Bawarczycy z gradem goli i asyst w reprezentacjach

Czwarta przerwa reprezentacyjna w tym sezonie rozpoczęła się dokładnie 22 marca, kiedy to spora grupa zawodników Bayernu rozjechała się w różne zakątki świata.

Jeśli mowa o ekipie rekordowego mistrza Niemiec, to stolicę Bawarii opuściło dokładnie 13 zawodników pierwszego składu − więcej informacji na temat „Bawarczyków” w reprezentacjach znajdziecie w naszym zbiorczym artykule.

Wczorajszego późnego wieczoru mogliśmy z kolei oglądać kolejne spotkania z udziałem piłkarzy Bayernu Monachium. W meczu eliminacyjnym do mistrzostw Świata w 2022 roku, Niemcy grali u siebie z Islandią, Polska grała na wyjeździe z Węgrami, Austriacy mierzyli się w Szkocji, zaś Kanadyjczycy rywalizowali z Bermudami.

Niemcy 3:0 (2:0) Islandia

Wczorajszego późnego wieczoru niemiecka reprezentacja narodowa podejmowała na własnym podwórku Islandię. Podopieczni Joachima Loewa pokazali się z bardzo dobrej strony, całkowicie dominując swoich rywali i wygrywając 3:0. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Leon Goretzka, Kai Havertz oraz Ilkay Guendogan.

Podczas gdy Manuel Neuer i Joshua Kimmich rozegrali po 90 minut, to strzelec pierwszego gola, czyli Goretzka grał przez 71 minut. Serge Gnabry spędził na boisku 86 minut i zanotował dwie asysty. Z kolei Leroy Sane przez 79 minut gry zaliczył bardzo dobry występ i asystował przy jednym z trafień. Co więcej swój debiut zaliczył Jamal Musiala.

Węgry 3:3 (1:0) Polska

Jeśli mowa o naszych rodakach, to podopieczni nowego selekcjonera Sousy zaprezentowali swoim kibiciom niemały rollercoaster emocji. Choć Polacy przegrywali w pewnym momencie 2:0, to zdołali doprowadzić do wyrównania w pojedynku eliminacyjnym do Mundialu z Węgrami.

Niestety, ale Węgrzy strzelili kolejnego gola i kiedy wydawało się, że mecz zakończy się porażką 3:2, to w końcowej fazie spotkania, golem na 3:3 popisał się niezawodny Robert Lewandowski. Snajper Bayernu Monachium w roli kapitana spędził na boisku pełne 90 minut.

Szkocja 2:2 (0:0) Austria

Remisem i podziałem punktów zakończył się również wczorajszy pojedynek Austrii, która na wyjeździe grała ze Szkotami. Jedyny reprezentant Bayernu w austriackiej kadrze, czyli David Alaba rozegrał pełne 90 minut. Jako ciekawostkę warto nadmienić, iż dubletem dla Austriaków popisał się napastnik VfB Stuttgart – Sasa Kalajdzic.

Kanada 5:1 (2:0) Bermudy

Powody do zadowolenia może mieć natomiast Alphonso Davies i jego koledzy z kanadyjskiej reprezentacji narodowej, którzy rozbili Bermudy aż 5:1. Grający w Bayernie „Phonzie” grał przez 90 minut i zanotował wręcz perfekcyjny występ, albowiem mowa o hat-tricku asyst.