Wypowiedzi pomeczowe

Drugie zwycięstwo z rzędu w tym sezonie, drugie miejsce w tabeli i udana próba przed pierwszym meczem Ligi Mistrzów tego sezonu. FC Bayern zwycięża 3:0 nad FC Köln! Dwie bramki Luci Toniego oraz jedna Lukasa Podolskiego pozwoliły świętować wszystkim zwolennikom Bayernu. Nie zabrakło również głosu zachwytu samych piłkarzy i trenera. Oto i one:

Jürgen Klinsmann: Jesteśmy bardzo zadowoleni, bez wątpliwości. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Już w pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji bramkowych. Podczas przerwy powiedzieliśmy sobie – musimy szybciej podawać piłkę, a szanse same nas znajdą.

Phillip Lahm: Zwycięstwo przed pierwszym meczem w LM jest bardzo ważne. Dziś przed 90 minut graliśmy swoja piłkę. Ogólnie rzecz biorąc był to mecz solidny. Wygraliśmy 3:0, a to jest najważniejsze. Pokazaliśmy cierpliwość, wyszliśmy na prowadzenie na 1:0 i dzięki temu zystaliśmy spokój, grało nam się łatwiej.

Christoph Daum: Przez dłuższy czas graliśmy dobry i solidny mecz. Za gre w pierwszych 65 minutach muszę dać chłopakom komplement. Musimy się nauczyć, że nawet przegrywając 0:1 musimy pokazać dyscyplinę. Nie widziałem powodu, aby tracić spokój, mogliśmy przecież strzelić na 1:1. W ostatnim kwadransie gry Bayern dał nam lekcje gry w piłkę. Ich wygrana jest w pełni zasłużona.

Milivoje Novakovic: Musze pochwalić Bayern. Byli znacznie lepsi od nas, a ich zwycięstwo było w pełni zasłużone. Nie byliśmy dość zwarci. Ja sam zagrałem słabo, bo te dwa mecze reprezentacyjne wymęczyły mnie bardzo mocno.