Jubileusze Alaby i Boatenga! Lewy nie zatrzymuje się!

Bayern Monachium wczorajszego wieczoru mimo początkowych problemów wziął się w garść i odniósł drugie zwycięstwo w ramach fazy grupowej Champions League.

Mistrzowie Niemiec co prawda początkowo bardzo się męczyli i wyglądali na gorszy zespół, ale ostatni kwadrans pierwszej połowy należał już do Bayernu. Choć pierwsze 45 minut zakończyło się skromnym prowadzeniem 2:1, to w drugiej połowie "Bawarczycy" dali prawdziwy koncert gry.

Ostatecznie pojedynek na Tottenham Hotspur Stadium  zakończył się pogromem 7:2, zaś bramki dla klubu ze stolicy Bawarii zdobyli Serge Gnabry (4 trafienia), Robert Lewandowski (2) oraz Joshua Kimmich.

Powody do dumy i świętowania może mieć nie tylko cały zespół, ale i poszczególni piłkarze "Gwiazdy Południa". Grający na środku obrony Jerome Boateng święcił wczorajszego późnego wieczoru dokładnie 70. występ dla Bayernu w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Co więcej David Alaba, który powrócił do wyjściowej jedenastki po krótkiej przerwie miał okazję założyć trykot "Die Roten" w oficjalnym meczu o stawkę po raz 350. w karierze! Jako ciekawostkę warto nadmienić, że w tym okresie Austriak zdobył łącznie 20 tytułów (w tym potrójną koronę w 2013 roku).

Swoją niesamowitą formę strzelecką udowodnił też zdobywca dwóch bramek, czyli Robert Lewandowski. Przed spotkaniem w Londynie naszego rodaka dzieliły dokładnie dwa gole od piątego w klasyfikacji strzeleckiej wszech czasów legendarnego Ruuda van Nistelrooya.

Wczoraj wieczorem kapitan polskiej reprezentacji w wielkim stylu zaliczył kolejno 55. i 56. trafienie w karierze w Champions League! Tym samym "Lewy" awansował na piątą lokatę ex aequo ze wspomnianym wyżej Holendrem. Kolejnym rywalem Roberta do przegonienia jest Karim Benzema (60 bramek).