywali Serge GnabryRobert LewandowskiEric Maxim Choupo-Moting oraz Kingsley Coman. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadały osoby związane z FCB i TSG.

Dino Toppmoeller:

− Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Zespół grał bardzo dobry futbol w pierwszych 30 minutach. Po wyjściu na prowadzenie 2:0 nieco zmniejszyliśmy tempo. W drugiej połowie zabrakło nam też trochę ostrości z tyłu, dlatego Hoffenheim było w stanie stworzyć sobie kilka okazji. Pod koniec znów jednak byliśmy lepsi.

Robert Lewandowski:

− To był wspaniały moment, by znów zagrać z tyloma kibicami na stadionie. Zdobyliśmy cztery bramki i wszyscy dobrze się bawili. Czasami nie jest to takie łatwe po meczu Ligi Mistrzów. Ale mamy świetny skład, biorąc pod uwagę także ławkę. Jestem też bardzo szczęśliwy z powodu mojej bramki.

Dayot Upamecano:

− Sprawy układają się dla nas dobrze, zachowaliśmy teraz wiele czystych kont. To jest nasze zadanie jako obrona. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu moich dwóch dzisiejszych asyst. Kibice bardzo nam pomogli i miło jest mieć ich z powrotem za plecami.

Sebastian Hoeness:

− Gratulacje dla Bayernu za zasłużone zwycięstwo. Nie jesteśmy zadowoleni, szczególnie z pierwszej połowy. Planowaliśmy być odważniejsi, szczególnie w pierwszych minutach. Potem dość wcześnie opadliśmy z sił. Mieliśmy 1 czy 2 okazje, ale brakowało też konsekwencji. Po przerwie staraliśmy się odwrócić losy meczu. Od 55. do 70. minuty mieliśmy dwie lub trzy dobre szanse. Chciałbym zobaczyć, jak potoczyłyby się nasze losy, gdybyśmy strzelili bramkę na 2:1. Nie wykorzystaliśmy tej szansy i mieliśmy pecha, że straciliśmy trzecią bramkę. W końcu zasłużyliśmy na porażkę