DieRoten.pl

Oficjalnie: Neuer, Kimmich i Mueller wznowili treningi

02.08.2021, 07:54:39
FotoOlimpik

Od początku letnich przygotowań do nowego sezonu, trener Julian Nagelsmann nie miał łatwego zadania, albowiem musiał radzić sobie bez wielu graczy pierwszego składu.

Na całe szczęście w ostatnim czasie do Monachium powróciła już większa część zawodników pierwszego składu – mowa między innymi o takich graczach jak chociażby Benjamin Pavard, Kingsley Coman oraz Robert Lewandowski.

Co więcej wczoraj oficjalnie do klubu wrócili Manuel Neuer, Joshua Kimmich oraz Thomas Mueller, którzy mieli przedłużony urlop z racji na ogromną liczbę występów w minionym sezonie 2021/2022. Warto przy okazji wspomnieć, że Thomas trenował indywidualnie w FCB w ostatnich kilku dniach.

Cała trójka oraz wracający do pełnej sprawności Christian Fruechtl, odbyli wczoraj niezbędne testy wytrzymałościowe oraz badania przed wznowieniem treningów z drużyną. Pod wodzą Holgera Broicha wspomniana wyżej czwórka odbyła szereg różnych ćwiczeń, gdzie testowano m. in. szybkość, czas reakcji czy wytrzymałość.

Plan zakłada, że Kimmich i spółka wrócą dziś do zajęć z zespołem, po czym Julian Nagelsmann po raz pierwszy od początku lipca będzie miał do swojej dyspozycji niemalże pełną kadrę (nie licząc kontuzjowanych zawodników).

− Reprezentanci, którzy powrócili do gry, poradzili sobie dobrze. Oczywiście – chłopcy muszą odzyskać swój rytm po przerwie i pracować dużo z piłką, po czym udamy się do Bremy na mecz pucharowy. Krótko po tym zagramy z Gladbach, dlatego rytm jest niezbędny – powiedział Nagelsmann.

Bayern do akcji wkracza już za 4 dni, kiedy to w ramach pierwszej rundy Pucharu Niemiec, podopieczni Juliana Nagelsmanna zagrają z Bremer SV. Początek starcia na Weserstadion o 20:45.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama04.08.2021 12:30
Dobre wieści. Niech to poukładają
02.08.2021 12:39
02.08.2021 11:48
02.08.2021 09:55
Muszą przyjść i podać trochę tlenu Nagelsmannowi.