Neuer: Liczę, że Schalke utrzyma się w Bundeslidze

Mistrzowie Niemiec z całą pewnością mogą mieć powody do zadowolenia. Dzięki wygranej w niedzielnym meczu z Schalke, monachijczycy powiększyli swoją przewagę w Bundeslidze.

Podopieczni Hansiego Flicka w starciu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi nie dali swoim rywalom z Gelsenkirchen żadnych złudzeń i zasłużenie pokonali ekipę prowadzoną przez Christiana Grossa 4:0.

Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisywali się kolejno Thomas MuellerRobert Lewandowski, ponownie Mueller oraz David Alaba. Tuż po spotkaniu na kilka pytań dziennikarza odpowiedział Manuel Neuer, który zachował czyste konto po raz drugi z rzędu.

− Można było dostrzec dobre akcenty w naszej grze. W pierwszej połowie nasi rywale mieli dwie dobre okazje i potem jeszcze w drugiej części meczu jedną czy dwie szanse. Mimo wszystko zachowaliśmy czyste konto − powiedział Neuer.

− Nie do końca byliśmy w stanie grać swoją piłkę na tej murawie. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dobra, choć uzyskaliśmy tylko prowadzenie 1:0. Jednakże potem byliśmy w stanie podwyższyć wynik, czego nie udało nam się w Augsburgu − mówił dalej.

Manuel Neuer ma również wielką nadzieję, że jego były klub, w którym przecież się wychował, koniec końców utrzyma się w Bundeslidze i uniknie spadku do drugiej ligi (obecnie Schalke zajmuje ostatnią lokatę w tabeli ligowej).

− Brakuje im obecnie swego rodzaju momentu sukcesu. Oczywiście życzę Schalke, aby utrzymali się w lidze. Liczę, że odwrócą losy i utrzymają się w Bundeslidze − podsumował Manuel Neuer.