DieRoten.pl

Konferencja: Musimy potwierdzić, że jesteśmy faworytami

fot.
Reklama

Już jutro o 21:00 na Allianz Arenie w Monachium, odbędzie się pojedynek w ramach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy miejscowym Bayernem a Dynamem Kijów.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Julian Nagelsmann – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Ligi Mistrzów, szkoleniowiec FCB będzie zmuszony radzić sobie co najmniej bez trzech zawodników. Będąc dokładniejszym mowa o Corentinie Tolisso, który nadal boryka się z urazem łydki, Kingsleyu Comanie (trenuje już z zespołem) oraz Svenie Ulreichu (kontuzja kolana).

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o Dynamo, czy też o formę swojego zespołu i niektórych graczy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Julian Nagelsmann na temat:

...Alphonso Daviesa:

„...Phonzie zawsze ma inną pozycję w meczu. To zależy też od tego, kto gra obok niego. Zadaniem trenera jest wykorzystanie zawodników na pozycjach, gdzie są najsilniejsi. Od swoich graczy, w tym od Phonziego, wymagam pewnej zmienności.”

...Serge'a Gnabry'ego:

„...W przeszłości miał od czasu do czasu problemy z urazami. Należy na to zwracać uwagę. Jest dla mnie bardzo ważny nie tylko jako piłkarz, ale i facet, który jest zawsze w dobrym humorze i wprowadza dobrą atmosferę w szatni. Z punktu widzenia jego gry, Serge jest bardzo wartościowy, dysponuje dobrym wykończeniem i posiada dobre umiejętności w grze kombinacyjnej. Serge zawsze ma uśmiech na twarzy, jest dla nas bardzo ważny.”

...analizy Dynama:

„...Trzeba mocno odróżnić to, co robi trener, a następnie przekazuje piłkarzom. Są drużyny, które są absolutnie światowej klasy - wtedy warto przekazać piłkarzom więcej informacji. Moją aspiracją jest zawsze wiedzieć jak najwięcej o przeciwniku. Zawsze chodzi o głębię szczegółów. Kijów jest faworytem w większości meczów w lidze. Mają młody, utalentowany zespół i bardzo ciekawego zawodnika w osobie Viktora Tsygankova. Głównym zadaniem będzie gra wokół zwartego bloku i dobra obrona. Dynamo Kijów często gra głęboko, więc nasza obrona musi grać odważnie i wysoko. Mam zaufanie do mojego zespołu, ale jednocześnie chcę wiedzieć wszystko o naszym przeciwniku.”

...sytuacji Comana:

„...King ma się dobrze. Cieszy się, że problemy się skończyły. Nie jest jeszcze gotowy do gry jutro. Już przed zabiegiem zdecydowaliśmy, że chcemy go podbudować przez 2 tygodnie. Trenował drugi dzień z nami i sprawia dobre wrażenie. Chcemy doprowadzić go do 100%.”

...Niklasa Suele:

„...Znam Nikiego od najmłodszych lat i wiem jaki ma potencjał, ale też nad czym musi popracować. Sądzę, że mamy dobry kontakt. Jeśli widzisz wiele w zawodniku, chcesz, aby wnosił to na boisko. Niki wciąż ma potencjał, dobrze sobie radzi. To wybitny gracz. We Frankfurcie grał na 10. Wraz z Xaverem Zembrodem i mną stopniowo przesuwał się do tyłu. Każdy decyduje rano, kiedy się budzi, czy kładąc się wieczorem do łóżka, chce przyznać, że jest lepszy niż rankiem. On podjął te decyzję w ostatnich tygodniach.”

...sytuacji kadrowej:

„...Prawie kompletny skład jest ważny. To zawsze podstawowy wymóg, ponieważ zaostrza rywalizację. Coco jest wrócił już na boisko i biega. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po przerwie reprezentacyjnej wszyscy będą gotowi.”

...postrzegania FCB jako faworytów do LM:

„...Chodzi o potwierdzenie, że jesteśmy jednym z tych faworytów. Jeśli chcesz zdobyć tytuł, musisz wygrać tyle spotkań, ile się da. Tego właśnie chcemy.”

...możliwej przerwy dla Kimmicha:

„...Josh na pewno zagra. Zasadniczo ważnym jest, aby wniósł na boisko w naszej grze swoje walory. W trakcie meczu zobaczymy, jak mają się sprawy.”

...celów na mecz:

„...Chcemy utrzymać się na I miejscu. Podejście do meczu jest nieco bardziej taktyczne. Chcemy wywierać pressing na rywalu. Ważnym będzie również, aby zapobiegać kontratakom. Jeśli to wszystko wdrożymy w życie, to potwierdzimy swoją rolę faworyta.”

...podejściem do pracy:

„...Myślę, że to ważne, abyś emanował pewnym entuzjazmem do sportu i pracy. Nadal bardzo lubię grać w piłkę, ale nie na takim poziomie jak moi zawodnicy. Jeśli chcesz uczyć piłki, to ten sport też powinien Ci sprawiać radość, tak jest nadal.”

...Gnabry'ego:

„...Znam już trochę Serge'a, trenowałem go już w Hoffenheim. Daję mu wolność w grze. To zawodnik, który musi być wolny, który nie powinien za dużo myśleć. Powinien przenieść ten gen ulicznego kopania na boisko. Ale zapewniam mu też wsparcie, gdy ma pewną konstrukcję taktyczną. Robi bardzo dużo, aby pozostać zdrowym. On ma niezwykłą jakość.”

...nadchodzącej przerwy reprezentacyjnej:

„...Ostatnia międzynarodowa przerwa nie była tak łagodna dla nas. Oczywiście, że selekcjonerzy również chcą mieć na boisku najlepszych zawodników. Dobra współpraca między trenerami klubowymi i selekcjonerami jest ważna, podobnie między sztabami medycznymi. Jeśli grasz za dużo, to cierpi na tym również jakość, więc musisz upewnić się, że dajesz niektórym odpocząć. Mamy dobry kontakt z Federacjami.”

Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...