DieRoten.pl
Reklama

Hasenhuettl potwierdza ofertę od Bayernu

fot.
Reklama

Z dniem 1 lipca tego roku nowym trenerem bawarskiego klubu został Niko Kovac, który zastąpił na tym stanowisku legendarnego Juppa Heynckesa.

Zanim jednak doszło do ogłoszenia, że nowym trenerem "Gwiazdy Południa" zostanie Chorwat, to media co rusz spekulowały o kolejnych nazwiskach potencjalnych następców "Don Juppa". Mówiło się między innymi o takich osobach jak Thomas Tuchel czy też Ralph Hasenhuettl.

W niedawnym wywiadzie były trener RB Lipsk, a obecnie Southampton − Hasenhuettl − potwierdził, że kilka miesięcy temu monachijczycy kontaktowali się z nim, zanim klub zatrudnił Kovaca.

W tamtym okresie powiedziałem w pełni przekonany, że nie jestem jeszcze gotowy na Bayern. Ludzie wtedy wyśmialiby to, ale patrząc na rozwój wydarzeń w ostatnich miesiącach, teraz inaczej by pomyśleli − ujawnił austriacki szkoleniowiec.

− Posiadanie tytułów i mistrzostw krajowych w Twoim CV, pomaga Ci bardzo przetrwać w Bayernie jako trener − podsumował Ralph Hasenhuettl.

51-latek jeszcze nie tak dawno temu ponownie był łączony z objęciem Bayernu, kiedy monachijczycy borykali się z problemami pod wodzą Kovaca. Wszelkie spekulacje dobiegły końca, kiedy Hasenhuettl 6 grudnia został ogłoszony nowym szkoleniowcem FC Southampton.

Źródło: Twitter
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...