DieRoten.pl

Wczoraj popołudniu odbyła się zapowiadana od kilku dni konferencja prasowa z udziałem obecnego selekcjonera niemieckiej reprezentacji narodowej, czyli Joachima Loewa.

reklama

Podczas wspomnianej konferencji padło wiele ważnych pytań. Ponadto selekcjoner niemieckiej reprezentacji narodowej ogłosił szeroką kadrę na nadchodzące spotkania naszych sąsiadów zza Odry z Serbią (sparing) oraz z Holandią (eliminacje do mistrzostw Europy).

W rozmowie z dziennikarzami poruszono wiele istotnych kwestii związanych z niemiecką reprezentacją. Jak się pewnie domyślacie nie mogło również zabraknąć pytań o nieodwołaną decyzję Joachima Loewa, który nie zamierza powoływać już nigdy Boatenga, Hummelsa oraz Muellera.

Niemiec odniósł się także do wypowiedzi Joshuy Kimmicha oraz Leona Goretzki, którzy wyrazili głos poparcia dla swoich kolegów z klubu. Co więcej jak mogliśmy się dowiedzieć Loew nie zamierza rezygnować z Manuela Neuera jako kapitana i numeru jeden w bramce swojego zespołu.

Joachim Loew na temat:

...rezygnacji z Boatenga, Hummelsa i Muellera: "Po ostatnich wynikach koniecznym było dokonanie zmian. Takie decyzje nie zostają podjęte w noc. Decyzja została podjęta dwa tygodnie temu. Dla mnie było to niezbędne, aby osobiście poinformować piłkarzy. Chciałem być z nimi otwarty i szczery. Doceniam całą trójkę i jestem im wdzięczny za wszystko. Ta decyzja była dla mnie bardzo trudna. Musisz jednak podejmować tak trudne decyzje dla dobra przyszłości. Chcemy przekazać młodszym piłkarzom więcej odpowiedzialności. Posiadamy ogromny potencjał! Oni nie zostali wygnani, nie zrobili niczego złego. Rozmawiałem z nimi telefonicznie w ostatnich dniach. Możecie mieć pewność, że nadal istnieje wzajemny szacunek. Powiedzieli mi, że wciąż są gotowi do gry. Nie wiem co się wydarzy w przyszłości."

...numeru jeden w bramce: "Manuel Neuer nadal jest numerem jeden w naszej bramce, to się nie zmieni. Marc otrzyma swoją szansę, to pewne, ale Manuel jest obecnie numerem jeden i naszym kapitanem."

...braku powołania dla Goetze oraz Hectora: "Jestem bardzo zadowolony, że Mario Goetze znowu zaczyna grać dobrze. Obserwujemy go. Jonas Hector rzadko gra na lewej obronie w tym sezonie, dlatego nie został powołany. Mimo wszystko wciąż pozostaje w kręgu naszego zainteresowania."

...koniecznych zmian w grze: "Gra staje się coraz szybsza, przestrzenie na boisku są coraz ciaśniejsze. Musimy promować i zachęcać do korzystania z indywidualnych umiejętności. Anglia, Francja i Belgia są daleko przed nami pod tym względem i musimy dotrzymać im kroku."

...rozmowy z Hoenessem: "Nie, nie doszło do tej rozmowy. Nie sądzę, aby Uli miał nastrój do rozmowy po meczu z Liverpoolem. Jeśli jednak będzie chciał porozmawiać, to wtedy z pewnością odbędzie się taka rozmowa."

...oświadczeń Kimmicha i Goretzki ws. Boatenga, Muellera i Hummelsa: " Wierzę, że Josh i Leon zostaną liderami. Wyrazili swoją opinię, nie zrobili nic złego. W przyszłości odegrają przywódczą rolę w naszej kadrze."

źródło: DFB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)

reklama16.03.2019 21:37
@Piter1985
Dajcie już spokój temu Manu jak w przyszłym sezonie będzie padaka bo już nie ma odwrotu trzeba kogoś szukać chociaż mamy w kadrze dwóch młodych bramkarzy ale znając życie i tak szansy nie dostaną.
16.03.2019 18:25
wydaje mi się, że patrząc na to jakie są alternatywy na poszczególnych pozycjach na chwilę obecną to... z kadry powinien polecieć Manu a nie pozostała trójka :-)
16.03.2019 18:20
Ale co tu dużo pisać Boateng latem na handel, Hummels za rok pójdzie w ślady Boatenga, a Mullera to bym najchętniej oddał za darmo bo miejsce innym zajmuje a już zero rozwoju u niego od bardzo dawna, profesjonalny klub takiego gościa już by dawno sprzedał ale zapomniałem że to maskotka za 40mln euro co gra drewno i ma problemy 20m dryblować z piłką i ma tylko szczęście że przyciąga piłki jak magnes ale się nie oszukujmy on jest dobry na bundeligę a nie na ligę mistrzów z drużynami droższymi niż bayern.
16.03.2019 14:21
Poczekajmy na kilka spotkań reprezentacji Niemiec i po nich będziemy mogli powiedzieć więcej.
16.03.2019 11:44
Co do trójki z Bayernu to mógł po prostu ich nie powoływać, a nie zamykać im drogę do reprezentacji jakby grali przynajmniej na Antarktydzie, a co do Manuela to chyba nie tylko ja to widzę, że to już nie to samo co z przed kontuzji...FCBM!
16.03.2019 11:16
Dokładnie, po co zamykać im furtkę do kadry narodowej ,,na zawsze". Uważam, że jeszcze niejeden z nich mógłby się nieraz przydać. Ale rewolucja była potrzebna, jednak pytanie, czy odejść z reprezentacji mieli właśnie ci piłkarze...
16.03.2019 11:11
Ale z tym Neuerem na bramce to trochę śmiech na sali.
16.03.2019 10:46
@DarthSmd dokładnie jestem tego samego zdania... w każdym zespole z topu jest przynajmniej 2,3,4 takich piłkarzy którzy są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie i potrafia dryblingiem szybkością kreatywnością zrobić przewagę... wziąść na siebie ciężar gry... u nas nie ma nawet jednego takiego pilkarza... nie rozumiem dlaczego nie szukamy w takich krajach jak brazylia argentyna lub bardzo egzotycznie gdzieś w Afryce...
16.03.2019 10:12
Popieram Loewa, z tym wyjątkiem, że numerem jeden w bramce powinien być Ter Stegen.
16.03.2019 09:40
Zamykanie im drogi do kadry to zły pomysł. Mógł po prostu ich nie powoływać. Ale coś jest na rzeczy z potrzeba wstrzasniecia kadra i Bayernem.
16.03.2019 08:28
"Gra staje się coraz szybsza, przestrzenie na boisku są coraz ciaśniejsze. Musimy promować i zachęcać do korzystania z indywidualnych umiejętności. Anglia, Francja i Belgia są daleko przed nami pod tym względem i musimy dotrzymać im kroku."

Pełna zgoda. Czasy piłkarzy typu Lewandowski, Muller na arenie międzynarodowej o najwyższym szczeblu i poziomie, odchodza powoli do lamusa. By wygrywać z najepszymi drużynami trzeba grać: a)szybko (czyli nie tak jak my), b) na jeden kontakt, bez nadmiernego holowania piłki (czyli nie tak jak my), c) odważnie (czyli nie tak jak my z milionem podań do bramkarza). Trzeba mieć piłkarzy dynamicznych, którzy dobrze radzą sobie z pressingiem rywala i ktorzy cechują się świetnym wyszkoleniem technicznym i panowaniem nad pilka.

I dobrze Loew mówi o kondycji niemieckiej piłki. To sposób myślenia w niemieckim systemie szkolenia pilkarzy musi się zmienić, bo jest zwyczajnie przestarzały.

reklama