Bayern gromi w sparingu 20:2

Bayern Monachium ma już za sobą kolejny sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu. Tym razem mistrzom Niemiec przyszło mierzyć się z amatorskim zespołem.

Podopieczni Niko Kovaca od kilku dni przebywają w ośrodku treningowym nad jeziorem Tegernsee. Wczoraj późnym popołudniem „Bawarczykom” przyszło się mierzyć z lokalnym klubem FC Rottach-Egern.

2.500 widzów oglądających to spotkanie ujrzało w sumie 22 bramki, z czego zostało zdobytych przez monachijczyków. Jak więc łatwo się domyślić Robert Lewandowski i spółka pokonali swoich przeciwników aż 20:2, zaś hat-trickiem popisało się kilku zawodników.

Szansę gry otrzymało dokładnie 22 zawodników. W pierwszej połowie 46-letni Chorwat wystawił zupełnie inną jedenastkę, niż w drugiej połowie. Szczególnie z dobrej strony pokazał się 19-letni Maximilian Franzke, który w drugiej części spotkania ustrzelił hat-tricka.

Dla monachijczyków był to zarazem ostatni test przed pierwszym meczem o stawkę w sezonie 2018/19. Dokładnie w niedzielę o 20:30 ekipę rekordowego mistrza Niemiec czeka bój o Superpuchar Niemiec z triumfatorami ostatniej edycji Pucharu Niemiec, czyli Eintrachtem Frankfurt.

Dobra atmosfera i grad bramek

Zaledwie dwie minuty po rozpoczęciu spotkania „Bawarczycy” prowadzili już 2:0 za sprawą trafień Kingsley’a Comana oraz Thiago Alcantary. W 13. minucie Thiago oraz Robert Lewandowski popisali się wzorowo przeprowadzoną akcją, którą wykończył potem Coman.

W kolejnych minutach do bramki amatorskiego zespołu trafili ponownie Coman (hat-trick) oraz Lewandowski. Po ponad 25 minutach gry i całkowitej dominacji monachijczyków Pfluger z FC Rottach-Egern zdobył bramkę na 1:5. Nie było to ostatnie słowo miejscowego klubu, albowiem w 32. minucie na 2:5 trafił Schmidt.

Przed zejściem do szatni dwoma trafieniami popisał się jeszcze nasz rodak – Robert Lewandowski – który podobnie jak Kingsley skompletował hat-tricka w pierwszej połowie. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy w iście piknikowej atmosferze z wielkimi uśmiechami na twarzy udali się na przerwę.

Bramki, bramki i raz jeszcze bramki

Jak już mogliście wcześniej przeczytać na drugą połowę Niko Kovac wymienił całą jedenastkę – na murawie znalazł się między innymi Joshua Kimmich, Matts Hummels, Franck Ribery czy James Rodriguez.

Przez następne 45 minut bramki zdobywali już tylko piłkarze „Gwiazdy Południa”, którzy choć momentami odpuszczali swoim rywalom, to starali się zdobyć jak najwięcej bramek. Ostatecznie klub ze stolicy Bawarii wygrał aż 20:2, zaś hat-trickami popisali się jeszcze Maximilian Franzke oraz Sandro Wagner.

Letni obóz przygotowawczy w Rottach-Egern kończy się już dziś – klub powróci do Monachium, gdzie będzie kontynuował przygotowania do starcia z Eintrachtem, które przypomnijmy odbędzie się w niedzielę o 20:30 na Commerzbank Arenie we Frankfurcie.

FC Rottach-Egern 2:20 (2:7) Bayern Monachium

Bramki: 0-1 Coman (1’), 0-2 Thiago (3’), 0-3 Coman (13’), 0-4 Coman (16’), 0-5 Lewandowski (20’), 1-5 Pfluger (26’), 2-5 Schmidt (32’), 2-6 Lewandowski (33’), 2-7 Lewandowski (45’), 2-8 Wagner (57’), 2-9 Mueller (59’), 2-10 (Mueller (60’), 2-11 Franzke (62’), 2-12 Wagner (63’), 2-13 Rudy (65’), 2-14 Wagner (68’), 2-15 Ribery (70’), 2-16 Franzke (74’), 2-17 James (76’), 2-18 Kimmich (79’), 2-19 Franzke (80’), 2-20 James (88’)

Bayern I połowa: Ulreich - Rafinha, Suele, Mai, Alaba - Martinez - Robben, Goretzka, Thiago, Coman – Lewandowski

Bayern II połowa: Hoffmann - Kimmich, Hummels, Senkbeil, Bernat - Rudy - Franzke, Mueller, James, Ribery - Wagner