DieRoten.pl

Kimmich o kadrze: Młodzi muszą teraz wziąć na siebie odpowiedzialność

15.04.2019, 08:49:12
Photogenica

Nie tylko w drużynie rekordowego mistrza Niemiec planowane jest odmłodzenie kadry. Joachim Loew wraz ze swoim sztabem szkoleniowym od kilku miesięcy sukcesywnie przeprowadza rewolucję w reprezentacji.

reklama

Nie dalej jak wczoraj w „Welt am Sonntag” pojawił się obszerny wywiad z jednym z najlepszych zawodników Bayernu Monachium, a będąc dokładniejszym z Joshuą Kimmichem, który mimo swojego młodego wieku odznacza się wielką dojrzałością zarówno na boisku, jak i poza nim.

W rozmowie z dziennikarzem 24-letni Niemiec odniósł się między innymi do Niko Kovaca, który od momentu objęcia posady trenera bawarskiego klubu bardzo często spotyka się z krytyką swojej osoby. Fragmenty wypowiedzi defensora FCB znajdziecie w poprzednim artykule.

Podczas wywiadu dla wspomnianego „Welt am Sonntag” Kimmich poruszył także kilka kwestii związanych z niemiecką reprezentacją narodową. Jak sam stwierdził młodzi piłkarze muszą teraz wziąć na siebie zdecydowanie więcej odpowiedzialności niż miało to miejsce chociażby w poprzednim roku.

W poprzednich latach młodym piłkarzom było łatwiej, ponieważ odpowiedzialność spoczywała na barkach zdobywców mistrzostwa Świata. Teraz nie możemy już się chować po kątach. Każdy z nas musi wziąć na siebie więcej odpowiedzialności, już nie ma żadnych wymówek – powiedział Joshua Kimmich.

Najlepszy asystent Bayernu w tym sezonie (licząc wszystkie rozgrywki) odniósł się także do decyzji Joachima Loewa, który wiele tygodni temu zadecydował, że tacy zawodnicy jak Jerome Boateng, Mats Hummels oraz Thomas Mueller nie będą już powoływani w przyszłości do kadry narodowej.

Rozmawialiśmy na ten temat. Jogi sprawiał wrażenie, że rozumie moje słowa, tak jak tego chciałem. To nie była krytyka jego decyzji ze sportowego punktu widzenia – podsumował młody Niemiec.

źródło: Welt

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama15.04.2019 14:14
Zależy kiedy Neuer odejdzie/skończy karierę..... jeśli Thomas będzie u nas jeszcze to zapewne on będzie kapitanem.
15.04.2019 11:47
Dla mnie to pewny że po Neuerze to on będzie kapitanem.
15.04.2019 09:52
@Janson
Dokładnie, mam takie same wrażenie czytając te wypowiedzi.
15.04.2019 09:38
Pan przyszły kapitan i lider szatni w niedalekiej przyszłości przemówił

reklama