Alaba pomaga Austriakom w zwycięstwie nad Rosjanami

Do rozpoczęcia mistrzostw Świata w Rosji pozostało już niewiele czasu. Na przestrzeni kilku ostatnich dni odbyło się już wiele spotkań towarzyskich.

W kadrze Bayernu są jednak piłkarze, którzy tegoroczny Mundial będą oglądać w telewizji. Wśród tych piłkarzy można wyróżnić między innymi Davida Alabę, którego Austria w eliminacjach do mistrzostw Świata zajęła czwarte miejsce w grupie.

Defensor Bayernu nie udał się jednak na urlop, lecz zaraz po zakończeniu sezonu w Niemczech, Alaba pojechał na zgrupowanie swojej reprezentacji narodowej. W ubiegłą środę podopieczni Franco Fody mierzyli się w meczu towarzyskim z gospodarzami nadchodzącego turnieju, czyli Rosjanami.

14,500 widzów zgromadzonych na obiekcie w Innsbrucku nie oglądało zbyt wielu bramek – ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem Austriaków 1:0, zaś jedynego gola na miarę zwycięstwa zdobył jeszcze w pierwszej połowie dobrze nam znany z boisk ligowych w Niemczech – Alessandro Schoepf z Schalke 04.

David Alaba nie wystąpił od samego początku, lecz zameldował się na murawie dopiero w 58. Minucie (obrońca dopiero co uporał się z problemami swoich pleców).

Już jutro obrońca „Gwiazdy Południa” będzie miał okazję zagrać ze swoimi kolegami z klubu w ciekawie zapowiadającym się sparingu z Niemcami – od samego początku jak doskonale wiemy ma wystąpić Manuel Neuer, dla którego będzie to decydujące spotkanie.

Osiem dni po meczu w Klagenfurcie z mistrzami Świata, podopieczni Franco Fody zagrają jeszcze towarzysko z Brazylijczykami, po czym Alaba i spółką będą mogli udać się na zasłużone urlopy.