DieRoten.pl

Asamoah: Coman nie jest tak regularny jak Robbery

29.01.2021, 08:12:10
Ł. Skwiot

Kilka dni temu w poniedziałkowym wydaniu niemieckiego magazynu „Kicker” znalazły się tradycyjne listy rankingowe za minioną rundę jesienną w Bundeslidze.

Jak już wiemy z Bayernu zostało wyróżnionych wielu piłkarzy, jednakże tylko czterech z nich sklasyfikowano w kategorii „klasy światowej”. Mowa o takich zawodnikach jak Manuel Neuer, Joshua Kimmich oraz Robert Lewandowski.

Niestety mimo świetnych występów w pierwszej części tego sezonu, w klasie międzynarodowej zostali umieszczeni Thomas Mueller oraz Kingsley Coman. W przypadku Francuza dla jednej z legend Bundesligi, a mianowicie Geralda Asamoaha jest to w pełni zrozumiały wybór.

− Zawsze byłem wielkim fanem Francka Ribery’ego i Arjena Robbena. Przez wiele lat byli w stanie decydować o meczach Bayernu – powiedział Asamoah.

− Ich obecność na boisku była ogromna. Jako ich rywal wiedziałeś co mogą zrobić, ale mimo wszystko z trudem było ich zatrzymać i obronić się – mówił dalej.

− Coman również może zrobić różnice, to oczywiste, ale nie jest tak regularny na bardzo wysokim poziomie. To może mieć również związek z jego kontuzjami, ale wtedy to tylko przeszkoda – podsumował Gerald Asamoah.

Biorąc pod uwagę bieżący sezon 2020/21, francuski skrzydłowy wystąpił już w 19 oficjalnych meczach o stawkę dla Bayernu Monachium, w których to miał udział przy 15 bramkach (5 goli i 10 asyst).

źródło: Kicker

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)30.01.2021 00:03
Tak, jak zwykle nikt się nie zbliży do ich poziomu, bla bla bla.
Zarówno Coman jak i Sane mogą wejść na poziom Robbery i być tymi najlepszymi na swoich pozycjach, choć bardziej Robbery to było TOP2 na lewym i prawym skrzydle.
Coman jest podobny do Ribery pod względem stylu gry tzn. on bardziej asystuje niż strzela, jest bardziej zespołowy, a Sane jak Robben raczej indywidualnie, zejść do środka i uderzyć lewą nogą po długim rogu.

Myślenie, że nikt nigdy nie osiągnie czyjegoś poziomu jest zgubne, bo prowadzi do wniosku, że sportowcy są coraz słabsi.

@Danie1 Kontuzje nic nie zatrzymały, a jedynie spowolniły co pokazuje świetny aktualny sezon. Coman zdobył w zeszłym sezonie tą najważniejszą bramką, tą podsumowującą naszą wielką formą i to ewidentnie dodało mu skrzydeł. Coman też jest bardzo techniczny i piłka nie lata mu kilka metrów przed nogą, choć są inni. Ribery miał więcej luzu podczas dryblingu.
29.01.2021 15:18
Coman nawet w małym stopniu się nie zbliży do Franka, to są zbyt duże buty. Frank jest bardzo techniczny i prowadzi piłkę blisko siebie co dla rywali jest bardzo trudne żeby go zatrzymać nie faulując, do tego potrafi grać obiema nogami gdzie to też duża zaleta. A u Comana wszystko zatrzymały kontuzje i nie sądzę żeby mógł zbliżyć się do umiejętności Frania. A co do Sane to hmm ma duże zaplecze ale czy je wykorzystać? To zależy już od niego.
29.01.2021 14:53
29.01.2021 13:43
Nie jest i zapewne nigdy nie będzie. Tak jak Sane, nie oszukujmy. Tacy jak oni zdarzają się raz na kilkadziesiąt lat. Jeśli bedzie wciaż robił progres, nawet powolny, to będzie ok.
29.01.2021 11:48
Mam podobnie jak @FanGraczyBayern . Jedna jaskółka -czy nawet kilka-wiosny nie czyni;-)
Trzymam kciuki oczywiście,żeby szedł dalej naprzód ale do Franka i Arjena to ma jeszcze ho ho i nawet siedmiomilowy krok w postaci bramki w finale LM tego nie zmienił.
29.01.2021 09:59
Takie porównania nie mają większego sensu. Robbery to przeszłość.
29.01.2021 09:22
Nie ma co ich porównywać.
29.01.2021 08:26
Ja tam nie popadam w zbyt wielki optymizm. Ostatnie dwa mecze nie były rewelacyjne w jego wykonaniu. Ja pamiętam kilka ostatnich sezonów, i dla mnie sporo musi udowodnić by dostać nowy kontrakt(bramka w finale LM to nie wszystko)
29.01.2021 08:24
Coman ma 24 lata, Ribery przychodził do nas dokładnie w tym samym wieku, a Robben w wieku 25.
Przed Comanem najlepsze piłkarskie lata i oby tylko omijały go kontuzje.
29.01.2021 08:22
Coman wcześniej miał tylko przebłyski natomiast ten sezon jest już tym wielkim krokiem na przód, a rozwój wciąż możliwy. Nie za darmo dostał zaufanie od zarządu.
Myślę, że w jego przypadku poziom Robbery jest osiągalny tak samo jak dla Sane.