DieRoten.pl
Reklama

Kalajdzic wciąż opcją dla Bayernu?

fot. Shutterstock.com\ph.FAB
Reklama

Jako że przyszłość Roberta Lewandowskiego w Bayernie pozostaje niepewna już od wielu tygodni, to media nieustannie spekulują o następach naszego rodaka w FCB.

Mówi się, że głównym kandydatem jest Sasa Kalajdzic, który na co dzień występuje w zespole VfB Stuttgart. Do niedawna spekulowano, że na pole position w wyścigu o Austriaka pozostaje Borussia Dortmund, ale kolejne źródła donoszą, że BVB jest bliskie realizacji transferu Sebastiena Hallera z Ajaxu.

Podczas gdy Iworyjczyk przystał na warunki 5-letniego kontraktu z dortmundczykami, to oba kluby muszą dogadać się w kwestii odstępnego. W związku z tym klub z Zagłębia Ruhry nieoficjalnie wypada z walki o wspomnianego wyżej snajpera Stuttgartu.

Bayern i tak musi liczyć się z konkurencją

Jak wynika z informacji opublikowanych przez „Transfermarkt”, mistrzowie Niemiec w dalszym ciągu pozostają zainteresowani Austriakiem, zaś transfer jest całkiem możliwy tego lata. Jednakże liczne kluby też chcą ściągnąć Kalajdzica – kilka klubów z Premier League miało już złożyć zapytania.

Dziennikarz Manuel Veth podkreśla, że między FCB a agentem napastnika doszło już do konkretnych rozmów ws. transferu, czego nie można powiedzieć o takich ekipach jak Tottenham, Manchester United, Leicester i Chelsea. Najbliższe dni, a raczej tygodnie mogą okazać się decydujące.

BVB wypada z wyścigu z racji na transfer Hallera z Ajaxu. Co do potencjalnej kwoty transferowej za gracza Stuttgartu, to mówi się o sumie od 20 do 25 milionów euro.

Sasa Kalajdzic

Od momentu swojego debiutu w pierwszym zespole Stuttgartu, Sasa rozegrał łącznie 57 spotkań, zaś jego dorobek w tym czasie to 24 bramki oraz 9 asyst. Jeśli zaś mowa o minionej już kampanii 2021/22, to Kalajdzic miał udział przy 8 trafieniach w 15 meczach (opuścił ogromną część sezonu z powodu poważnej kontuzji).

Źródło: Transfermarkt.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...