DieRoten.pl
Reklama

Hasenhuettl: To była słuszna decyzja, aby odrzucić ofertę Bayernu

fot.
Reklama

W przeszłości z klubem ze stolicy Bawarii było wyłączonych wielu trenerów – wśród nich można było wyróżnić wielu szkoleniowców w niemieckiej 1. Bundesligi.

Jednym z takich trenerów jest Ralph Hasenhuettl, który w latach 2016-2018 miał okazję trenować pierwszy zespół RB Lipsk. W pewnym momencie pojawiła się oferta ze strony Bayernu, ale Austriak odrzucił możliwość objęcia FCB.

Jakiś czas temu obecny szkoleniowiec FC Southampton udzielił wywiadu dla niemieckiego magazynu „Kicker”, w którym to dał jasno do zrozumienia, że postąpił absolutnie słusznie, odmawiając mistrzom Niemiec, ponieważ jak sam przyznał – nie był jeszcze gotowy na ten ruch.

− Kiedy byłem trenerem RB Lipsk, to miałem poczucie, że mogę, a nawet muszę się jeszcze więcej nauczyć w swoim trenerskim fachu – powiedział Hasenhuettl.

− Dlatego też, kiedy w przeszłości pojawił się temat objęcia Bayernu Monachium, to powiedziałem otwarcie, że nie jestem jeszcze gotowy na ten krok – mówił dalej.

− Teraz, patrząc na to wszystko z perspektywy czasu, to mogę powiedzieć, iż była to absolutnie słuszna decyzja – podsumował Ralph Hasenhuettl.

W grudniu 2018 roku Ralph objął stery FC Southampton, który trenuje do dziś. Do tej pory Austriak poprowadził swój zespół w 148 oficjalnych meczach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to 55 zwycięstw, 33 remisy oraz 60 porażek.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...