DieRoten.pl

Barcelona znów pokonana! Bayern wygrywa grupę LM!

26.10.2022, 22:54:47

Bayern Monachium ma już za sobą dziewiętnasty oficjalny mecz o stawkę w sezonie 2022/23. Tym razem drużynie prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna przyszło mierzyć się w Lidze Mistrzów.

Kilka minut temu dobiegło końca kolejne spotkanie z udziałem zawodników „Die Roten”, którzy dzisiejszego wieczoru mierzyli się w ramach piątej kolejki fazy grupowej Champions League z drużyną FC Barcelony. Dla bawarskiego klubu był to zarazem dziewiętnasty bój o stawkę w sezonie 2022/23.

Koniec końców pojedynek na Spotify Camp Nou w Katalonii zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść „Bawarczyków” (w pierwszym meczu 2:0 dla FCB). Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisali się kolejno tacy zawodnicy jak Sadio Mane, niezawodny w ostatnich tygodniach Eric Maxim Choupo-Moting oraz Benjamin Pavard.

Dzięki dzisiejszej wygranej z Katalończykami, Thomas Mueller i spółka zanotowali piąte zwycięstwo (na pięć pojedynków) i wygrali tym samym grupę C. Warto podkreślić, że w rozegranym wcześniej starciu, Inter pokonał Viktorię Pilzno 4:0 i tym samym Barca została po raz drugi z rzędu wyeliminowana z CL.

Angielskie tygodnie nie odpuszczają, albowiem po bardzo krótkiej przerwie, podopieczni Juliana Nagelsmanna już w najbliższą sobotę wracają do akcji w niemieckiej Bundeslidze. Tym razem klub ze stolicy Bawarii podejmie o 15:30 na Allianz Arenie w Monachium drużynę TSG Hoffenheim w ramach 12. kolejki ligowej.

Nagelsmann decyduje się na zmiany

Biorąc pod uwagę zeszłotygodniowe starcie dziesiątej kolejki niemieckiej 1. Bundesligi przeciwko TSG Hoffenheim, które zakończyło się wynikiem 2:0 na korzyść bawarskiego klubu (po bramkach takich graczy jak Jamal Musiala oraz Eric Maxim Choupo-Moting), trener Nagelsmann zdecydował się na 2 zmiany w wyjściowej XI.

Poza kadrą na dzisiejsze zawody w stolicy Katalonii znalazło się dokładnie czterech zawodników pierwszego składu. Wśród nich możem wyróżnić między innymi kontuzjowanego od połowy września Lucasa Hernandeza, który na całe szczęście powrócił już do treningów z piłką przy Saebener Strasse.

Ponadto nieobecni byli jeszcze tacy gracze jak Bouna Sarr (kontuzja kolana), Manuel Neuer (kontuzja barku) oraz Leroy Sane (kontuzja uda). Jeśli mowa o niemieckim skrzydłowym, to wedle doniesień prasowych – ma on wrócić w przyszły wtorek na bój z Interem. Ponadto po krótkiej przerwie do zespołu powrócił Thomas Mueller.

Zważywszy na obecną sytuację kadrową, podopieczni Nagelsmanna zaczęli starcie na Spotify Camp Nou w następującym ustawieniu: Sven Ulreich w bramce, Noussair MazraouiMatthijs de LigtDayot Upamecano oraz Alphonso Davies w obronie. W środku pomocy wystąpili Joshua Kimmich oraz Leon Goretzka.

Jeśli natomiast mowa o ofensywie, to trener postawił na takich graczy jak Eric Maxim Choupo-MotingJamal MusialaSerge Gnabry oraz Sadio Mane. W przypadku ławki rezerwowych, to zasiedli na niej: Johannes SchenkJosip StanisicRyan GravenberchMarcel Sabitzer, Kingsley ComanBenjamin Pavard, Thomas Mueller oraz Mathys Tel.

Gnabry z dwoma asystami

Jak można było się spodziewać, gospodarze od samego początku chcieli zaatakować bramkę Svena Ulreicha, ale defensorzy bawarskiego klubu bardzo dobrze wywiązywali się ze swoich obowiązków w obronie. Niemniej jednak już w trzeciej minucie Kounde popełnił fatalny błąd, który mógł kosztować Hiszpanów utratę bramki, ale niestety Sadio Mane nie zdołał doskoczyć do piłki i wykorzystać okazji.

W kolejnych minutach byliśmy świadkami dość otwartej gry, jednakże to podopieczni Juliana Nagelsmanna byli skuteczniejsi – w 10. minucie genialnym podaniem popisał się Serge Gnabry, który wypuścił na wolną pozycję wspomnianego wcześniej Mane.

Senegalczyk ze stoickim spokojem wykończył akcję i wpakował piłkę do siatki. Barcelona starała się odpowiedzieć błyskawicznie, lecz ponownie na posterunku stał De Ligt i spółka. Zespół Xaviego co prawda nie zamierzał się poddawać i robił co w swojej mocy, jednak „Bawarczycy” w decydujących momentach blokowali wszelkie akcje czy próby swoich rywali.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, swoje trzy grosze dołożył także niezawodny w ostatnich tygodniach Eric Maxim Choupo-Moting, któremu dograł Gnabry. Kameruńczyk uderzył w długi róg i pozostawił ter Stegena bez szans na obronę, podwyższając prowadzenie FCB na 2:0.

Monachijczycy nie zamierzali jednak poprzestawać na dwóch trafieniach i starali się strzelić kolejnego gola, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, choć pod koniec pierwszej połowy w polu karnym upadł Lewandowski. Początkowo sędzia wskazał na wapno i ukarał De Ligta żółtą kartką, ale po interwencji VAR, decyzja została cofnięta. Ostatecznie pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 2:0 na korzyść Bayernu.

Pavard dorzuca trzy grosze

Na drugą część starcia na Spotify Camp Nou, trener Nagelsmann zdecydował się na jedną zmianę – Goretzkę zastąpił Sabitzer. Z kolei Barcelona zaczęła spotkanie w tym samym ustawieniu. Barcelona ponownie zaczęła bardzo odważnie, ale goście nie dali się wymanewrować rywalom. Jednakże w 51. minucie w sytuacji sam na sam mógł znaleźć się Lewandowski, ale genialną interwencją popisał się Mazraoui.

W 55. minucie piłka po raz trzeci znalazła się w siatce Barcy, ale niestety gol Gnabry’ego nie został uznany po genialnym podaniu Kimmicha, albowiem Serge znalazł się na minimalnym spalonym… Po godzinie gry na murawie zameldowali się Mueller oraz Pavard, którzy zastąpili Choupo-Motinga oraz Upamecano.

Około sześćdziesiątej szóstej minuty szczęścia z dystansu spróbował Kimmich, ale Niemiec nie trafił w światło bramki. Nieco później szansę gry otrzymał Gravenberch (zmienił Musialę) oraz Stanisic (zmienił Mazraouiego). W 80. minucie na 3:0 mógł podwyższyć Gnabry, ale golkiper Barcelony nie miał problemów z obroną uderzenia.

Ostatnie kilkanaście minut to dosyć spokojna gra – Barcelona co prawda utrzymywała się przy piłce, ale defensorzy „Bawraczyków” wzorowo wywiązywali się ze swoich obowiązków i nie dopuszczali gospodarzy do głosu. W doliczonym czasie gry bramką na 3:0 popisał się Benjamin Pavard i ostatecznie goście zasłużenie zdobyli 3 punkty, pokonując Barcę 3:0.

Podobnie jak miało to miejsce na przestrzeni kilku ostatnich tygodni, tak i tym razem podopieczni Juliana Nagelsmanna będą mieli niewiele czasu na przygotowania do kolejnego spotkania, albowiem w najbliższą sobotę monachijczycy w ramach 12. kolejki Bundesligi podejmą u siebie drużynę FSV Mainz 05 (początek boju o 15:30).

FC Barcelona - FC Bayern

Spotify Camp Nou 26-10-2022, 21:00
Liga Mistrzów, Group C - 5

(0-3)
(0-2)
źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (176)



29.10.2022 10:17
@tapczan prawda. Jak będą tak grać, to może za kilka lat przebiją La Ligę ;)
28.10.2022 22:36
Koeln dołożyło zwycięstwo w LK i zamknęło naprawdę dobry tydzień klubów BL w pucharach. Poza Bayernem i Koeln zwycięstwa Lipska, Eintrachtu, Unionu.
Remis bvb, Bayeru, Freiburga. Więcej niż przyzwoicie.
28.10.2022 22:25
@siudrak0 faktycznie coś mi świta że tak było, dzięki!
28.10.2022 22:03
@yasiek Wydaje mi się, że kartki zostają anulowane po ćwierćfinałach, ale ręki sobie nie dam uciąć

Edytowano : 2022-10-28 22:05:22

Czyli na 1/8 i 1/4 kartki zostają, a w 1/2 są zerowane
28.10.2022 21:55
Wie ktoś może jak jest z kartkami po fazie grupowej LM, czy jakieś się anulują jak ma mundialu? Trochę naszych z Barca złapało....
28.10.2022 16:27
IMHO: Gundo to bylo brakujace ogniwo, z nim, gdyby przyszedl do nas a nie do City wygralismy 1-2 LM wiecej
28.10.2022 15:19
Jeśli bundesliga miała by takie zasięgi jak PL to nikt by na real czy Barcelonę nawet zbytnio nie patrzył.
28.10.2022 13:00
Nie ma bardziej obiektywnego "oka" od współczynnika xG/xA - odchodzą wszystkie interpretacje czy sympatie.
28.10.2022 12:34
No chyba jak oglądam mecz, to widzę co się dzieje na ekranie, ale nie zapisuje ile mógł mieć tego czy tamtego... No nieważne, może przesadziłem z tą liczba asyst, jakby nie wiadomo ile patelni wyłożył, co nie zmienia faktu, że robił robotę, po za polem karnym, a nie że tylko dobijał i dawał gole.
28.10.2022 12:03
@bayern1987dwa komputer liczy bazując na olbrzymiej ilości podobnych sytuacji, biorąc właśnie pod uwagę szereg OBIEKTYWNYCH (tj jak pozycja strzelca, pozycja bramkarza, ustawienie obrońców) czynników. Nie, to nie jest idealny model, ale potrafi obalić wiele mitów. Z pewnością jest to bardziej obiektywne niż ludzkie oko i stwierdzenie "miał dużo, ale nie będę liczył" :)

Co do kluczowych podań ("podań otwierających") to w zeszłym sezonie Lewy w Bundeslidze zaliczał średnio 1.13/90 minut.

Dla porównania:
Mueller 2.96
Kimmich 2.91
Sane 2.23
Gnabry 1.98

W tym sezonie:
Kimmich 2,75
Coman 2.75
Musiala 2.63

Edytowano : 2022-10-28 12:07:38

Umiejętności Comana, czy Xsińskiego nie mają żadnego znaczenia dla współczynnika xA dla Lewego.
Jesli wystawiałby im 5 "setek" na mecz, oni by żadnej nie wykorzystali (0 asyst), to xA byłby na poziomie 3.

Edytowano : 2022-10-28 12:08:30

Piszę o "setkach", ale z punktu widzenia algorytmu xG nie ma takiej sytuacji, która dałaby 1. Rzut karny ma xG w okolicach 0.6-0.7.
28.10.2022 10:03
@obiektywizm , sorry mały błąd :), @admin , przecież to tylko komputer oblicza, ale to nie jest miarodajna statystyka, z wydarzeniami jakie dzieją się na boisku... przecież na takie coś wpływa wiele czynników, jak strzela, jaki jest ostry kąt, która noga strzela, czy Coman ma dobre szkła kontaktowe założone... itp itd i różne tego typu rzeczy... :) Miał dużo podań otwierających w kilku sezonach, nie będę teraz oglądał skrótów i zliczał tego :)
28.10.2022 08:49
@bayern1987dwa

Ostry to jest kąt. Konto to może być bankowe.
28.10.2022 07:54
@bayern1987dwa

Nie wiem, czy się dobrze rozumiemy. Nie jest istotne jak trudne jest podanie, ale jaką szansę na strzelenie bramki daje strzelcowi.

Czyli jeśli Lewy miał xA na poziomie 5, to znaczy, że "powinno" być z tego 5 bramek. Jak zawodnik zagra komuś piłkę na 30 m i z tego będzie asysta to xA będzie miało bardzo niską wartość np. 0.08. Jeśli zagra do kolegi, który wyjdzie "sam na sam" to wartość xA będzie ok. 0.5-0.6.
28.10.2022 07:24
Mamy Kimmicha, Goretzke , Gravenbacha i Sabitzera, ten ostatni jako tako zbiera minuty, to gdzie jeszcze Gundogan... nie będzie miejsca dla niego... @admin , to jak to jest wyliczane ? załóżmy że Czupo Moting dostanie podanie dość trudne z ostrego konta, to co, ten współczynnik mówi, że mógł strzelić bramkę ??

Edytowano : 2022-10-28 07:25:25

Jak będzie strzelał z ostrego konta albo trudnej pozycji ?
28.10.2022 07:10
@MsM
Im mocniejszy przeciwnik, tym lepiej
27.10.2022 22:46
Szef kuchni Bayernu, Alfons Schuhbeck został skazany na trzy lata i dwa miesiące więzienia, oraz grzywnę wysokości ponad miliona € za uchylanie się od płacenia podatków. Schuhbeck został uznany za winnego fałszowania dziennego dochodu swoich dwóch monachijskich restauracji "Orlando" i "Südtiroler Stuben" w latach 2009-15.
27.10.2022 22:27
Swoją drogą za 2 sezony rusza nowa LM w formule 36 drużyn w jednej grupie i wiem, że to może zabrzmi trochę nierealnie, ale jakby się Bundesliga postarała i wskoczyła na 2 miejsce w rankingu Uefy to wtedy 5 drużyn z Niemiec zagrałoby w LM bo 2 topowe ligi będą miały po 5 zespołów. Trochę przegięcie, ale jednak w tej nowej formule do ostatniej kolejki będą emocje.
27.10.2022 22:17
Gundo pomimo wieku byłby ciekawą opcją zamiast np Sabitzera
27.10.2022 21:52
Z racji 1 miejsca w grupie w fazie pucharowej trafimy na teoretycznie "słabszego" rywala jednak stawka (na ten moment) i tak jest naprawdę silna (pewnie jeszcze mocno się przetasuje ta ekipa) ale zalozmy ze nie zmienia sie te druzyny az tak bardzo. Stad moje pytanie na kogo najbardziej chcielibyście by trafił Bayern a na kogo wręcz przeciwnie?
Liverpool, Porto, Sporting, Milan lub Benfica
?

Wiadomo, taka luźna dyskusja...
27.10.2022 21:50
Bayern jest zainteresowany Ilkayem Gündoganem, a pierwsze kontakty już się odbyły. PSG śledzi również sytuację Gündogana i chętnie podpisze z nim kontrakt, jeśli nie odnowi się w City. Juventus pytał, ale pensja gracza byłaby problemem.
27.10.2022 21:42
Jeszcze z jeden taki dwumecz, i Barca będzie mieć na temat Bayernu kompleksy, i tak ma być.
27.10.2022 20:38
boisko pokazało kto jest lepszy kolejny raz i nie ma co się przejmować co pieprzą te dzbany z tv :) , telewizyjne oszołomy moga sobie się teraz podniecać ligą europy a my pokazaliśmy że zaliczamy sie do faworytów tegorocznej LM i oby wiosna też była tak ekscytująca w naszym wykonaniu :)
27.10.2022 20:11
No jakby został w Juve jeszcze sezon to być może chłop by szedł pionowo w dół z karierą, a tak up up. Tak jak uważam, że De Light wpasował się idealnie i rośnie jako obrońca. Tak Sule idzie w drugą mańkę.
27.10.2022 19:29
27.10.2022 19:27
transfery.info/aktualnosci/bayern-monachium-pytal-o-gwiazde-chelsea/174829
27.10.2022 19:22
@BaltazarGabka pisząc drewniany nie mam na myśli zeby dawać go do ekstraklasy tylko ze bazuje raczej na sile fizycznej i prostocie gry niż technice albo wizji gry :)

Moze stad biora sie te nieporozumienia w kwestii Lewego, ludzie myślą ze jak ktoś o nim pisze ze jest drewniany to chce go wysłać do Znicza Pruszków a chodzi raczej o to ze jak sie zabieral do dryblingu 1 na 1 to człowiek sie modlił zeby się nie zabił na pilce :)
27.10.2022 19:17
@Gwzd44
No nie taki drewniany :D ale spoko kazdy z nas widzi to inaczej :P
27.10.2022 19:08
Odkąd do Bayernu przyszedł DeLigt tracimy mniej bramek, znakomity transfer, przy nim Upamecano też wygląda dużo pewniej, jak do tego dojdzie Lucas no to mamy niesamowite trio stoperów, wydaliśmy mnóstwo kasy ale mamy obrońców na lata.
Widać że Nagels poukładał tą grę, powróciła skuteczność a Mane pokazał z Barcą że można na niego liczyć w meczach o stawkę ale i tak uważam że kluczem do takiej dyspozycji Bayernu jest...Chupo. On rozwiązał największy problem z napastnikiem.
27.10.2022 18:51
@BaltazarGabka też za nim nie przepadam, nie chciałbym go w Bayernie mimo klasy piłkarskiej ale naprawdę jak na wysokiego środkowego technikę ma bardzo dobrą , a jego podania otwierajace spokojnie pozwalałyby mu również na grę w pomocy.

Lukaku za to dla mnie jest drewniany ale uważam że fajnie by sie odnalazł na 9 w Bayernie :)
27.10.2022 18:24
Dopóki Barcelona nie zacznie budować drużyny z glową i z innym trenerem, dopóty Europa będzie jej uciekać. Dla nas to był spacerek, a uzależnianie wyniku dwumeczu od pudła lewego w Monachium czy nieistniejącego karnego to dziecinada.
27.10.2022 18:22
@Gwzd44
No może jest tak jak piszesz ale ja nie przepadam za Kane nie widzę w nim nic nadzyczajnego. Mi się bardziej podoba gra Lukaku ale ok szanuje Twoje zdanie. @Mort No tak mi się zdawało że każdy strzał im znosi ;D
27.10.2022 17:53
Teraz szefowie Viaplay na Polskę zacierają ręce - będą mieć na wiosnę Roberta na wyłączność, a to dodatkowa sprzedaż usługi.
????
27.10.2022 17:23
Mnie cieszy odpadnięcie Atletico, dopiero teraz zobaczyłem powtórkę, ten karny w 95min i 2 dobity szok^^
27.10.2022 17:21
O Lewym można powiedzieć z pewnością jedno: nie okazał się być niezbędnym elementem do osiągania zwycięstw.
27.10.2022 16:38
@BaltazarGabka Kane jest bardzo dobrym technicznie zawodnikiem z kapitalną wizją gry i podaniem. Napastnikiem jest słabszym od Roberta ale piłkarzem bardziej kompletnym wiec slabe porównanie.

Inzaghi - tak, nieprawdopodobne drewno i pajac z absolutnie genialnym i nadprzyrodzonym czuciem lini spalonego. Tak samo Robert ma nadludzki instynkt i gre z przeciwnikiem na plecach co nie znaczy ze nie jest drewniany. A to ze jest drewniany nie znaczy ze nie może być najlepszym napastnikiem świata w ostatnich latach.


Lubie jak @admin wyjaśnia bajkopisarzy konkretnymi statystykami. Mam tu trzech ulubieńców i zawsze się zastanawiam który napisze cos głupszego, no ale Waynięty jednak jest jak Premier League a pozostali dwaj to ledwo La Liga i Bundesliga ;)
27.10.2022 16:15
@bayern1987dwa

"mało razy mógł mieć asystę, ale Coman walił w trybuny , a Sane nawet w bramkę nie trafiał ?"

Ale zdajesz sobie sprawę, że są obiektywne wskaźniki, które to wyliczają? :)

Lewemu w sezonie 21/22 w Bundeslidze "uciekło" niecałe 2 asysty (xA 4.70, 3 asysty)

20/21: xA 4.82 (7 asyst)
19/20: xA 7.27 (4 asysty)
18/19: xA 9.61 (7 asyst)
17/18: xa 2.39 (2 asysty)
16/17: xa 5.55 (5 asyst)
27.10.2022 16:10
Dlaczego Xavi nie potrafi pokazać jaj i powiedzieć, że to Bayern w obu praktycznie meczach był lepszy?
27.10.2022 15:49
@BaltazarGabka oczywiście, że wiało na niekorzyść Barcelony, nie mów, że tego nie widziałeś!
27.10.2022 15:48
@bayern1987dwa
To ciekawe co powiedzą o Kane? Nie jest podobnie? A jak grał słynny Inzaghi z Milanu? Też był drewnem? No sorry.
@sopariev
Wszyscy do okoła źli i tacy nie dobrzy :D a może jeszcze wina trawy i wiatru bo dmuchał im w piłkę i nie wpadała:D
27.10.2022 15:47
Dajmy już spokój, Barca nigdy, ale to nigdy nie przyzna się do błędu, to ten styl (dobrze, Xavi będzie dłużej trenerem), Bayern zawsze, ale to zawsze będzie zły... Ale mam to gdzieś 5:0 w dwumeczu... Trzeba mówić więcej?
27.10.2022 15:44
@kibicod2007
Polsat też się popisał, puszczając w studiu przedmeczowym "Bayern" Die Toten Hosen. Albo ktoś jest ignorantem i nie wie o czym jest tekst tego utworu i pomimo tego go emituje, albo wie i świadomie definiuje się jako zagorzały przeciwnik Bayernu. W dodatku po meczu wypowiedz Dariusza "ustawiam mecze" Wdowczyka, że Barcelona była lepsza. Czy oni naprawdę nie mają nikogo lepszego do robienia tych pseudoanaliz taktycznych.
27.10.2022 15:36
@Sopariev :DDDD z takimi kapitanami spokojnie można iść na dno :D
27.10.2022 15:32
My tez nie zasłużyliśmy na remis z BMG, VFB, czy porażkę z Augsburgiem, co z tego są mecze kiedy nic nie wpada i tyle, dzisiaj powinnismy mieć 9 punktów więcej niż mamy tylko remis z Union był w miarę sprawiedliwy, a pozostałe to nie zrozumiałem wyniki, bo sytuacji w tych meczach było aby strzelić minimum z 10 goli a strzeliliśmy tylko 5:(
27.10.2022 15:25
@Sopariev a co ty myślałeś? Oni nigdy nie przyznają się do porażki bo zawsze to będzie czyjaś wina a nie ich... Przegrywać też trzeba umieć a oni ewidentnie nie potrafią przyjąć z klasą tej sytuacji. "Kto by się tego spodziewał"...
#MiaSanMia
27.10.2022 15:02
Prezesi FC Barcelony przeanalizowali już postawę drużyny w fazie grupowej.

- Przeprowadziliśmy wewnątrz klubu analizę fazy grupowej. Krótko mówiąc: w Monachium nie zasłużyliśmy na przegraną, w Mediolanie sędziowie gwizdali w niezrozumiały sposób i te dwa spotkania zadecydowały o naszej sytuacji w grupie - powiedział Mateu Alemany, dyrektor sportowy FC Barcelony.

XDDDDDDE
27.10.2022 14:32
@sammyo7o7 , skończ pitolić , nie dawał nic innego niż bramki :/ , a mało razy się wracał albo schodził gdzieś do środka albo skrzydła? mało razy mógł mieć asystę, ale Coman walił w trybuny , a Sane nawet w bramkę nie trafiał ? daj spokój... jako napastnik z swojej roli wywiązał się bardzo dobrze, Thiago był tutaj jechany nom stop, że to kieszonkowy grajek i w ważnych meczach znika cały czas, gość chciał odejść i spróbować sił u Kloppa i elo, było zastępstwo, wystarczyło Lewego puścić i sprowadzić chodźby Schicka albo innego napastnika i by nie było problemu, drewniak to może być Piątek, gdzie tylko stoi w polu karnym i dobija... :/ dostaliśmy grubą kasę za niego, Bayern gra teraz inaczej i wszyscy są szczęśliwi :) ale plucie na niego i pitolenie, że tylko dobijał, jest śmieszne...
27.10.2022 14:30
Sam sobie jest winien, zachciało się słonecznej Hiszpanii. W Niemczech miał to co chciał. Pewnie mu teraz głupio że Bayern będzie dalej w LM a on będzie poprawiał statystyki w LE.
27.10.2022 14:18
Okoliczności odejścia Lewandowskiego to jedna sprawa, druga to fakt, że jego osobiste dokonania często nie przekładały się na sukces drużyny i moim zdaniem tylko w sezonie trypletowym (gdy grał bardzo zespołowo) był graczem, który dawał drużynie tak wiele, jak np. Mandzu w 2013 roku. Bramki to nie wszystko, niech analogią będą świetne dokonania strzeleckie Mario Gomeza w przeklętym sezonie 2011/2012 https://www.transfermarkt.com/mario-gomez/leistungsdaten/spieler/6288/plus/0?saison=2011

Lewy też nigdy nie dawał zespołowi wiele poza strzelaniem, w czym różni się od takich legend jak Franck, czy Schweini, dlatego też ja traktuję go jak każdego innego zawodnika rywala. Ani mnie grzeją, ani ziębią jego obecne dokonania, oczywiście z europejskich porażek Barcy cieszę się, bo to bezpośredni rywal.
27.10.2022 13:21
@Kibicod2007
No ja też nie pochwalam tego zachowania lewego i jego otoczenia za takie podejście do sprawy. No ale można było by już zamknąć ten temat Lewandowskiego bo mnie osobiście to już męczy..i te wyzwiska tak samo. Odpadnięcie Barcelony też cieszy bo zostali zweryfikowani po całości.
27.10.2022 12:43
@AdiFantasti to jest przepaść, różnica kilku poziomów
Pokaż więcej