Wypowiedzi pomeczowe

Znów zwycięstwo, znów do zera - zwycięstwem 3:0 z Fiorentiną Bayern nie tylko zrobił ogromny krok w kierunku kolejnej fazy CL, ale przede wszytskim poparł swój wzrost formy. -To zwyciestwo było bardzo ważne dla nas, to jest bodziec na następne tygodnie. Chcemy to kontynuować - powiedział Jürgen Klinsmann po końcowym gwizdku. Bastian Schweinsteiger patrzy już naprzód -W weekend zmierzymy się w Wolfsburgu z silnym przeciwnikiem, dlatego musimy poprawić naszą pracę w obronie.

Franz Beckenbauer: To było wpsaniałe widowisko po obu stronach. Zwycięstwo Bayernu jest zasłużone, ale jego wysokość trochę wątpliwie. Problemów w obronie nie można odkładać na jutro.

Jürgen Klinsmann: Zasłużenie wygraliśmy. To zwyciestwo było bardzo ważne dla nas, to jest bodziec na następne tygodnie. Chcemy to kontynuować. Już w pierwszym dziecięiu minutach czułem: Jesteśmy tutaj, czuwamy, będziemy szukać pojedynków i cały czas dawac przeciwnkiowi ogień. Wiedzieliśmy, że Fiorentina jest silnie grającą druzyną, która po odebraniu piłki natychmiast się przełącza. Było dla nas jasne, że goście będą mieli swoje szanse. To co mnie upewniało, to nasze fizyczne przygotowanie. Jesteśmy w dobrej formie  i powoli dostajemy pierwsze wyniki naszych bardzo intensywnych treningów w ostatnich trzech miesiącach. Gracze nie męczą się szybko, mogą nawet w 86 minucie jeszcze raz wykonać 60-cio metrowy sprint. Bedziemy ciągle trochę rozwijąć ten element.

Miroslav Klose: Mielismy nad Lyonem dwa punkty przewagi, dlatego tym bardziej było ważne, by dzisiaj wygrać. Byliśmy rezolutni i braliśmy szanse które się pojawiły. Fiorentina miała także kilka okazji, jednak  naszczęście ich nie wykorzystała.

Bastian Schweinsteiger: 3:0 to wspaniały rezultat, jednak nie możemy dawać innym druzynom tyle szans ile daliśmy Fiorentinie. W weekend zmierzymy się w Wolfsburgu z silnym przeciwnikiem, dlatego musimy poprawić naszą pracę w obronie. Z przodu gramy dobrze.

Alberto Gilardino (Fiorentina): Wynik kłamie. Mielismy wiele okazji. Bayern był w pierwszych 20, 30 minutach rzeczywiscie bardzo silny. Przy stanie 0:2 mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Może zabrakło nam po prostu trochę doświadczenia.

źródło: fcbayern.de