Wywiad z Christianem Lellem

Christian Lell jest tym piłkarzem w szeregach Bayernu Monachium, który zagrał w blisko wszystkich meczach tego sezonu. Zabrakło go raz, w pierwszym meczu sezonu. Nie inaczej było w meczu przeciwko Bolton Wanderers , zakończonym 2:2. 23letni piłkarz na prawej obronie radził sobie całkiem przyzwoicie, niestety, przy drugiej straconej bramce nie spisał się on za dobrze.

Po meczu zanalizował on wraz z redakcją strony bundesliga.de remis z Boltonem, rozmawiał o najbliższym meczu w lidze ze Stuttgartem i wypowiedział się o powrocie Williego Sagnola.

bundesliga.de: Panie Lell, czy przyczyną straconej bramki, która dała remis Boltonowi, nie były liczne mecze w ostatnich 3 tygodniach?

Christian Lell: Nie, takie coś nie może się normalnie przytrafić. Nie wykorzystaliśmy naszych szans w drugiej połowie, a w defensywie jeden raz byliśmy nieuważni. Musimy to teraz krótko i zwięźle zanalizować, patrzeć przed siebie i zdobyć punkty w Stuttgarcie.

bundesliga.de: Czy mimo wszystko cieszy się Pan z przerwy na mecze kadry narodowej?

Christian Lell: Pewnie, po 7 meczach w krótkim czasie, człowiek cieszy się z przerwy. Tyle meczy odbiera siły, nawet jeśli staramy się, wyjściową 11tkę możliwie najlepiej poddać rotacji.

bundesliga.de: Ottmar Hitzfeld zbiera krytykę za to, że tak szybko ściągnął Riberyego i Podolskiego. Czy podziela Pan ten pogląd?

Christian Lell: Piłkarze, którzy weszli na boisko mają wystarczająco duży potencjał, aby samemu kreować grę. To nie może być wymówką. Frank w sumie po raz kolejny zagrał na klasie światowej, przez co odciążył drużyną. Powiedziałem już jednak, jakość drużyny jest wystarczająco duża. Po prostu nie byliśmy wystarczająco skoncentrowani.

bundesliga.de: Jak należy ocenić remis z Boltonem w odniesieniu do meczu ze Stuttgartem?

Christian Lell: To nie ma niczego wspólnego z Bundesligą. Za każdym razem podchodzimy do meczu w pełni skoncentrowani, w meczu ze Stuttgartem nie będzie inaczej.

bundesliga.de: Czy Ottmar Hitzfeld w meczu z VFB znów wystawi „podstawową 11”?

Christian Lell: Nie jestem w stanie tego ocenić. Wiedzieć będziemy więcej podczas ostatniego treningu przed meczem.

bundesliga.de: Willy Sagnol powrócił do treningu z drużyną i już wkrótce będzie mógł grać w pierwszej drużynie. Czy pali się Pan na walki o miejsce w podstawowym składzie na pozycji prawego obrońcy?

Christian Lell: Tak czy siak mamy dużą konkurencje w drużynie. Na każdej pozycji Hitzfeld ma dyspozycji po 3, 4 zawodników. Willy bez wątpienia w Bayernie urósł do wiodącej roli. Ja jednak w dalszym ciągu będę grał swoje. Co stanie się po tym, pokaże czas.

Rozmowę przeprowadził Michael Reis, dla fcbayern.com.pl przetłumaczył Michał Jeziorny.

Źródło: bundesliga.de

Wierzysz w zwyciestwo Bayernu? Obstawiaj mecze i zarabiaj!