Niemcy i Francuzi z 3 punktami

Wczorajszego późnego wieczoru odbyły się kolejne spotkania w ramach trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej. Tym razem w akcji mogliśmy oglądać ośmiu piłkarzy Bayernu.

Niemcy 3:1 (2:1) Ukraina

Póki co niemiecka reprezentacja narodowa może mówić o udanej przerwie reprezentacyjnej, albowiem podopieczni Joachima Loewa po zwycięstwie 1:0 nad Czechami, tym razem pokonali na własnym podwórku drużynę Ukrainy 3:1.

Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisywali się kolejno Leroy Sane oraz dwukrotnie Timo Werner. Warto podkreślić, że świetny występ zaliczył grający na pozycji środkowego pomocnika Leon Goretzka, który to z kolei zanotował dwie asysty przy trafieniach swoich kolegów z zespołu.

W przypadku powołanych z Bayernu graczy, Manuel Neuer, Niklas Suele, Serge Gnabry oraz wspomniany wyżej Goretzka rozegrali pełne 90 minut, podczas gdy Sane spędził na murawie w Lipsku 86 minut.

Portuglia 0:1 (0:0) Francja

Oczekiwań kibiców nie zawiedli też mistrzowie Świata, którzy w meczu wyjazdowym na Estadio da Luz w Lizbonie pokonali wczoraj obrońców Ligi Narodów, czyli Portugalczyków 1:0. Bramkę na wagę jakże cennego zwycięstwa zdobył w 53. minucie spotkania N'Golo Kante.

Jeśli mowa o zawodnikach rekordowego mistrza Niemiec, to Benjamin Pavard oraz Lucas Hernandez rozegrali pełne 90 minut. Podczas gdy Kingsley Coman rozegrał 59 minut, to Corentin Tolisso przesiedział całe zawody na ławce rezerwowych.

Kto może zagrać dziś?

Dziś wieczorem odbędą się kolejne dwa spotkania, w których najprawdopodobniej będziemy mogli oglądać reprezentantów Bayernu. Podczas gdy Polska Roberta Lewandowskiego zagra o 20:45 z Włochami, to o tej samej porze David Alaba i spółka powalczą o punkty z Irlandią Północną.