DieRoten.pl
Reklama

Eberl nadal wierzy w mistrzostwo Niemiec

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

To już dziś! Dokładnie o 18:30 emocje sięgną zenitu, kiedy to na Allianz Arenie w Monachium, miejscowy Bayern podejmie Borussię Dortmund.

Przy okazji tego pojedynku, w mediach pojawiło się wiele wywiadów z osobami związanymi zarówno z Bayernem Monachium, jak i również Borussią Dortmund.

Jeśli mowa o ekipie rekordowego mistrza Niemiec, to w rozmowie dla „Sky”, na temat nadchodzącego „Der Klassikera” wypowiedział się Max Eberl, który nie ma wątpliwości, że stawka dzisiejszego meczu jest bardzo wysoka dla obu klubów.

− W Klassikerze chodzi o wiele! Chcemy utrzymać presję na Leverkusen. Zawsze chcemy, aby czuli nasz oddech na plecach. Jeśli Leverkusen nadal ma słabość, to chcemy tam być. Chcemy być w dobrej formie przed ważnymi meczami z Arsenalem – powiedział Eberl.

− Dla Borussii Dortmund stawką jest Liga Mistrzów. Stawka jest wysoka dla obu klubów. Ale tym razem nie chodzi o mistrzostwo. Niemniej jednak, ten mecz pozostaje elektryzujący – dodał.

W tej samej rozmowie, członka zarządu FCB do spraw sportu zapytano również, czy wierzy nadal w możliwość zdobycia przez monachijczyków mistrzostwa Niemiec.

− Tak! Gdybym nie wierzył, to byłbym nie na miejscu. Oczywiście jest dziesięć punktów i osiem meczów. Ale Leverkusen nie przegrało jeszcze żadnego meczu. Kiedy tak się dzieje, trzeba sobie z tym radzić w nowy sposób. Możemy zrobić tylko to, co do nas należy: Utrzymywać presję i wygrywać mecze – podsumował Max Eberl.


Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...