Zwycięstwo Niemców, remis Polaków

W związku z nadchodzącymi wielkimi krokami mistrzostwami Świata w piłce nożnej wiele reprezentacji narodowych ma już za sobą kolejne spotkania towarzyskie w ramach przygotowań.

Wczorajszego wieczoru swoje sparingi rozgrywali zarówno mistrzowie Świata z 2014 roku, jak i nasi rodacy. W obu spotkaniach nie brakowało bramek. W pierwszym meczu (rozpoczęty o 19:30) podopieczni Joachima Loewa mierzyli się z Arabią Saudyjską.

Ostatecznie Manuel Neuer i spółka pokonali Saudyjczyków 2:1. Bramki zdobywali kolejno Timo Werner oraz Omar Hawsawi (samobójcze trafienie), zaś w 84. minucie wynik spotkania na 2:1 ustalił Taisir Al-Jassim.

Zgodnie z zapowiedziami Manuel wystąpił od samego początku i zaliczył kolejny bardzo dobry występ. 32-latek rozegrał pierwszą połowę, po czym został zmieniony w drugiej połowie przez Ter Stegena. Pełne 90 minut rozegrał z kolei Mats Hummels.

Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją uda do gry powrócił także Jerome Boateng, który miał okazję zaprezentować swoje możliwości przez pierwsze 45 minut, po czym został zmieniony przez swojego kolegi klubowego − Niklasa Suele.

Joshua Kimmich z kolei grał do 81. minuty, zaś Thomas Mueller opuścił boisko siedem minut wcześniej. Dla niemieckiej reprezentacji narodowej był to ostatni sprawdzian przed wyjazdem na mistrzostwa Świata w Rosji. Swoje pierwsze  spotkania na Mundialu podopieczni Jogiego Loewa rozegrają 17 czerwca o 17:00 przeciwko Meksykowi.

Lewandowski z piękną bramką

Jak dobrze wiemy swój mecz testowy rozgrywali wczoraj także zawodnicy polskiej reprezentacji narodowej. Rywalem Roberta Lewandowskiego i spółki była kadra narodowa Chile.

"Biało-Czerwoni" mimo prowadzenia 2:0 stracili jeszcze dwie bramki, zaś pojedynek w Poznaniu zakończył się remisem. Bramki dla naszego kraju zdobywali kolejno Robert Lewandowski oraz Piotr Zieliński. Warto nadmienić, iż najlepszy strzelec Bayernu popisał się przepięknym uderzeniem z dystansu.

Kapitan polskiej reprezentacji narodowej grał od samego początku, po czym został zmieniony w 74. minucie przez Łukasza Teodorczyka. Dla "Lewego" było to już dokładnie 53. trafienie w barwach polskiej reprezentacji.

Nasi rodacy zanim pojadą na Mundial w Rosji rozegrają jeszcze jeden mecz testowy. Tym razem we wtorek 12 czerwca o 18:00 podopieczni Adama Nawałki zagrają towarzysko z Litwą na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na mistrzostwach Świata Polacy swój pierwszy mecz zagrają 19 czerwca o 17:00 z Senegalem.