Wypowiedzi po meczu z Energie

Trener Bayernu, Felix Magath cieszył się z trzech punktów zdobytych w meczu z Energie Cottbus, ale podkreślił, że jego drużyna znów miała problemy z rywalem nastawionym na defensywę: - Grało się nam ciężko, ponadto Energie prezentowało się bardzo dobrze. Szkoleniowiec w rundzie wiosennej oczekuje od swojej drużyny lepszych występów na Allianz-Arena.

Felix Magath: - Nie zamierzam mówić, że odnieśliśmy dziś piękne zwycięstwo. Znowu grało nam się ciężko przeciwko defensywnie nastawionemu rywalowi. Nie można zarzucić mojej drużynie braku zaangażowania, jednak brakuje nam obecnie dynamiki, która pozwoliłaby wygrywać pojedynki na małej przestrzeni. Energie zaprezentowało się bardzo dobrze. Cottbus to jedyna drużyna, która tutaj, na Allianz-Arena oddała więcej strzałów na bramkę niż my sami. To świadczy o tym, że mieliśmy z nimi pewne kłopoty. Jednak najważniejsze jest to, że dzięki tym trzem punktom pozostajemy ciągle na szczycie tabeli. Musimy się pogodzić z tym, że w tej rundzie nie graliśmy na własnym stadionie tak jakbyśmy tego chcieli, jednak jesteśmy pewni, że w rundzie rewanżowej będzie już inaczej.

Philipp Lahm: - Zdobyliśmy dzisiaj trzy punkty nie pokazując pięknego futbolu. Wiedzieliśmy, że pojedynek z defensywnym rywalem będzie dla nas po raz kolejny niełatwym zadaniem. Nawet kiedy prowadziliśmy już 2:1, Cottbus spokojnie czekało na własnej połowie. W przerwie zimowej będziemy pracować nad tym, żeby w takich meczach grało nam się lżej.

Petrik Sander (trener Energie): - Ważne jest to, że moja drużyna pokazała dzisiaj właściwą reakcję na nasze ostatnie wyniki. Pokazaliśmy Bayernowi kły, ale ostatecznie nie udało się zdobyć punktów. Bawarczycy wykazali się sprytem przy bramkach i mogą zawdzięczać też paradzie Olivera Kahna w 80. minucie to, że dzisiaj nie doszło do sensacji. Gratulacje dla Bayernu.

Źródło: fcbayern.de