Zapowiedź: Bayern Monachium - Real Madryt

Do meczu o "wszystko" dla Bayernu Monachium kapitan drużyny, Oliver Kahn podchodzi wyjątkowo zrelaksowany. - Nie wolno tego spostrzegać zbyt ekstremalnie, to tylko 1/8 Ligi Mistrzów - stwierdził "Olli" na konferencji prasowej przed meczem rewanżowym z Realem Madryt.

W Madrycie Bawarczycy przegrali 2:3 i ich sytuacja wyjściowa jest całkiem niezła. W Monachium będą musieli wygrać, mimo to Kahn ostrzega przed zbyt ofensywną postawą: - Nie mamy powodów, żeby od pierwszej minuty ruszyć na Real. Także trener Ottmar Hitzfeld obstaje raczej przy rozważnym sposobie gry na początku spotkania: - Nie możemy stracić nerwów. Mamy 90 minut czasu, nawet w ostatnie 5 minut można zdobyć dwa gole.

Hoeness nie chce drżeć ze strachu

Wynik 1:0 dałby Bawarczykom awans, jednak Uli Hoeness przestrzega przed takim pojmowaniem sytuacji: - Musimy zagrać o zwycięstwo, naszym celem nie może być wygrana tylko jedną bramką. Musimy spróbować zdobyć dwa gole. Nie powinniśmy przy prowadzeniu 1:0 grać na utrzymanie wyniku.

Z chłodną głową i gorącym sercem - takie są oczekiwania Hitzfelda w stosunku do swojej drużyny: - Musimy wzmóc się w sobie. Liczę, że kibice rozpalą w nas iskrę.

Niepokój o Lucio i Salihamidzica

Hitzfeld jest przekonany, że jego piłkarze będą maksymalnie zmotywowani. Hasan Salihamidzic ma identyczne zdanie: - Każdy dobrze wie, czym jest dla nas mecz z Realem. Gramy o życie i wszystkimi siłami spróbujemy wygrać. Jednak występ Bośniaka w środę jest niepewny podobnie jak w przypadku Lucio. Obaj zawodnicy uskarżają się na urazy.

We wtorek "Brazzo" i Lucio wzięli udział tylko w rozgrzewce, a później pracowali razem z fizjoterapeutą Oliverem Schmidtleinem. - Gdyby oni nie mogli zagrać to byłyby dla nas dwa poważne osłabienia - przyznaje Hitzfeld. Dopiero w dniu meczu powinno się wyjaśnić czy Lucio i Salihamidzic będą wybiegną na Allianz-Arena.

Hitzfeld ostrzega przed przestrzenią i van Nistelrooyem

"Królewscy" mają jednak podobne problemy. Definitywnie nie zagrają kontuzjowani David Beckham i Jose Antotnio Reyes, którzy nawet nie polecieli z drużyną do Monachium. - To dla nas ważne, że Beckham nie zagra. Dla Realu jest to poważna strata - sądzi Hitzfeld. W meczu w Madrycie Anglik asystował przy wszystkich trzech golach.

"Generał" ostrzega przed holenderskim snajperem Realu, Ruudem van Nistelrooyem: - Raul to wspaniały gracz, van Nistelrooy zawsze jest groźny pod bramką. Jednak to od nas samych zależy czy ci gracze będą mogli pokazać swoją klasę.

Kahn: drużyna znowu żyje

- Jesteśmy na bardzo, bardzo dobrej drodze - sądzi Kahn. W ostatnich meczach rzeczywiście forma Mistrzów Niemiec powędrowała w górę, ponadto nastrój w drużynie jest znacznie lepszy. - Drużyna znowu zaczęła żyć - podkreśla 37-letni bramkarz. Zaś Hitzfeld podkreśla: - Możemy teraz zrobić wiele dobrego i zameldować się z powrotem w Europie.

Przewidywane składy

BAYERN: Kahn - Sagnol, Lucio (Demichelis), Van Buyten, Lahm - Salihamidzic (Görlitz), Van Bommel, Hargreaves, Schweinsteiger - Makaay, Podolski

Ponadto w kadrze: Rensing, Pizarro, Santa Cruz, Scholl, Ottl, Lell

REAL: Casillas - Ramos, Helguera, Cannavaro, Roberto Carlos - Diarra, Emerson, Gago - Guti, Raul - van Nistelrooy

Sędzia: Lubos Michel (Słowacja)