Niemcy jadą na Mundial, pewne zwycięstwo Polaków

Za nami pierwsze spotkania kwalifikacyjne do mistrzostw Świata podczas trwającej obecnie przerwy reprezentacyjnej. Już niedługo poznamy część zespołów, które pojadą na Mundial.

Wczorajszego wieczoru swoje pojedynki eliminacyjne do mistrzostw Świata rozgrywali zarówno Niemcy jak i nasi rodacy. W przeciwieństwie do Polaków, podopieczni Joachima Loewa mogą pochwalić się już pewnym awansem na Mundial w Rosji.

W meczu Polaków z Ormianami od samego początku mogliśmy obserwować niezawodnego Roberta Lewandowskiego, który strzelając trzy bramki stał się najlepszym strzelcem w historii polskiej piłki reprezentacyjnej.

To koniec zmagań na arenie międzynarodowej, albowiem w najbliższych dniach czekają nas kolejne spotkania z udziałem zawodników Bayernu, których jak dobrze wiemy powołanych zostało dokładnie 13!

Polska gromi w Erywaniu

Mecz w stolicy Armenii nie mógł ułożyć się lepiej dla Polaków, dla których zwycięstwo i trzy punkty były niezwykle cenne ze względu na napiętą sytuację w grupie E. Ostatecznie podopieczni Adama Nawałki rozbili Ormian na ich własnym podwórku aż 6:1.

Bramki dla naszej reprezentacji zdobywali kolejno Kamil Grosicki, Robert Lewandowski dwukrotnie, Jakub Błaszczykowski, ponownie "Lewy" oraz Rafał Wolski. Zdobywając trzy punkty Polacy zapewnili sobie lepszą sytuację przed decydującym pojedynkiem z Czarnogórą.

Polska zajmuje obecnie w swojej grupie pierwsze miejsce, zaś za ich plecami czai się duńska reprezentacja narodowa, która pokonała Czarnogórców 1:0. Polakom do awansu wystarczy już tylko jeden punkt o który powalczymy w najbliższą niedzielę o 18:00 w meczu ze wspomnianą Czarnogórą. Robert Lewandowski rozegrał pełne spotkanie.

Niemcy jadą na Mundial

Swój mecz rozgrywali wczorajszego wieczoru także nasi sąsiedzi zza Odry, którzy w meczu wyjazdowym mierzyli się z Irlandią Północną. Przed meczem Niemcom do awansu wystarczył tylko remis, ale mistrzowie Świata nie zamierzali odpuszczać i wywalczyli sobie zwycięstwo.

Ostatecznie Niemcy pokonali pewnie Irlandczyków 3:1, zaś świetny występ zaliczył między innymi Joshua Kimmich, który zaliczył bramkę i asystę. Co więcej przepiękną bramkę z dystansu zdobył Sebastian Rudy, podczas jedno trafienie dołożył też Sandro Wagner po asyście Thomasa Muellera.

Od pierwszych minut w wyjściowej jedenastce mistrzów Świata mogliśmy oglądać aż pięciu zawodników Bayernu Monachium. Mowa jest o takich graczach jak Mats Hummels, Jerome Boateng (wracający po blisko roku przerwy), Sebastian Rudy, Joshua Kimmich oraz wspomniany Thomas Mueller. Niklas Suele całe spotkanie przesiedział na ławce.

Zwycięstwo 3:1 Niemców nad Irlandią oznacza pewny i zasłużony zresztą awans "Die Mannschaft" na Mundial w Rosji. Nasi sąsiedzi zza Odry mogą pochwalić się kompletem zwycięstw, 38 zdobytymi oraz zaledwie 3 straconymi bramkami. W swoim ostatnim meczu (8 października) Niemcy zmierza się z Azerbejdżanem.