DieRoten.pl

Bild: Sabitzer powinien być gotowy na Arminię

25.11.2021, 17:05:22
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Wielkimi krokami zbliża się kolejne spotkanie z udziałem zawodników rekordowego mistrza Niemiec. W najbliższą sobotę monachijczycy podejmą Arminię Bielefeld.

reklama

reklama

Dokładnie w najbliższą sobotę o 18:30 na Allianz Arenie w Monachium, rozpocznie się pojedynek trzynastej kolejki niemieckiej Bundesligi, w którym to miejscowy Bayern podejmie drużynę Arminii Bielefeld.

Warto podkreślić, że w ostatnim meczu Ligi Mistrzów przeciwko Dynamie Kijów (2:1 dla FCB), trener Julian Nagelsmann był zmuszony radzić sobie aż bez dziewięciu zawodników z pola. Na domiar wszystkiego trzech innych doznało również urazów (wciąż nie znamy konkretnej diagnozy).

Niemniej jednak w sobotnim boju, sytuacja kadrowa powinna być już nieco lepsza, albowiem jak informuje niemiecki dziennik „Bild”, trening biegowy przy Saebener Strasse odbył dziś Marcel Sabitzer, który opuścił spotkanie z kijowianami z racji na problemy mięśniowe.

Według dziennikarzy wspomnianego wyżej źródła, Austriak powinien być w pełni gotowości na Arminię. Co więcej do treningu drużynowego powrócił dziś duet Niklas Suele oraz Josip Stanisic, czyli piłkarze, którzy uporali się już z koronawirusem i zakończyli domową izolację.

Ciepłe powitanie Suele i samodzielna rozgrzewka bramkarzy

Szczególnie zadowolony z powrotu Niklasa na murawę był Julian Nagelsmann, który jak relacjonują dziennikarze „Bilda”, najpierw ciepło powitał Niemca, po czym mocno go wyściskał. Z kolei z racji na zakażenie koronawirusem u Toniego Tapalovica (trener bramkarzy), Sven Ulreich oraz Christian Fruechtl musieli w pojedynkę odbyć rozgrzewkę, po czym dołączyli do zajęć za kurtyną z resztą rezerwowych, którzy nie grali w wyjściowej XI w Kijowie z Dynamem.

Manuel Neuer oraz reszta zawodników, którzy w ubiegły wtorek zagrali od samego początku, odbyli sesję regeneracyjną w centrum wydajnościowym FCB.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama26.11.2021 09:15
Ale on nie jest potrzebny nam
25.11.2021 22:41
Może teraz pod nieobecność Kimmicha się rozegra i jego forma pójdzie w górę ?
25.11.2021 21:46
Do końca tej rundy takie sytuacje będą się powtarzać, jedni będą wracać, inni pójdą na kwarantannę i tak w kółko. Mamy sezon grypowy.
25.11.2021 18:04
Ciężko stwierdzić czy to wzmocnienie czy osłabienie kadry...