Wypowiedzi pomeczowe

Co to był za mecz na Allianz Arena! Po 90 minutowym szturmie na bramkę Armini, Bayern w rezultacie zwycięża 3:1 (1:1) i tym samym wspina się na 3. lokatę w tabeli ligowej. Nic więc dziwnego, że manager Uli Hoeneß bardzo chwalił drużynę. - W drugiej połowie postawiliśmy wszystko na jedną kartę, nastąpił grad strzałów, to był super ofensywny futbol.

Uli Hoeneß: W pierwszej połowie to była ciężka sprawa, głównie dlatego, że podarowaliśmy przeciwnkowi gola. W drugiej połowie postawiliśmy wszystko na jedną kartę, nastąpił grad strzałów, to był super ofensywny futbol, pomimo, że Bielefeld nastawione było totalnie defensywnie. Mieliśmy może z dziesięć stuprocentowych okazji strzeleckich. Zwycięstwo było zasłużone, mogło to się zakończyć 5:1 czy 6:1.

Jürgen Klinsmann: Chcieliśmy zobaczyć jak funkcjonuje system 4-2-3-1. Jest to bardzo interesujący wariant. Mecz był taki, jakiego oczekiwalismy od zwartych Bielefeldczyków, dlatego musielismy wykazać cierpliwość. Wyszliśmy na prowadzenie 1:0, lecz rzut karny załamał to. Walczyliśmy w drugiej połowie i strzeliliśmy bramkę kontaktową. W kornerach stosunek miał się 20:0, i pokazywał jak bardzo napieraliśmy na Arminię. Jesteśmy zadowoleni z trzech punktów i z tego, że możemy kontynuować serię.  Podolski pokazał dokładnie taką reakcję, której życzyłby sobie trener. Cała drużna pokazała ogromną determinację.

Image Hosted by ImageShack.us

Mark van Bommel: Graliśmy dzisiaj na jedną bramkę. Bielefeld nie stwarzało wogóle niebezpiecznych sytuacji. Zupełnie kontrolowaliśmy grę, mimo że w pierwszej połowie za dużo się wydarzyło, ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, że wygramy ten mecz. Biorąc 90 minut jako całość myślę, że to był nasz najlepszy mecz w tym sezonie.

Miroslav Klose: W pierwszej połowie nie zagraliśmy dobrze, ale w drugiej zrobiliśmy postępy. Kiedy gra się w ten sposób, można wywalczyć sobie gola. Teraz cieszę się na mecz z Fiorentiną.

Michael Frontzeck (trener Armini Bielefeld): Szkoda, zabrakło nam 14-nastu minut. Zagraliśmy dobrą pierwszą połowę i niewiele straciliśmy. To zmieniło się w drugiej połowie, kiedy Bayern miał wiele szans. Zwycięstwo Bayernu jest zasłużone.

źródło: fcbayern.de