Zwycięstwo w Pfullendorf

Amatorzy Bayernu Monachium podejmowali w środę SC Pfullendorf. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem (1:0) podopiecznych Hermanna Gerlanda, którzy podtrzymują dobrą passę przeciwko zespołowi z Pfullendorf, odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu. Tym samym "mali" Bawarczycy zrehabilitowali się za sobotnią porażkę z Hessen Kassel (0:2).
Piłkarzem, który zapewnił zwycięstwo okazał się zmiennik - Fabian Müller, który w przedostatniej minucie rozstrzygnął losy spotkania na korzyść drużyny z Monachium. Zmiana przeprowadzona przez Hermanna Gerlanda okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż Fabian na placu gry pojawił się dopiero w 64 minucie, zmieniając Daniela Sikorskiego.

Ngwat bliski uzyskania prowadzenia
Przed 2.950 widzów zebranych na stadionie Pfullendorf, Bawarczycy sprawiali wrażenie lepszej drużyny. Przed przerwą zespół Bayernu Monachium na prowadzenie mógł wyprowadzić napastnik - Mahop Ngwat, który strzelał minimalnie niecelnie (26. i 37), lub na jego drodze stawał dobrze dysponowany bramkarz rywali - Ralf Hermanutz (13. i 38.)

Po zmianie stron sytuacji strzeleckich było zdecydowanie mniej. Michael Rensing tego dnia był wręcz bezrobotny, bowiem nie musiał wiele interweniować. Natomiast w opałach stawał po raz kolejny Hermanutz, którego w 76 minucie po główce Sandro Wagnera uratowała poprzeczka. Gdy wydawało się, że nastąpi podział punktów, zimną krew zachował Fabian Müller, zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa.

SC Pfullendorf - FC Bayernn II 0:1 (0:0)