Wypowiedzi po meczu z AC Milanem

W szeregach Mistrza Niemiec po zremisowanym meczu w ramach Ligi Mistrzów z AC Milanem w ¼ finału panowały wspaniałe nastroje. Na koniec możemy być bardzo zadowoleni z wyniku – mówi Uli Hoeneß. Manager Bayernu ostrzegał jednak – w meczu rewanżowym bez wątpienia musimy pokazać lepszą grę.

Podobnie sprawę widzi również Ottmar Hitzfeld – Milan bez wątpienia przez dłuższy czas był drużyną lepszą, oni grali szybką i skupioną na stronie technicznej grę. W odniesieniu do rewanżu, trener Monachijczyków jest jednak nastawiony optymistycznie, tak samo jak Hoeneß mówiący Jestem przekonany: przejdziemy dalej.

Przegląd wypowiedzi:

Uli Hoeneß: Przez długi okres meczu było nam ciężko, byliśmy bardzo zdenerwowani, a Milanowi zostawiliśmy zbyt wiele miejsca na grę. Na koniec możemy być bardzo zadowoleni z wyniku, jednak w rewanżu bez wątpienia musimy zagrać lepiej. Gdyby przed meczem, ktoś zaoferował mi wynik 2:2 to bez wątpienia bym się zgodził. O rzucie karnym nie ma co dyskutować – to było nieprawdopodobne. Szanse stoją teraz 60:40. Milan musi grać u nas i strzelić najmniej jedną bramkę. Jestem przekonany: przejdziemy dalej.

Franz Beckenbauer: Milan przez 75 minut grał wspaniale, jednak w dalszej części gry spuścił z tonu. Oni przed 75 minut wychodzili z siebie, zagrali we wspaniałym tempie. Podczas ostatnich 15 minut swoją chwilę miał Bayern. To od tej pory na horyzoncie rysowała się dla nas bramka.

Ottmar Hitzfeld: Jest to bardzo dobry i ważny wynik. To, że strzeliliśmy dwie bramki stwarza dla nas wspaniały rezultat wyjściowy. Pod koniec partii piłkarze Milanu byli lekko znokautowani i starali się grać na czas. To było do przewidzenia, że przez 90 minut sobie nie poradzą. W pierwszych 20 minutach wpadli w mordercze tempo. Byłem zdziwiony, bo czegoś takiego nie spodziewałem się po tych starszych graczach. Oni nie mogli jednak wytrzymać gry jaką mogliśmy oglądać w drugiej połowie. W grze do przodu traciliśmy za dużo piłek - niepotrzebnie, graliśmy bardzo niedokładnie. Powróciliśmy do gry dopiero, gdy pokazaliśmy ducha walki. Milan bez wątpienia przez dłuższy czas był drużyną lepszą, oni grali szybką i skupioną na stronie technicznej grę.

Daniel van Buyten: Było ciężko. Chcieliśmy za wszelką ceną stworzyć dobra pozycję wyjściową. Pozytywną stroną rzutu karnego było to, że nie poddaliśmy się, i mimo wszystko pozostaliśmy silni. Przy bramce na 2:2 piłka trafiła dokładnie do mnie, a jako obrońca długo się nie zastanawiam.

Carlo Ancelotti ( trener AC Milanu): Oczywiście, że jestem niezadowolony. Dzięki późnej bramce dającej remis Bayern jest w lepszej pozycji. Spotkanie w sumie było już wygrane, jednak przyszedł czas na ostatnie 10 minut, podczas których Bayern nas przycisnął. Będzie ciężko wygrać w Monachium.