DieRoten.pl
Reklama

Hasenhuettl: Bayern miałby w PL większą konkurencję

fot.
Reklama

Ostatnie osiem sezonów, to całkowita dominacja Bayernu Monachium, który zdobył tytuł mistrzowski Niemiec osiem razy z rzędu, co jest zarazem absolutnym rekordem.

Co prawda w sezonie 2018/19 monachijczycy przez dłuższy czas musieli gonić liderów, ale koniec końców odrobili wszelkie straty i sięgnęli po kolejny tytuł. Rok później sytuacja nie klarowała się zbyt dobrze pod wodzą Niko Kovaca, ale po zmianie trenera, podopieczni Hansiego Flicka całkowicie zdominowali krajowe rozgrywki, notując najlepszą wiosnę w historii klubu i całej Bundesligi.

Ostatnio w rozmowie dla „Bilda” na temat rywalizacji w Bundeslidze wypowiedział się Ralph Hasenhuettl, który zna doskonale realia panujące w niemieckiej lidze. Były trener RB Lipsk jest również przekonany, że jego były klub posiada bardzo ekscytujący zespół, który w nadchodzących latach będzie w stanie walczyć z FCB i BVB o paterę mistrzowską.

− Bayern, RB Lipsk i Borussia Dortmund z pewnością będą walczyć między sobą o mistrzostwo w kolejnych latach. RB Lipsk posiada ekscytujący skład i w ostatnich latach wykonali tam naprawdę świetną pracę − powiedział Hasenhuettl.

W dalszej części rozmowy Hasenhuettla, którego swego czasu łączyło się także z objęciem sterów Bayernu Monachium, zapytano wprost czy monachijczycy również zdominowaliby rozgrywki w Premier League, tak jak ma to miejsce w Bundeslidze.

− Oczywiście byliby kandydatami do tytułu. Jednakże tutaj w Premier League trudniej byłoby być niekwestionowanym liderem, ponieważ konkurencja jest duża − podsumował trener Southampton.

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...