Oficjalnie: Neuer Piłkarzem Sierpnia w Bayernie

Każdego miesiąca Bayern Monachium przeprowadza na swojej oficjalnej stronie oficjalne głosowanie na zawodnika miesiąca, w którym udział może brać każdy zarejestrowany użytkownik.

Kibice Bayernu Monachium uznali tym razem, że piłkarzem miesiąca sierpień w zespole „Gwiazdy Południa” został Manuel Neuer, który ma za sobą bardzo udane występy podczas mini turnieju Ligi Mistrzów w Lizbonie.

Niemiecki golkiper od miesięcy pozostaje w bardzo wysokiej formie, zaś po kontuzjach nie ma już żadnego śladu i 34-latek znów zachwyca swoimi paradami i umiejętnościami bramkarskimi. Tym samym wyróżnienie go jako Zawodnika Miesiąca w Bayernie jest w pełni zasłużone.

Jeśli mowa o wynikach głosowania, to Manu zwyciężył z dorobkiem 39% głosów. W przypadku drugiego miejsca, fani oddali łącznie 17% wszystkich głosów na zdobywcę złotej bramki w finale Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain, czyli na Kinglseya Comana.

Trzecie miejsce zajął z kolei najlepszy strzelec Bayernu i król strzelców Bundesligi, Pucharu Niemiec i Champions League, czyli Robert Lewandowski, który uzyskał 10%.