Wysokie zwycięstwo w sparingu

Cztery tygodnie dzielą zespół Bayernu Monachium od pierwszego spotkania Bundesligi w którym rywalem będzie Borussia Dortmund. Pomimo nieobecności graczy występujących na Mistrzostwach Świata, humor dopisuje obecnym na obozie treningowym w Donaueschingen, Bawarczykom.We czwartek podopiecznych Felixa Magatha czekała kolejna gra kontrolna, tym razem sparing-partnerem okazał się miejscowy zespół. Na malutkim obiekcie mieszczącym zaledwie 5.000 miejsc zasiadł komplet widzów. W spotkaniu nie zabrakło Roque Santa Cruza i Julio dos Santosa, którzy skrócili swój urlop o jeden dzień i pojawili się na treningach już w środę.

Podwójne trafienie przed przerwą

Na pierwszego gola w spotkaniu kibice nie musieli zbyt długo czekać. W osiemnastej minucie spotkania pierwszego gola zdobył Roy Makaay, a po dziesięciu minutach kolejne trafienie dołożył Roque Santa Cruz (28.). Wynik przed przerwą uległ jeszcze zmianie, swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Makaay (40.), a ostatni cios w pierwszych 45 minutach gry zadał Mehmet Scholl (41.), podwyższając na 4:0.

Po przerwie na placu gry pojawiła się nowa siła. Felix Magath dokonał czterech zmian, a ich efekt był na pewno zauważalny. Cztery minuty po wznowieniu gry kolejną bramkę zdobył Santa Cruz, a ostatnie słowa w tym spotkaniu należały tylko do Stefana Maierhofera. Napastnik amatorów popisał się klasycznym Hat-Trickiem, zdobywając gole w 52., 71., i 90 minucie spotkania!

Magath zadowolony z jego podopiecznych

"Uważam, że zobaczyliśmy piękny mecz. Postanowiliśmy zdobyć kilka bramek. To udawało się nam całkiem dobrze" - powiedział Felix Magath po ostatnim gwizdku sędziego.

Po ukończeniu piątkowego treningu Bawarczycy udadzą się do Francji, gdzie w sobotni wieczór zmierzą się z Racingem Strassburg, który jest kolejną drużyną na liscie gier kontrolnych Bayernu Monachium.

FV Donaueschingen - FC Bayern 0:8 (0:4)

FC Bayern: Rensing (46. Kraft) - Lell, Saba, Van Buyten, Krause - Salihamidzic (46. Fürstner), Ottl, Scholl (46. Karimi), Dos Santos - Makaay (46. Maierhofer), Santa Cruz

Sędzia: Schiffner (Konstanz)

Widzów: 5.000 (komplet)

Bramki: 0:1 Makaay (18.), 0:2 Santa Cruz (28.), 0:3 Makaay (40.), 0:4 Scholl (41.), 0:5 Santa Cruz (49.), 0:6, 0:7, 0:8 Maierhofer (52., 71., 90.)