DieRoten.pl

Podopieczni Hansiego Flicka pokonali wczorajszego późnego wieczoru drużynę FC Augsburg 1:0 w ramach siedemnastej kolejki niemieckiej Bundesligi.

Tradycyjnie już po meczu, w strefie mieszanej dla dziennikarzy na pytania odpowiadali wyznaczeni przez oba kluby zawodnicy. W przypadku ekipy rekordowego mistrza Niemiec padło na kapitana i numer jeden w bramce Bayernu, czyli Manuela Neuera.

32-latek odniósł się nie tylko do słabej gry FCB w drugiej połowie, ale i motywacyjnego kopa, jaki mistrzom Niemiec zapewniła porażka z Holstein Kiel.

− Myślę, że przeciwko Freiburgowi zagraliśmy dobre spotkanie, podobnie jak dziś w pierwszej połowie z Augsburgiem. Nie zawsze powinno się mówić wszystko na głos. W drugiej połowie nie graliśmy już tak przekonywująco do przodu − powiedział Neuer.

− 2:0 było na wyciągnięcie ręki, ale niestety nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Potem mieliśmy już tylko dwie okazje i musieliśmy walczyć w obronie, aby utrzymać prowadzenie. To było jak zabawa w kotka i myszkę − mówił dalej.

− W ostatnich tygodniach zanotowaliśmy wzloty i upadki. Porażka z Kilonią zapewniła nam zastrzyk motywacji, chcieliśmy ponownie prezentować się jak Bayern, dominować. Myślę, że to znak dla konkurencji − kontynuował Manuel Neuer.

Oprócz Manuela Neuera, w strefie mieszanej dla dziennikarzy swojego głosu użyczył również Joshua Kimmich, który zdaje sobie sprawę, że w drugiej części spotkania z Augsburgiem monachijczycy nie zaprezentowali się najlepiej.

− To było słabe, co zaprezentowaliśmy w drugiej połowie. Jak to często bywa w ostatnim czasie, nie potrafiliśmy odpowiednio wykończyć okazji. To nie w stylu Bayernu − podsumował Joshua Kimmich.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)

reklama21.01.2021 21:53
Druga połowa bardzo kiepska! Ale najważniejsze, że pomimo tego kryzysu sportowego i nierównej dyspozycji zdobywamy punkty oraz utrzymujemy pozycję lidera. Najwyższy czas, aby powoli łapać już ten, odpowiedni rytm i zażegnać wszelkie błędy na boisku.
21.01.2021 19:59
Gdyby strzelili tego karnego to myślę że ten mecz przegralibyśmy!! Nie rozumiem dlaczego w drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę?!!
21.01.2021 18:09
Z tym niecelnym karnym dla Augsburga to jest fart roku i tyle w temacie
Ja już widziałem piłkę w bramce
21.01.2021 17:40
21.01.2021 12:31
@Marienplatz Oczywiste jest że pierwsze połowy będą ok w wykonaniu Bayernu, to potwierdzają ostatnie mecze. Wynika to wszystko z tego że na początku mamy siłę się gonić, a gonimy się bo nie potrafimy w pomocy trzymać piłki, regulować tempo gry bo niema Schweiniego czy Alcantary, taktyka Flicka też nie ułatwia sprawy w tym aspekcie. Poza tym trener rywali wie o tym i chce wyczekać/wymęczyć piłkarzy Bayernu więc jego plan od pierwszej minuty jest taki że w pierwszej połowie się wszystkim bronimy dajemy się wyszumieć, a w drugiej idziemy mocno do przodu.
21.01.2021 12:28
Podoba mi się ambicja Kimmicha. Zawsze gdy coś spartoli, albo drużynie nie idzie aż widać złość na jego twarzy, nawet kiedy wygrywamy. Może być z niego niezły kapitan w przyszłości.
21.01.2021 08:40
Ale pierwsza połówka była najlepsza od dawna.
21.01.2021 07:32
W mediach będzie spokój, bo są 3 punkty, ale prawda jest taka, że powinni przegrać ten mecz. Kryzys nie jest zażegnany. Gramy to samo gów** cały czas, różnica tylko, że udało się wygrać.
21.01.2021 06:54
Zostali w szatni na drugą połowę, bo napewno nie było ich na boisku.
21.01.2021 05:57
Słabe to chyba najbardziej delikatne określenie. Stwierdzić, że byli nieobecni duchem i umysłem to niedopowiedzenie roku.