DieRoten.pl

Nagelsmann: Planuję Kimmicha na środku pola

21.07.2021, 11:03:51
FotoOlimpik

Wraz z pojawieniem się w Bayernie nowego trenera, wielu kibiców i piłkarskich ekspertów zaczęło zastanawiać się, na jakiej pozycji w przyszłości będzie występować Joshua Kimmich.

Niemiec z racji na swoją uniwersalność i szeroki wachlarz umiejętności jest w stanie grać niemalże na każdej pozycji i choć w przeszłości 26-latek był świetnym prawym defensorem, to obecnie żaden kibic Bayernu nie jest w stanie wyobrazić sobie środka pola bez Kimmicha.

Jakie z kolei plany na Joshuę ma sam Julian Nagelsmann? Niemiecki szkoleniowiec w udzielonym niedawno wywiadzie dla „Sport Bilda” dał jasno do zrozumienia, że w jego planach Jo będzie występować w środku pola, choć nie można rzecz jasna wykluczyć sytuacji, kiedy koniecznym będzie zmiana jego pozycji.

– Planuję Joshuę Kimmicha na środku pomocy. Joshua jest świadom, że czasami trzeba jednak przestawić coś w grze. To światowej klasy szóstka i sam też widzi siebie na tej pozycji – powiedział trener Bayernu.

– Nie planuję Kimmicha jako etatowego prawego obrońcę, ale nie wykluczam, że może pojawić się sytuacja, kiedy trzeba będzie coś zmienić, ale mimo wszystko nie chcę tego robić, mają na uwadze niezwykłą mentalność Joshuy – podsumował Julian Nagelsmann.

Joshua Kimmich jest jednym z trójki piłkarzy, którzy jako ostatni powrócą do klubu po letnim urlopie. Niemiec podobnie jak Manuel Neuer i Thomas Mueller rozpocznie przygotowania do nowego sezonu po 31 lipca.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (3)

reklama22.07.2021 12:54
Nawet Nagelsmann może planować Kimmicha na bramce, a i tak jeśli zarząd nie zgodzi się na jego rządania finansowe, to będzie musiał się z nim pożegnać
21.07.2021 22:21
Moim zdaniem trener nie powinien mówić takich rzeczy, potem prasa będzie go rozliczać. Sezon jest długi i pełen niespodzianek, wiele rzeczy zaskoczy Nagelsmanna.
21.07.2021 11:28
Przelewanie z pustego pojemnika do innego pustego z nadzieją, że jakoś napełni się.