Wypowiedzi po meczu z Norymbergą

Remis Bayernu przed własną publicznością z Norymbergą nie wystarcza aby objąć prowadzenie w bundeslidze. Ze względu na liczne dobre sytuacje podbramkowe można było osiągnąć więcej. Trener Felix Magath nie był jednak bardzo zawiedziony wynikiem, ważniejsza była dla niego reakcja zespołu w drugiej połowie.

Felix Magath: - Czasem zespół ma takie dni, w których wypracowuje sobie wiele okazji, ale nie potrafi zdobyć bramki. Nie będę jednak rozpaczał ponieważ zmarnowaliśmy kilka okazji. Norymberga była od początku pewna siebie. W późniejszej fazie meczu przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem i graliśmy ładną ofensywną piłkę w drugiej połowie, to było dla mnie ważne.

Hans Meyer (trener Norymbergi): - 0:0 to dla nas świetny wynik. W drugiej połowie mieliśmy pana Boga po naszej stronie, na zbyt dużo pozwoliliśmy Bayernowi, wtedy grali - jak się można było spodziewać - mocno do przodu.

Philipp Lahn: - Od początku spotkania za mało się ruszaliśmy i nie wchodziliśmy agresywnie w pojedynki. W miarę rozwoju spotkania to się poprawiło, graliśmy ładnie i wypracowywaliśmy sobie wiele okazji. Ważnym dla nas było, że nie pozwoliliśmy Norymberdze na wiele.

Bastian Schweinstiger: - Gdybyśmy wykorzystali nasze okazje, spotkanie skończyło by się dla nas dobrze. Zmarnowaliśmy ich zbyt wiele.

Markus Schroth (1.FCN): - Zagraliśmy całkiem dobre spotkanie i mieliśmy kilka okazji do zdobycia bramki, tak jak Bayern. W sumie było to wyrównane spotkanie. Myślę, że dobrze się zaprezentowaliśmy i możemy być zadowoleni ze zdobycia punktu.