DieRoten.pl

Konferencja: To będzie wyjątkowy mecz

26.05.2020, 10:23:53
FotoOlimpik

Już dziś wieczorem o 18:30 na Signal Iduna Park w Dortmundzie odbędzie się pojedynek w ramach 28. kolejki Bundesligi pomiędzy miejscową Borussią Dortmund a Bayernem Monachium.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Hansi Flick – odpowiadał na przeróżne pytania zgromadzonych na sali dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek pierwszej Bundesligi, niemiecki szkoleniowiec będzie zmuszony radzić sobie bez co najmniej czterech kontuzjowanych zawodników. Mowa jest rzecz jasna o takich piłkarzach jak Philippe Coutinho (kontuzja kostki), Niklas Suele (zerwane więzadło krzyżowe) oraz Corentin Tolisso (kontuzja kostki).

Niestety 55-latek potwierdził także, że niezdolny do gry jest Thiago. Ponadto w czasie w rozmowy z dziennikarzami Hansi odniósł się nie tylko do Klassikera, ale i również poszczególnych piłkarzy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Hansi Flick na temat:

…sytuacji kadrowej:

„…Thiago nie brał udziału w finalnej sesji treningowej i niestety nie zagra z Borussią Dortmund. Sekret odnośnie ustawienia i składu Bayernu na jutrzejszy mecz, zachowam dla siebie.”

…poprzedniego meczu z Eintrachtem:

„…Mecz z Frankfurtem był bardzo pozytywny, ale nadal musimy się nieco poprawić. To ważne, aby posiadać tempo, dynamikę, pressing i bezpieczeństwo w podaniach. Posiadanie również jest ważne, ponieważ pozwala Ci się uspokoić. Jeśli rywal jest w posiadaniu, to musimy odzyskać piłkę od razu.”

…meczu z BVB:

„…To coś wspaniałego, kiedy spotykają się ze sobą tak dwie dobre drużyny. W każdym meczu musisz przekraczać swoje granice. Po tym spotkaniu nadal będziemy mieli jeszcze kilka meczy do rozegrania.”

…celów na mecz:

„…Będę bardzo szczęśliwy, jeśli uda mi się zachować czyste konto jutro. Dobrze się przygotowaliśmy, ale mieliśmy mało czasu na przeanalizowanie wszystkich rzeczy od soboty. Zobaczymy czyja mentalność podziała najlepiej.”

…składu Dortmundu:

„…Borussia zimą przeprowadziła dwa transfery zawodników, którzy posiadają wielką mentalność. Can do defensywy i Haaland do ofensywy. Drużyna BVB należy do najlepszych w Europie. Musimy dać z siebie wszystko co najlepsze i dobrze się przygotować.”

…Leona Goretzki:

„…Przeciwko Eintrachtowi odzyskał wiele piłek i był agresywny. Dla szóstki to bardzo ważne. Nabrał masy mięśniowej, co sprzyja jego grze. Leon radzi sobie dobrze. Wcześniej jako 10 czy 8 był mniej ofensywny, ale jako 6 może pokazać swoją siłę i napierać do przodu. Inaczej interpretuje swoją pozycję w porównaniu do Thiago. Cieszę się, że mam alternatywy na tej pozycji.”

…Davida Alaby:

„…Rozmawiałem z nim i powiedziałem mu wprost, że wyobrażam go sobie jako dobrego stopera. Jego rozwój na tej pozycji jest świetny. Prowadzi zespół i wydaje polecenia. Bardzo mnie to cieszy, zawsze wymagam takich rzeczy. Chłopcy powinni naciskać, wspierać i uczyć się nawzajem.”

…Thomasa Muellera:

„…Thomas jest zawodnikiem, który może prowadzić zespół i zawsze wydaje polecenia. Przeciwko Eintrachtowi zagrał bardzo dobrze i cały czas był pod grą – wnosił dynamikę do gry. Thomas posiada wielkie doświadczenie i pragnie wygrywać każdy mecz. Perfekcyjnie uosabia „Mia San Mia”.”

…Jerome’a Boatenga:

„…Jerome jest gotowy. Rozmawiałem z nim otwarcie i on musi wiedzieć, czego chce względem swojej przyszłości. Wygrał niemalże wszystko z tym klubem. Dlatego otrzymuje uznanie, na jakie zasługuje. To zasłużony piłkarz.”

…porównań Haalanda do Lewandowskiego:

„…Dla Erlinga to dopiero pierwszy sezon, więc trudno jest porównywać go z Lewandowskim. Robert w ostatnich latach prezentował światowej klasy poziom. Jednakże Haaland to mimo wszystko ogromny talent o wielkim potencjale.”

…gry na Signal Iduna Park bez widzów:

„…To będzie wyjątkowy mecz. Atmosfera jest w stanie natchnąć każdy zespół. Wszystko zależy od tego, jak sobie z tym poradzić. Musisz zaakceptować obecną sytuację i wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Nie możesz szukać wymówek.”

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama26.05.2020 21:54
Ja wiem że sytuacja jest nietypowa ale jest ona równa dla obydwu zespołów. Nie można mówić że wszystko zależeć będzie od obecności kibiców!!
26.05.2020 19:00
Ufam temu, co Flick buduje u nas. Wiem, że zdobędziemy ten tytuł bez względu na wynik dzisiejszego meczu.
26.05.2020 11:24
Tak jak myślałem Goretzka na stałe ma być alternatywą dla Thiago obok Kimmicha czyli sprzedaż Tolisso i przyjście Havertza na 10-tkę jest logiczne. Główny klucz to dynamika, a tego w ofensywie na skrzydłach brakuje. Boateng, Alaba mogą zostać na dłużej patrząc na to, że Flick ma głos w procesie budowania kadry...
26.05.2020 11:14
Mecz o mistrzostwo, co tu dużo gadać.
26.05.2020 10:31
Inteligentne wypowiedzi.

Po zwycięstwo.

reklama