DieRoten.pl

Poznaliśmy już laureata trzeciej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w tym sezonie. W listopadzie jak już wiemy zwyciężył Marco Reus.

reklama

Podobnie jak w poprzednim miesiącu nominowanych jest sześciu zawodników. Tym razem w gronie tych graczy można wymienić Joshuę Kimmicha, Roberta Lewandowskiego, Davida Alabę, Marco Reusa, Maxa Kruse oraz Yannicka Gerhardta.

W głosowaniu na najlepszego piłkarza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6 piłkarzy).

Selekcja zawodników do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Zawodnik Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu piłkarzy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

Nominowani zawodnicy:

>>> Głosować można tutaj <<<

źródło: Bundesliga.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama11.01.2019 22:05
W finale jest sześciu graczy z tego połowa naszych, w tym miesiącu musimy wygrać!!
11.01.2019 17:53
No trudny wybór, bo forma kilku zawodników była wznosząca.

reklama