DieRoten.pl
Reklama

Musiala: Kiedyś myślałem, że będę dobrym architektem

fot.
Reklama

Jednym z największych, o ile nie największym odkryciem sezonu 2020/21 w zespole rekordowego mistrza Niemiec jest 18-letni pomocnik, Jamal Muaiala.

18-latek nie tylko osiągnął sukces w pierwszym zespole Bayernu, ale i również po wybraniu gry dla niemieckiej reprezentacji otrzymał również swoje pierwsze powołanie do „Die Mannschaft” w marcu, zaś kilka miesięcy później zagrał na EURO, stając się najmłodszym niemieckim piłkarzem na mistrzostwach Europy w historii.

Jakiś czas temu Jamal Musiala udzielił wywiadu dla oficjalnego portalu Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, w którym odniósł się do swojego wyjazdu do Anglii w młodym wieku oraz swoich planów na przyszłość, gdyby nie udało mu się odnieść sukcesu jako piłkarz.

− Moja miłość do gry w piłkę pozostała taka sama. Największą różnicą jest jakość kolegów z drużyny. Z jednej strony masz poważną konkurencję, ale z drugiej strony miło jest grać w piłkę na wyższym poziomie. Zawsze jednak udawało mi się zachować pozytywne nastawienie i nigdy nie wywierałem na sobie zbyt dużej presji – powiedział Musiala.

− To prawda, bardzo dużo zainwestowałem w piłkę. Tak naprawdę miałem tylko plan A i włożyłem w niego wszystko, co miałem. Moje życie nie kręciło się jednak wyłącznie wokół piłki. Zawsze lubiłem na przykład rysować. Jeśli chodzi o inną karierę, to kiedyś myślałem, że będę dobrym architektem. Nie jest jednak źle, że sprawy potoczyły się tak, jak teraz (śmieje się) – mówił dalej.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem, pomocnika bawarskiego klubu zapytano również o różnice gry dla angielskiej i niemieckiej reprezentacji narodowej (Jamal miał okazję grać dla Anglii na poziomie młodzieżowym).

− Ciężko jest porównywać poziom młodzieżowy do poziomu seniorskiego w międzynarodowym futbolu. Powiedziałbym, że w Anglii kładzie się duży nacisk na trening techniczny w młodym wieku. Przynajmniej raz w tygodniu wykonywaliśmy specjalne ćwiczenia umiejętności. Kiedy przyjechałem do Niemiec, chodziło bardziej o pokonanie konkurencji i wygrywanie – dodał.

− Chociaż muszę przyznać, że byłem w wyższej grupie wiekowej i nie wiem, jak wygląda trening dla młodszych zawodników w Niemczech. W Anglii nie ma prawdziwego systemu ligowego aż do poziomu U-18. Zazwyczaj gra się tylko w turniejach co jakiś czas. Różnice są zdecydowane i myślę, że zaletą dla mnie jest to, że doświadczyłem obu światów – podsumował Jamal Musiala.

Źródło: DFB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...