Wypowiedzi po meczu z Gladbach

Po spotkaniu z Borussią Moenchengladbach (1:1) nastroje Bawarczyków nie były najlepsze. - Niestety roztrwoniliśmy dzisiaj dwa punkty - przyznał Roy Makaay. - Mimo kilku świetnych okazji nie potrafiliśmy wygrać - stwierdził trener Felix Magath.

Felix Magath: - Oczywiście przeważa u nas rozczarowanie, punkt w tym meczu to dla nas za mało, chociaż w drugiej połowie drużyna do końca chciała zdobyć zwycięską bramkę. Mimo że zwykle mamy kłopoty z defensywnie nastawionymi drużynami to dzisiaj mieliśmy sporo okazji bramkowych. Jednak mimo tego nie potrafiliśmy dziś wygrać. Po tym jak strzeliliśmy bramkę na 1:0, nie byliśmy uważni i dlatego rywale wyrównali.

Jupp Heynckes (trener Gladbach): - Myślę, że dzisiaj ważne jest nie tylko to, że zapunktowaliśmy, lecz przede wszystkim fakt, że dobrze zaprezentowaliśmy się jako zespół. W defensywie graliśmy uważnie. Oczywiście nie można całkowicie odciąć takiej drużyny jak Bayern od sytuacji bramkowych. Jednak w ostatecznym rozrachunku mogę powiedzieć, że zagraliśmy bardzo dobrze. Myślę, że stać nas na jeszcze więcej.

Roy Makaay: - W drugiej połowie zagraliśmy dobrze, wypracowaliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych, jednak brakowało nam troszeczkę szczęścia. Gladbach miało jedną okazję do zdobycia gola w całym meczu i ją wykorzystało, musimy unikać takich sytuacji. Niestety roztrwoniliśmy dzisiaj dwa punkty.

Philipp Lahm: - Sądzę, że rozpoczęliśmy ten mecz lepiej niż nasze ostatnie spotkania. Objęliśmy prowadzenie 1:0. Niestety nie udało się strzelić gola na 2:0, który właściwie rozstrzygnąłby ten mecz. Stworzyliśmy sobie okazje bramkowe, ale ich nie wykorzystaliśmy. Naszym problemem w tym momencie jest to, że dopuszczamy rywala do stworzenia jednej dobrej okazji, która zostaje wykorzystana.